Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace)

Futurama: Bender's Big Score

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2007, 88 min

Odhalte tajemství receptu KFC... A jen tak mimochodem se pobavte u znovuzrozené Futuramy. Pokud byste snad měli obavy, že po dobu jejího zrušení tvůrci vyměkli, tak již prolog mířený do řad Foxu vás přesvědčí o tom, jak se věci mají. Nová Futurama je jako ta stará v pozdějších sériích. Tedy výtečná, ale již ne na vrcholu sil. Zčásti je na vině koncept a také to, že je zde silně přítomen syndrom "musí se ukázat všechny oblíbené postavy". Jak známo po čtyřech snímcích to půjde jako samostatná sezóna čili na výsledku je určitá míra epizodičnosti jasně patrná. Z jednoduchého důvodu; tady je totiž děj a ne jen jeho náhražka. Tedy žádný laciný slet jednotlivých zrecyklovaných gagů... Většinou. I časové paradoxy, o které dějově jde, se tvůrcům povedly, mají svou logiku i pointu. (staro)Nová Futurama tedy nezklamala, pobavila a nasadila laťku kvality zbývajícímu triu filmů dostatečně vysoko, byť nutno dodat, že ne nepřekonatelně. Zvážnění a vlastně docela seriózní děj jí až překvapivě sluší. Výsledný verdikt vám ostatně profesor Farnsworth vyřkne hned v úvodu "Good news, everyone!"(24.11.2007)

Co na to říct? Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na anglické hlasy, poněvadž znám jen dabing. Poté mi občas vadila přespřílišná zamotanost a přeplácanost. Na druhou stranu film obsahuje spoustu naprosto skvělých vtípků a možná se jeho kouzlo projeví až při dalším shlédnutí... Takhle to vidím na 3 a půl * s tím, že se asi přikloním dolu...(29.6.2009)

Moc obdivuji hráče se slovy, co bez zbytečných průtahů vysmrknou epesní komentář, v němž všechna slova začínají na jedno (a pozor, stále to samé!) písmeno. Tedy - hrát s nimi ,,město, moře, zvíře, kuře, stavení" bych vážně nechtěl. Autisté rules. V rámci sebezdokonalování však podobnou čelinž také prubnu. Bender boří bozemskou bekonomiku. Ba bakonec bymrdá b(i) b(s) baháči! Boproti beriálu be bo bale bost báhne. Bako bemr bilovníka bakystrajtek bez biltru. Tak. Zíráte, buráci, co?(16.9.2015)

Poprvé jsem z toho moc nadšený nebyl, spíš zklamaný, že Futurama nenaplnila moje velká očekávání. Ale když jsem se na to podíval podruhé, moje hodnocení stouplo. Přece jenom sem si všiml více fórků a narážek plus docela dojemné linie kolem Larse. Pokud jste byli poprvé naštvaní, třeba se vám to bude podruhů líbit také více. - "You, read the code or I'll shoot this guy! - "Who the hell is he?" - "I'm Scruffy... the janitor." "Hang on, Scruffy!" nebo - "I can wire anything directly into anything! I am the Professor!"(26.11.2007)

K popsání posádky zásilkové služby Planet Express by jste mohli použít ty nejhorší adjektiva a i přesto je tato vesmírná sebranka tolik populární a po delší odmlce přichází podobně jako slavná rodinka se žloutenkou ve filmové podobě. Jenže Futurama: Bender's Big Score nedosahuje kvalit Simpsonových ani náhodou. Benderova partička vsadila na hutný příběh, ale ten se až příliš utápí v časových paradoxech a scénáristických kotrmelcích. Na konec tyto časové puzzle do sebe hezky zapadnou, ale humor tolik klasický pro tento seriál se nějak nedostavuje. Je tu sice několik dobrých vtipů (Bendernátor se vrací do minulosti determinovat Frye), ale těch povedených gagů je tu asi jako v jedné epizodě a navíc je tu několik vysloveně zbytečných a nudných časových linií (Fry s velrybou). Do dalších filmů by mohli scénáristé ubrat na houbičkách k snídani a soustředit se více na vtipy.(22.12.2007)

• - V muzeu hlav můžete objevit hlavu Apua ze seriálu Simpsonovi, Erica Cartmana ze South Parku nebo Jona Stewarta. (Pluhy)

• - Spoiler: Film během časových paradoxů odkazuje na seriál. Dozvíme se, jak se z Fryova psa stal uhel, proč byl zničen Old New York a další věci, které byly v seriálu jen naznačeny. (CrypzzXD)

• - V tomto filmu Nibbler potřetí promluví. (CrypzzXD)