Malaton

Drama / Sportovní / Životopisný

Jižní Korea, 2005, 117 min

Jun-seong Kim

Myeong-hong Seok

Korejský Forrest Gump v teniskách. Sice to není na konec kontinentu a zase zpátky, ale uběhnout maratón je taky fuška. Obzvlášť s nohama za milion, které mají minimum natrénováno.(31.10.2012)

Pustil jsem si to čistě jako běžecký film pro motivaci před mým běháním a vyklobala se z toho jedna z top Asií, kterou jsem viděl vůbec. Seung-woo Jo v titulní roli naprosto fenomenální výkon. Ranku Rainmana či Forrest, naprosto srovnatelný, nedělám si srandu. Navíc to mělo tradiční žánrovou nevyhraněností neuvěřitelné koule a do klišoidních sračiček si to několikrát nepokrytě píchlo prstem. Must see, opakuji must see! 10/10(17.10.2016)

"TVOJE NOHY?....MILION DOLARŮ! TVOJE TĚLO?....ZABIJÁK! :-)" Silný příběh, silné emoce, skvělý humor i dojemné scény, brilantní herecký výkon atd. atd......v tomto filmovém drahokamu je prostě vše, co dělá mnoho korejských filmů tak výjimečnými. Jedním slovem DOKONALOST.....netřeba psát víc, třeba TO VIDĚT!....."Pomůže běh jeho autismu? Motivuje ho. Neumím z jeho tváře vyčíst, co cítí. Ale když běží, vypadá jinak. Vypadá štastnější."(17.12.2014)

Moc se mi do tohodle filmu nechtělo a ze začátku se mi to opravdu moc nezdálo. Jenže si mě to postupem času získalo a při závěrečném "smile" sem byl docela naměko (a to se mi u filmu věru často nestává). Než o nějaký běh je středobodem příběhu mateřská láska a tenká hranice mezi sebeobětováním a závislostí na dítěti. Oba dva aktéři skvělí.(11.1.2010)

Skvěle zahraná role hlavního hrdiny. Nevinnost a snaha.Výborný hudební podklad. Smutek a beznaděj provázená trefně vtipem a radostí. Splnění snu....jen ten naměřený čas v cíli mi přišel nad jeho síly. Při předvedeném výkonu by takového času stěží dosáhl.(21.10.2006)

Neopísateľne krásny film. Poetický, dojímavý, ľudský. V jednoduchosti je krása. Marathon u mňa zabodoval natoľko, že si hneď mením svoju TOP 10. Korea rulezz(24.12.2007)

Marathon je silné drama s hlubokým nádechem a procítěnou atmosférou. Cho-won bojuje se svím životem prostřednictví marathonu, který je řekl bych jenom nástroj o který se celý příběh opírá, protože hl. tématem je přátelství a velká podpora blízkých překonat svoje hranice a i přes svoje velké omezení či poškození se stát rovnoceným a kvalitním soupeřem jak proti svému autismu tak proti běžcům marathonu. Cho-won bojoval s nemocí prostřednictvím běhu a ikdyž nemohl vyhrál dá se říci že v životě vyhrál a splnil si sen, který je pro většinu lidí nesplnitelný. Film jenom potvrzuje fakt, že člověk je sám svého štěstí strůjce a že i přes svůj jistý osud musí bojovat a poprat se s ním, aby dosáhl svého osobního cíle a potěšení. Cho-won je žijící důkaz, i přes svoje postižení má rodinu, která ho z celého srdce miluje a podporuje ho v sebepoznávání a v jeho "boji proti osudu". Seung-u Jo zahrál svoji úlohu naprosto dokonale a kdyby mě někdo řekl že Seung autismem trpí, věřil bych mu. Hrozně se mi líbila atmosféra filmu, byla ohromná. Všechny role skvěle obsazeny a příběh zdrcující a plný lítosti. Poslední a hlavní běh byl třešnička na dortu nejenom běh sám o sobě, ale ta metaforická stránka obsažena v něm, která popisovala to sebeukojení a smysl překonávání překážek jeho života. Jak jinak by mohl režisér krásněji popsat boj proti autismu než marathonem, už to je samo o sobě krásné, nemyslíte?... Hodnocení: 9.5!/10(4.7.2008)

Po dlohé době a sledování západní kinematografie, jsem viděl konečné film, který zaujme a už jen tak nepustí do cílové čáry maratonu.(23.9.2013)

