poster

Nesmrtelná garnisona

 • Sovětský svaz

  Bessmertnyj garnizon

 • Sovětský svaz

  Bessmertnyy garnizon

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Бессмертный гарнизон

  (Sovětský svaz)
 • anglický

  The Immortal Garnison

Válečný / Drama

Sovětský svaz, 1956, 97 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • cheyene
  ***

  Dobré válečné scény, občas působivé vlastenecké projevy, jindy zas úsměvná touha po vstupu do strany, to vše je tomuto válečnému snímku vlastní. Staří se na něm bohužel již velmi projevuje a škodí mu možná víc než jiným filmům. Jako obrázek na počátek Velké vlastenecké války je to solidní, avšak upřednostnil bych nové zpracování - Brestskaya krepost (2010).(4.6.2011)

 • Spinosaurus
  **

  No to jsou mi věci! Vojáci Brestské pevnosti, kteří byli za Stalina v nemilosti, se po jeho smrti stali nástroji komunistické propagandy! Ale jinak čest jejich památce. Natočeno je to typicky rusky, takže nějakou závratnou kvalitu nečekejte. Bitvy jsou na svou dobu průměrné a jediné co se dá v této oblasti vytknout je původní technika. Tento film jsem si koupil jen abych porovnal vyobrazení bitvy o Brest s pasáží z filmu Boj o Moskvu. Možná by tady ty bitvy vypadaly trochu lépe (s přičtením pár bodů za rok vzniku), ale to by se film musel soustředit pouze na boj o Brest a nikoliv na neustálé schůzování a pronášení fází typu: "Chci umřít jako komunista," nebo "řekli ať vyvěsíme bílej prapor, tak mi vyvěsíme rudej." Závěrečný epilog mě při váhaní mezi dvěma a třemi hvězdičkami donutil jít dolu.(4.10.2010)

 • zette
  ***

  Nevim o jinem filmu, ktery by se venoval Brestu a jeho oblehani. O to vice jsem se tesil. Bohuzel, film je dost nevyrovnany, zbytecne plny komunistu a hluchych pasazi. Za namet a valecne sceny vsak davam prumerne hodnoceni.(21.10.2010)

 • KM Phoenix
  ***

  Celkově musím tento film hodnotit výše než Brestskaya krepost (2010) a to hned z několika důvodů. Oba snímky trpí podobnými neduhy, ale každý trochu jinak. V obou je patosu a hrdinských scén jako máku. V obou je hromada ideologického balastu. V obou jsou Němci ukazováni jako trotlovitý hovada, který nemají jinou strategii než frontální šturm. Jenomže zatímco v tomto snímku vše působí až naivně, ve filmu z roku 2010 to člověku připadá jako kdyby se autoři snažili naotčit to samé, ale dnešními postupy. Tudíž filmu z roku 1956, dnes už každý prokoukne, resp. většina by měla být schopna rozeznat tu ideologickou masáž. Zatímco ve filmu z roku 2010 zůstala ta samá ideologie akorát schovaná za blýskavými akčními scénami a celkem povedenými triky. Proto si raději třikrát pustím znovu tento film, než abych se nechal urážet jeho modernější variantou.(17.12.2013)

 • drankeryth
  **

  Podla obsahu filmu som ocakaval neustaly boj o dobijanie pevnosti nemeckymi vojakmi. Po prezreti tohoto kusku filmu som rychlo vytriezvel a musim skonstatovat, ze to nebolo nic vynimocne. Ked sa vo filme objavili nejake boje, tak vyzerali take chaoticke a pomaly som ani nevedel co sa tam vlastne odohrava. Zbytocny mismas vo filme mu len poskodil a ani poriadne tu pevnost neukazali v pnej krase. Vsetko sa to nejako odohravalo v stiesnenych podmienkach miestnosti a nadherny adrenalin z tuhych bojov niekde vyprchal do prazdna.(31.12.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Na svoji dobu typický sovětský válečný snímek, který se přeci jen trochu odlišuje. Není tu tak mohutná stalinistická propaganda. Jinak i zde se najde voják, který chce umřít jako komunista. Černobílý obraz vytváří větší autenticitu, což spolu s výbornými, byť velice kratičkými válečnými scénami vytváří reálný dojem. Zbytek je už hrůza. Obraz i příběh je velice statický, nezajímavý, bez patřičných dramatických chvil. Spíše to vytváří divadelní dojem o jednom hrdinství. Vlastenecký válečný snímek, který se moc nepovedl.(23.7.2014)