Scooby-Doo a ostrov zombií

Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo na ostrove Zombiov

Animovaný / Rodinný / Mysteriózní / Horor

USA, 1998, 77 min

Tohle je fakt silný.Když jsem to viděl ve škole poprvé(bylo mi asi šest)tak jsem se fakt lekl, protože jsem myslel zvyklý na seriál že tam budou dvě srandovní honičky a z ducha či jakékoliv jiné potvory se vyklube údržbář Jim.Chyba!Z lidí se vyklubou zoombí a z toho jsou dvě honičky s padesáti polorozpadlími zombíky.Opravdu síla na šestiletého haranta,který je odkojený Šmouli a Donaldem.Musel jsem se podívat na přebal jestli to nerežíroval Fulci případně Romero.(8.2.2006)

Z dílny H+B jsem jako kluk miloval psa Filipsa s neodolatelným hlasem J.Brudera, stejně jako Méďu Béďu. Rošťárny Scooby-Doo mě poněkud minuly. Ovšem tenhle film mě velmi potěšil. Už úvodní scéna jak vystřižená z hammerovského hradu odehrávající se uprostřed půlnoční bouře příjemně naladila. Na setkání se zombie příšerami bylo nutné chvilku vyčkat, ale příšery vstávající z hrobů, vynořující se z močálů a kostry obalující se masem neměly chybu! A což proměna v kočičí démony! Kam se hrabe královna měnící se ve stařenu ve Sněhurce, která mě ještě několik nocí po zhlédnutí v kině děsila. Zkrátka perfektní strašidelný film v pravých chvílích odlehčený humorem. Co jediné mně vadilo - četné konzumace jídla, co konzumace, přímo orgie! V půlce už mi kručel žaludek do rytmu a ještě před koncem jsem zvládl krátkou trasu TV-špajs-lednička-TV. Není divu, že celý film je přímo elektrizující, když jeden z tvůrců se jmenuje Fukushima...(2.7.2011)

První a zároveň jediný filmový Scooby-doo jaký jsem kdy viděl. A hned je to pecka. Seriál jsem nikdy moc neprožíval ale poměrně rád jsem na něj koukal. Tohle je ale něco u čeho se pobaví i dospělý, nečekejte pohádku plnou veselých barviček, tohle je takový horor pro děti. Pár fakt strašidelných scén(samozřejmě pro ty menší) se najde. Já jsem se jako menší(film jsem viděl poprvé tuším v roce 1999) tak jsem se i bál. Každopádně je to delší a LEPŠÍ díl seriálu. A jedna z mých nejoblíbenějších pohádek před rokem 2000.(31.7.2010)

Paráda, paráda a napotřetí to bohužel nejde. SDoZI je suprovej, Scooby a Shaggy bez diskuze nejlepší, děsivé prostředí močálů, fajn zombíci a Scoobyho keksy. Plusy. A teď mínusy. Debilita některých postav (obzvlášť Daphne, které je mimořádně blbá, trapná a ty její oči :D), ne moc dobrej scénář a blbej závěr (SPOILER! Sice to že to nebyli padouši ale skuteční zombíci a duchové a vlkodlaci je sice fajn, ale mě to nesedlo. Konec SPOILERU). Ale nějaká změna to je a přece jenom je SDoZI Scooby-Doo a Scooby-Doo je Scooby-Doo :D. Slabší 4.(15.7.2012)

• štísko

Takto laděné filmy bych za rodinné, potažmo dětské vůbec nevydával. Jako horor to není špatné a kdo si chce užít pár šoků, tak určitě nebude zklamaný. Já bych ale filmi s polorozpadlými zombiky svoje děti nekrmil. Dávám jednu hvězdičku, protože tenhle díl rozhodně mezi filmy pro děti nemá co dělat. Kdyby to bylo určeno čistě pro dospělé, tak bych dal víc.(28.1.2013)

• - Film je venovaný Donovi Messickovi, ktorý ako prvý prepožičal svoj hlas postave Scooby Doo. (riso677)

• - V tomto filme šoféruje "The Mystery Machine" po prvý krát niekto iný ako Fred. (riso677)

• - Natočené podľa nedokončenej epizódy série Swat Kats (1993) od Glenna Leopolda s názvom "The Curse of Kataluna". (riso677)