poster

Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

Režie:

H.B. Halicki

Scénář:

H.B. Halicki
 • Torision
  ***

  První hodina byla skutečně utrápená. Nebyla nijak dobře napsaná a už vůbec ne zahraná a ani se v ní toho moc neděje. Řeší se tam něčí svatba, nějaký ptákoviny s pojišťovnama a občas se tam ukradne nějaký auto. Vlastně jediná zajímavější část tam byla, když se ukradne auto, o kterým se pak zjistí, že je plný heroinu a rozhoduje se, co s ním. Posledních zhruba 35 minut je ovšem solidní zábava a perfektní naháněčka, na který se režisér fakt vyřádil. Žádný speciální efekty, jenom adrenalin a kaskadéřina, při který se rozbije víc aut, než za 8 sérií Kobry 11. Takže jestli kvůli něčemu stojí tuhle původní verzi vidět, tak jen kvůli tomuhle, ale jako film to žádná pecka není.(14.12.2012)

 • JohnSmith
  **

  Další z mnoha pseudo kultovních filmů,který má nadsazené hodnocení. Oproti novější verzi s Cagem se nedočkáme tolika krádeží,jen si ty auta prohlídneme. Zarážející jsou zloději se svědomím,nebudu krást auta,co nejsou pojištěný,no to je mazec. Téměř půlhodinová honička s Mustangem sice nebyla vůbec špatná,ale byla až moc dlouhá a vlastně stále to samé dokola. Kdyby byli hlavní postavy aspon trochu sympatický,tak by to bylo mnohem lepší,ale tady šlo jen o to nějak se dopracovat k finální honičce.(7.11.2009)

 • Hennesy
  ***

  Hmmm....no kde začať? Tento, pôvodný film, je úplne odlišný od toho, ktorého poznáme z kín s Nicolasom Cageom. Povedal by som, že remake si z tohto filmu vzal iba námet a Eleanor. Gone in 60 seconds bol, a je v prvom rade splnenie sna kaskadéra H. B. Halickiho, ktorý bol vynikajúci šofér, ale bohužial to nebol herec ani režisér. To sa podpísalo hlavne na príbehovej stránke filmu, ktorá je veľmi slabá, nevýrazná a vlastne slúži len ako nosná kostra pre hlavnú nahánačku. Tá je skvelá, veľmi autentická a Halicki je nepochybne frajer, keď si to odšoféroval všetko sám, lenže zvyšok filmu je len prázdny obal. Charaktery sú len zľahka načrtnuté, zápletka je veľmi strohá a aj samotné krádeže vďaka chaotickému strihu nevyznejú zaujímavo. Tu na celej čiare víťazí remake, ktorý je oveľa lepšie zrežírovaný, zahratý a celkovo viac filmový a pútavejší, prístupnejší širšiemu publiku. Originál je skôr chuťovka pre fajnšmekrov. A je až neuveriteľné koľko vydrží jeden Mustang:)(26.12.2009)

 • pepo
  ****

  Obrovská kultovka.Prvá hodina je filmársky dosť peklíčko.Pri každom dialógu a po každom hereckom geste som sa skrýval hanbou, že na to pozerám pod vankúš rovnako ako keď omylom zahliadnem Búrlivé víno alebo Panelák. Lenže potom nastúpi takmer 40 (!!!) minútová záverečná naháňačka, kvôli ktorej film vznikol a všetko je zachránené. Zrkadlový obraz remaku - ten bol remeselne parádny s dobrými hercami, občasnou vypečenou hláškou ale úplne bez srdca vyrobený na továrenskej linke. Tento originál je strašné B - čko urobené s hroznou chuťou a pre radosť . Bodovo to vychádza síce narovnako ale tento originál víťazí kvôli sympatiám. 7/10 P.S. videl už niekto film, kde je jediným hercom v titulkoch uvedené auto? ten film je proste cool(18.3.2015)

 • Mr.Nigga
  **

  Příběh o ničem, herecké výkony o ničem, hudba o ničem... jediné čím se člověk může kochat, jsou krásná auta a prvních cca 15 minut automobilové honičky, která po dalších 5 minutách splyne do jednotvárné patlanice... a neškodilo by filmu dát konec. Jediný důvod, proč je originál blahořečen vidím jen v tom, že se jedná o opravdu starý film a sentimentalita v hodnocení převažuje nevalné kvality filmu. Remake je lepší naprosto ve všem, i když je plný klišé, ale aspoň pobaví.(30.3.2012)

 • - Filmová honička trvá téměř 40 minut, díky čemuž je i 4 dekády po vzniku filmu považována nejdelší automobilovou honičku ve filmové historii. (Tony.cs)

 • - „Eleanor“ je krycí kód pro jedno z aut na seznamu. V tomto snímku je „Eleanor“ Mustang Mach 1, v pozdějším remaku z roku 2000 je „Eleanor“ upravený Mustang Shelby GT 500. (Tony.cs)

 • - Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace