Malaton

Drama / Sportovní / Životopisný

Jižní Korea, 2005, 117 min

Jun-seong Kim

Myeong-hong Seok

Pustil jsem si to čistě jako běžecký film pro motivaci před mým běháním a vyklobala se z toho jedna z top Asií, kterou jsem viděl vůbec. Seung-woo Jo v titulní roli naprosto fenomenální výkon. Ranku Rainmana či Forrest, naprosto srovnatelný, nedělám si srandu. Navíc to mělo tradiční žánrovou nevyhraněností neuvěřitelné koule a do klišoidních sračiček si to několikrát nepokrytě píchlo prstem. Must see, opakuji must see! 10/10(17.10.2016)

Krásný až dojemný příběh inspirovaný skutečnou osobou, což ještě přidává na kráse. Cho-won je zajímavý člověk a jeho handicap mu přidává na síle a prožitku při běhu. Jeho postavu úžasně ztvárnil Seung-u Jo. Tohoto herce neznám a tak doufám, že je naprosto zdraví a jen se dokázal takto úžasně do role maratonce s autismem vcítit. Pokud ano, jeho role je vhodná ocenění Oscara. Nejvíc se mi na celém díle líbil závěr, kdy od dostal v průběhu tratě "druhý dech" a závod si plně užil. Tak to má být. Filmu Marathon dávám 85% - lepší čtyři hvězdy.(13.2.2013)

Nádherný film. Autizmus je sviňa a často skomplikuje život nielen autistovi ale aj jeho okoliu, čo je aj prípad Cho-wonovej matky, ktorá ho aj v dospelosti vníma ako svojho malého chlapčeka a je naňho naviazaná na úkor ostatných členov rodiny. Páčilo sa mi postupné budovanie vzťahu medzi Cho-wonom a trénerom; z nevrlého chlapíka sa stal človek, ktorý stál pri svojom bežcovi ešte aj v deň D. Občas som sa pousmial nad až detským Cho-wonovym pohľadom na svet. Maratón je síce dojímavý (holt Kórejci), no nie je smutný. Je to príbeh nádeje.(30.12.2014)

...krásný příběh(21.9.2008)

Boj proti neprizni osudu, boj s indispozici, boj za uznani sounalezitosti do "normalni" spolecnosti, byl natocen jiz mnohokrat, ale nikdy ne s takovym citem, se srdcem plnem porozumeni. Drama matky, ktera synuv autismus resi postavenim barier - pripoutanim ho k sobe, drama syna, jez i pres svuj stav tuto barieru rozbije. 42,195 km za 2H 53M v 19 letech s handicapem!(18.6.2005)

I když byl konec jako z hollywoodské pohádky, tomuto filmu bych asi odpustila vše. Taková hovadina jako scénky o autistově běhání a takovou pecku z toho udělali.(6.10.2010)

jihokorejský Rain Man je ještě lepší než ten americký, takový opravdovější ... na tváři se mi usadil úsměv a den se stal krásnějším ...(25.3.2013)

Paráda, legrace, taková jaká bývá s lidmi s autismem. Cho-won má nejraději běhání, které mu zlepšuje náladu a dává smysl života. Skládám poklonu před umem korejských filmařů, podívat se na životní situaci ze širší perspektivy a zároveň tam nenacpat přebytečnosti. Takhle byly krásně poodhaleny vztahy v rodině. Příběh matky, která musí dělat nelehké volby. I příběh bratra, který je Cho-wongovím postižením ochuzen o péči matky. Vše zpracované lehce a jednoduše a přitom si divák užije film i ze sportovní stránky. Opět film, který za tu dobu strávenou u TV stojí.(16.4.2013)

Cho-won (Seung-woo Cho) je mladý autista, který ze všeho nejraději běhá. Po třetím místě v závodu na 10 km, chce jeho matka, aby se zůčastnil Chuncheonského maratonu. Sama si ale netroufá Cho-wona trénovat, proto přemluví bývalého vítěze bostonského maratonu, aby se tréninku ujal on. Ten zpočátku nesouhlasí ale časem mu Cho-won přiroste k srdci a tak nakonec souhlasí. Na svá bedra si však naloží pořádně těžké břemeno...Chvilkama úsměvné, pak zase velmi smutné. Ale film může být jaký chce, protože tady stejně vše stojí na jedinečném výkonu Seung-woo Choa. Dlouho jsem se vyhýbal jihokorejské produkci, ale proč to dělat, když skrývá takto skvělé filmy. Nemůžu ale dát více procent, protože kvůli zdejšímu hodnocení jsem přeci jen čekal více. Ale je to na hraně. 65%(7.2.2015)

Zajímavý lidský příběh, který je citlivě natočen a nesnaží se za každou cenu dojmout. Všechna klišé jsou většinou zahraná s lehkostí a velkým srdcem. Zajímavě je použita Cho-wonova fascinace zebrami, která se táhne celým příběhem. Nejhezčí film o autismu, co jsem zatím viděl, ani Rainman se mu nevyrovná i když.... "Déšť padá na zem"(27.4.2007)

Krasny film po vsetkych strankach. I ked vela "akoze odbornikov" moze tomuto filmu vytykat co chce, podstatnu ulohu tento film splnil. Je to jeden z mala ludskych filmov, z ktorych ide nieco viac ako len film.(5.6.2009)

Ty jo. Tak to mě fakt dostalo. Přes 5 měsíců jsem měl tento film ve filmové knihovničce. Konečně jsem se k němu odhodlal, a naprosto mě překvapil. Další klenot Korejské filmografie.(1.10.2010)

Kdyby to šlo, tak zrovna tomuhle filmu dám i víc hvězdiček, než jen pět. Protože je to jeden z mála filmů, který mě opravdu chytl za srdce. Všechno do sebe nakonec krásně zapadne a vy máte pocit, že nic tam nezůstalo přebytečné. V posledních minutách jsem byla naprosto dojatá. Je sice pravda, že je to trochu náročný film, hlavně pro cíťy, jako jsem já, ale pokud tohle překonáte, zjistíte, že vám film dá opravdu hodně.(17.9.2014)

1 2 3 4 5 6 následující >>