Futurama: Benderovo parádní terno

Futurama: Bender's Big Score

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2007, 88 min

Zajímavý příběh, který si pohrává s cestováním v čase. 80 %. Škoda, že to bylo tak málo vtipné. Konec je ale dosti famózní...ups!(29.1.2008)

Creator: Matt Groening, Developer: David X. Cohen, Teleplay: Ken Keeler .. Mám mírné rozpaky. Podobně jako v Simpsons Movie je děj proložen těmi nejaktuálnějšími posměšnými narážkami (FOX, internetový spam, ochrana osobních údajů, globální oteplování včetně hlasu hostujícího Al Gore:-*) nebo spousta klasických (200X vs 300X, vědecké poznámky, xx-násobné cestování časem vše v absurdních souvislostech) či kultovních (Terminator, Star Wars) sci-fi motivů. Ano, místy se mnou sice smích otřásal, ale na nejvyšší příčky tento epizodní slepenec, protkán společnou linii jaksi nemá. Futurama zkrátka vyčpívá o něco dříve než genialita Simpsons, jelikož zatímco ti se šestou sérii odráželi k několika následným vrcholným sériím, zde ten odraz prostě nevidím.. Jako jednorázovka přesto ucházející a servírování několika dílů v podobě „pseudo celovečeráků“ originální.. 70%.(23.11.2007)

FUTURAMA IS BACK BABY !!!! Yeaaaah !!! Konecne tu mame po dlouhe dobe nejakou futuramu. Urcite povinnost schlednout pro vsechny fanousky, ale vlastne pro kazdeho, protoze se jedna o kralovskou zabavu. Bohuzel se kvalitou nerovna serialu (ktery je proste neprekonatelny), ale i tak se jedna o vynikajici snimek. Ale proc davam 4* misto 5* ? puvodne jsem zamyslel ze dam rovnou 5, nakonec jsem se pro 4 rozhodl kvuli tomu, protoze autori chteli zaimplementovat do deje vsechny zname postavy (nebo alespon vetsinu), coz pote pusobi chaotickym dojmem, a divak se obcas ztraci v deji. Jenze jako pravy fanousek jsem to prekousl a uzival si snimku.(ale tady jsem to opravdu musel snizit)(26.11.2007)

Futurama se na film nehodí ještě více než Simpsonovi.(6.4.2008)

Ucházející oživení zrušeného seriálu, který mám moc rád. Tím spíš mě mrzí, jak moc mu celovečerní stopáž nesvědčí. nemá to tempo a kadence vtipů umírá. Bohužel z tohohle kult nebude a raději se opět podívám na staré dobré série.(11.12.2009)

• - Fryovo tetování v binární abecedě se přeloží do klasické jako "I know binary". (CrypzzXD)

• - E-mailová adresa Amy Wong je 'awong@marslink.web', Zoidbergova 'Zoidberg@freemail.web' a Benderova 'Bender@Ilovebender.com'. Adresy Amy a Zoidberga jsou smyšlené, ale www.ilovebender.com je skutečná stránka o Futuramě. (Pluhy)

• - Spoiler: 'Zylex', nová postavička z úvodní znělky je k vidění pouze na okamžik v Elzarově restauraci. (Pluhy)