Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

H.B. Halicki

H.B. Halicki

Z filmu je cítit že si H.B. Halicki jeho natočením splnil sen. Když se nad tím zamyslím šlo mu jen o to sednout do Mustanga natočit obří honičku a okolo toho nalepit děj filmu (aby to nebylo podezřelé). Proč si to myslím? Snad poprvé v historii co jsem sledoval "film o autech" jsem začal přetáčet během honičky... Byla až mooooooc dlouhá a rozvláčná (když už se po třetí opakuje jak ho skoro mají a on jim zase uteče jeden začne toužit po posunu děje někam dál). Kdyby šlo ji nějak rozdělit (1/3 a 2/3) a tu první třetinu dát jinam (třeba na začátek filmu - pak skok "o týden dříve") bylo by to mnohem lepší. Noc to ale nemění na tom že film se mi líbil víc než průměrně a sakra hodně mě mrzí že "Gone in 60 Seconds 2" už se v jeho podání nedočkáme (pozn.pro ty co nevědí: při natáčení dvojky v roce 1989 měl H.B. Halicki smrtelnou nehodu)(29.6.2012)

Když jsem zjistil, že verze z roku 2000 je remake, začalo mě hodně zajímat jak vypadá originál. Prvních dvacet minut jsem měl ještě celkem guláš v postavách (oni ti herci ze 70. tých vypadaj skoro stejně), ale pak se to začalo rozjíždět krádežema až nakonec začla honička s Eleanor. A dojem? M A Z E C ! Naprosto brilantní kaskadérská práce, vedle toho počtu zdemolovaných aut je i Kobra 11 hadr. Opravdu skvěle strávená hodina a půl. P.S.: stejně je ale Shelby GT500 hezčí Eleanor než zdejší Mustang ´73 :)(3.11.2009)

Konečně se mi podařilo sehnat kompletní film, takže s klidem už můžu napsat, že tahle originální verze je opravdu mnohem lepší, než ta sračka s Nicolasem Cagem. První polovina filmu je sice trochu slabší. Hrubě se seznámíme s jednotlivými postavami a dozvíme se, o co ve filmu jde. Nečekejte ovšem žádný výrazný herecký výkony nebo snad zajímavý dialogy. Herci v tomhle filmu opravdu nejsou to nejdůležitější. Navíc to ani nejsou herci, ale kaskadéři. Druhá polovina nám pak nabídne závěrečnou honičku (i když těžko se to dá nazvat závěrěčná honička, když trvá skoro 3/4 hodiny), která se nedá vůbec srovnávat s ničim, co jsem viděl v jinejch filmech a během který se zničí opravdu hodně aut. Kam se hrabou počítačový efekty. Tady se prostě mačkaj skutečný plechy a auta řídí skutečný lidi. Tohle se snad dá srovnávat jen se záběry opravdových honiček např. na Reality TV. Vadil mi snad akorát trochu zmatenej střih. Na závěr bych chtěl ještě dodat, že z tohoto filmu je sestříhanej videoklip Santos - Camels. __________ po několika zhlédnutích filmu: Postupně sem došel k názoru, že úvodních 60 minut klidně můžete vynechat a dívejte se jen na tu závěrečnou honičku...(2.9.2006)

• Freemind

Scéna honičky (která zabírá dobrou 1/3 filmu) je sice parádní, ale je to taky jediná věc, která ten film vytahuje z hluboké podprůměrnosti. Od začátku je vidět, že šlo o zoufale amatérský počin - herci, scénář, zvuk, střih... Technicky je to na úrovni sedmdesátkového porna. Nahlas jsem se zasmál u jedné noční honičky, kdy je celých 10 minut vidět jen tmu a reflektory aut, takže divák většinou neví, zda aktuálně sleduje policisty nebo zloděje. Takže pro fandy dobrý, ale jinak nebrat. Skutečné, mistrovsky natočené "autoklasice" - filmům typu Vanishing Point, Bullitt atd. - to nesahá ani po kotníky.(5.4.2016)

Původní 60 sekund má tu skvělou atmosféru 70. let. Rozjezd je poněkud zvláštní a vlastně takový divný, někdo pořád vypráví, i když se na obrazovce objevuje něco jiného a souvislost se trošku vytrácí, stejně tak jako celý příběh. Celá noblesa filmu totiž tkví v tom, že více než polovina filmu je věnována honičce, která nemá obdoby, opravdu jsem se do ní zakousl a zhltl jí celou, až jsem se divil, že koukám na závěrečné titulky. Kdo má možnost, určitě doporučuju :))(13.10.2013)

• - Kaskadér H.B. Halicki napsal scénář, chopil se režie, film produkoval a zahrál si hlavní roli. (Tony.cs)

• - Scéna, kdy Maindrian Pace (H.B. Halicki) narazí do sloupu veřejného osvětlení, nebyla ve scénáři. Tato nehoda byla skutečná. (Tony.cs)

• - Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)