Krásnej film plnej optimismu a naděje. Když miluješ běh, není co řešit:-)(6.4.2009)

Ve filmech, u kterých se prostě a jednoduše cítím dobře a jsem upřímně dojatý jejich příběhem, se mi ani za mák nechce vrtat. Jen si z nich vezmu jejich lidské teplo, které si nechám u srdce. Tento film je krásný díky hlavnímu protagonistovi, jehož umění dělá z Cho-wona tak úžasně čistou bytost. Konfrontace tohoto typu postav (nedávno mě takto dostal například sloní muž) s naší realitou je prostředkem, který mě nenechává chladným. Navíc momenty typu: "Co se stane, když se zebra unaví a spadne na zem?" - "Co se stane? ... Lvi a hyeny ji sežerou! Oh! To je strašidelné!" - "Takže neběhej rychle!!!" nebo scéna kdy trenér zkouší, jestli je jeho svěřenec geniální matematik, mě rozesmívají nejmilejším smíchem.(1.2.2008)

69%(17.9.2008)

nebyl vykonu herce Seung-u Jo tak by slo o vyborny film, ale on svym zahranim autistickeho chlapce povysil pro toto dilo mezi nejdokonalejsi filmy co jsem videl..neni to o efektech ale o uveritelnosti a to tom to ma byt:)(12.2.2009)

S velkou chválou se klaním jihokorejským mistrům jemnocitu, lehkosti, půvabu, skromného humoru. Je to pro mne i takovou malou ctí pohlednout na tak krásný film. Opravdu silný příběh, je mi teď jasne, že určitě není pro každého, jenže mě to skvěle sedlo. Ke konci to spravedlivě graduje k vytouženým slzám, pobrečel jsem si ;) Konec zakončený ničím jiným než úsměvem, snad už nic víc to nešlo a ještě i tam jsem uronil slzu ;) Párádní slzopecka, na kterou se jesště určitě moc rád podívám.(25.7.2011)

Sponzor pořadu... New balance.(15.10.2011)

Kouzelný film. Tak příjemný pocit jsem už dlouho, dlouho neměl.(1.10.2015)

Překrásné. Tolik krásných okamžiků, tak nenuceně... Film není o maratonu, není o výsledcích, ani o podstatě sportu, kde by se nám dostavilo známého hesla "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se". Film je mnohem více o lidech, o autismu, o tom jak složitý a zároveň krásný a barvitý může ten život být.(23.10.2009)

Slušný film, který je nadhodnocen v důsledku korejského původu. - 60 %(30.5.2011)

Jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední dobu viděla. Silný příběh, výborní hrdinové v čele s vynikajícím hlavním představitelem Seung-u Jo..., co dodat, tenhle film mě vážně dostal.(23.10.2011)

Seung-woo Cho byl senzační. Myslím, že tvůrci vybrali snad toho nejlepšího herce, kterého mohli. Těžko by divák uvěřil, že běžec, který nemá vypracováné svaly na nohou, by mohl běžet. Ovšem v případě Seung-woo Cho se tohle vůbec nedá říct, nejenže má svalnaté nohy ale svůj herecký výkon v Marathonu bude mít velký problém někdy překonat. Tohle by se dalo označit za jeho životní roli. Je to určitě jeden z nejlepších korejských filmů, který jsem viděla. Perfektní scénář, výprava, herci, hudba... 10/10!(11.2.2008)

Nešťastný osud, tragédie a nemoci? Bez problému - to jsou Korejci ve svých vodách, ale je důležité to nepřepísknout, tak jak se jim to často stává. Korejský film si snadno oblíbíte, ale může se vám stejně tak přejíst... Tenhle snímek se naštěstí držel zdravé linie a nesklouzlo to nikam do dlouhých srdceryvných záběrů. Naopak, běh hlavního hrdiny si pěkně vychutnáte, a pokud nejste z kamene, tak vás i dojme. Na plný počet hvězd by pro mě film snesl trochu složitější příběh, ale i tak vám film pěkně uteče a určitě na něj nezapomenete.(10.8.2012)

Romanticky natočené, no filmovo príťažlivé dielo, ktoré sa určite páči všetkým okrem rodičov omnoho ťažšie postihnutých autistov. Reálny pohľad na život týchto ľudí by zaiste nemal také percentá sledovanosti. No keď sa odosobním, musím vysloviť spokojnosť. Samozrejme až na ten gýčovitý záver..(8.1.2015)