poster

Šestý den (festivalový název)

 • Egypt

  Al-yom al-sadis

 • Egypt

  اليوم السادس

 • Francie

  Le Sixième Jour

 • anglický

  The Sixth Day

Drama / Podobenství

Egypt / Francie, 1986, 103 min

Režie:

Júsuf Šahín

Scénář:

Júsuf Šahín

Kamera:

Mohsen Nasr

Hudba:

Omar Khairat

Střih:

Luc Barnier
(další profese)
 • Sayko
  **

  Já si nemůžu pomoct, ale i přes to, jak jsem egyptského režiséra Júsufa Šahína v recenzi na jeho jeden z prvních snímku Bab el-hadid vychvaloval, tentokrát mě zklamal. 103 dlouhých minut nudných konverzací dvou hlavních postav, mluvících o příchodu cholery do Egyptských zemí, strachu o své děti a samozřejmě lásce, to u Júsufa nesmí chybět. /MFFKV2019/(4.7.2019)

 • orkadimenza
  **

  Byl jsem velmi zvědav na první zhlédnutý snímek pocházející z afrického kontinentu. Rozhodně se jednalo o nevšední zážitek, způsobený jednak dobou, ve které byl film natočen, ale druhak také právě původem filmu. O Júsufu Šahínovi a jeho tvorbě jsem si dopředu nic nezjišťoval a možná i z toho důvodu jsem byl překvapen, co mě v kinosále čekalo. Překvapení to však bylo spíše v podobě zklamání, jak příběh, tak forma, kterým byl vyprávěn. Většinu času jsme totiž pozorovali křičící a hádající se egyptské obyvatele, aniž by jejich dialogy nějak výrazně posouvaly děj směrem kupředu. Popravdě se ani nedivím lidem odcházejícím ze sálu, není to holt pro každého. Snímek jsem dokoukal do konce, ale pro zbytek festivalu jsem se raději důkladně Šahínově tvorbě vyhýbal, další sázku na nejistotu jsem nechtěl riskovat. KVIFF 2019(16.7.2019)

 • rivah
  *****

  Dalida v hlavní roli svým charismatem prosvěcuje celý film. Děj se odehrává roku 1947 v chudé čtvrti Káhiry a pak na člunu plujícím po Nilu do Alexandrie. Komentář: http://bullesdeculture.com/2017/01/le-sixieme-jour-critique-film.html(3.7.2019)

 • Dalida

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace