Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

H.B. Halicki

H.B. Halicki

Když jsem zjistil, že verze z roku 2000 je remake, začalo mě hodně zajímat jak vypadá originál. Prvních dvacet minut jsem měl ještě celkem guláš v postavách (oni ti herci ze 70. tých vypadaj skoro stejně), ale pak se to začalo rozjíždět krádežema až nakonec začla honička s Eleanor. A dojem? M A Z E C ! Naprosto brilantní kaskadérská práce, vedle toho počtu zdemolovaných aut je i Kobra 11 hadr. Opravdu skvěle strávená hodina a půl. P.S.: stejně je ale Shelby GT500 hezčí Eleanor než zdejší Mustang ´73 :)(3.11.2009)

Naprosto FANTASTICKÁ více než půl hodinová naháněcí scéna na konci filmu je naprosto geniálně natočena a je taky velmi realistická. Jednoznačně nejlepší naháněcí scéna vůbec co kdy byla natočena. První polovina filmu sice nic moc ale jakmile začne H.B. Halicki zdrhat puldům tak film dostane neuvěřitelný tempo. Ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=U6-TlxADdA4(23.7.2009)

Jsem trošku na rozpacích...na film jsem se těšil, ale následně jsem trošku musel své nadšení utlumit. První část byla nic moc...moc jmen a chaos, kdy nebylo jasné o čem se pořádně mluví. Druhá půlka již byla lepší i když...koukat cca půl hodiny na to, jak jedno auto donekonečna ujíždí policistům mne po čase začalo nudit. Takže největší pozitivum vidím v té hromadě nádherných aut, které se ve filmu objeví...(25.6.2015)

• Freemind

Scéna honičky (která zabírá dobrou 1/3 filmu) je sice parádní, ale je to taky jediná věc, která ten film vytahuje z hluboké podprůměrnosti. Od začátku je vidět, že šlo o zoufale amatérský počin - herci, scénář, zvuk, střih... Technicky je to na úrovni sedmdesátkového porna. Nahlas jsem se zasmál u jedné noční honičky, kdy je celých 10 minut vidět jen tmu a reflektory aut, takže divák většinou neví, zda aktuálně sleduje policisty nebo zloděje. Takže pro fandy dobrý, ale jinak nebrat. Skutečné, mistrovsky natočené "autoklasice" - filmům typu Vanishing Point, Bullitt atd. - to nesahá ani po kotníky.(5.4.2016)

"WHAT'S YOUR NEW GIRLFIEND'S NAME? I'M GOING TO NAME THIS CAR AFTER HER BECAUSE SHE IS A WRECK TOO." ------------ Takmer 40 minútová naháňačka je už filmovou legendou, rovnako ako aj žltý Mach 1 a meno Eleanor. Halicki si splnil sen a nepotreboval na to ani Shelby GT500. Oba filmy verne zachytávajú svoju príslušnú atmosféru. Tu sú to 70. roky a v Senovom počine prístavné LA na začiatku nového milénia. Druhý film dominuje v dialógoch a príbehu, viac menej sa aj snaží vykresliť postavy, tu sa nič z toho nedeje. Nechcem tvrdiť, že o nič iné, ako tú opojnú naháňačku nejde, no nič viac v tom nevidím. A vôbec mi to nevadí.(24.5.2018)

• - Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)

• - Skok s "Eleanor" byl dlouhý 39 metrů. Byl natočen (stejně jako celá honička) bez triků a Halicki si při něm pohmoždil páteř. (Tony.cs)

• - Scéna, kdy Maindrian Pace (H.B. Halicki) narazí do sloupu veřejného osvětlení, nebyla ve scénáři. Tato nehoda byla skutečná. (Tony.cs)