Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

H.B. Halicki

H.B. Halicki

Kultovní záležitost, která se velmi nesnadno hodnotí,neboť po příběhové stránce bych tomu dal tak dvě hvězdy, a rovněž je tu plno momentů, za které by se styděl kdejaký béčkový film - ovšem to, co z tohoto snímku dělá lahůdku pro všechny, kterým není vůně benzinu cizí, a kteří milují auta a jejich atmosféru v amerických 70. letech, je ultra dlouhá honička, která by stačila na samostatný film. Ale víc v tom snímku nehledejte - budete totiž jinak zklamáni a v horším případě před avizovanou honičkou usnete.(21.1.2013)

• JohnSmith

Další z mnoha pseudo kultovních filmů,který má nadsazené hodnocení. Oproti novější verzi s Cagem se nedočkáme tolika krádeží,jen si ty auta prohlídneme. Zarážející jsou zloději se svědomím,nebudu krást auta,co nejsou pojištěný,no to je mazec. Téměř půlhodinová honička s Mustangem sice nebyla vůbec špatná,ale byla až moc dlouhá a vlastně stále to samé dokola. Kdyby byli hlavní postavy aspon trochu sympatický,tak by to bylo mnohem lepší,ale tady šlo jen o to nějak se dopracovat k finální honičce.(7.11.2009)

Opět skvělá podívaná pro fandy, ale bohužel je to téměř vše. První půlka utíkala, pokud se kradly auta - přehlídka skvostného vozového parku nikdy neomrzí. Honička je určitě jedna z nejlepších, jaké v kinematografii můžeme najít. Ovšem možná až moc dlouhá - občas se zdá být již trochu stereotypní. Nicméně musím ocenit jednu úžasnou věc - havárky ostatních aut a prokládání honičky záběry ze záchranných prací - tak originální a jedinečná věc, která celou honičku mnohem více přibližuje a činí ji reálnější a lidštější. A třešnička je negerský gangsta auto - absolutně nechápu, jak to Halickiho napadlo do tohoto zakomponovat, nicméně to byly snad nejlepší scény z filmu. Ve výsledku to nebudou plný 4*, ale ten film je prostě zábava, takže nakonec se přikláním k lepšímu hodnocení.(20.2.2013)

Konečně se mi podařilo sehnat kompletní film, takže s klidem už můžu napsat, že tahle originální verze je opravdu mnohem lepší, než ta sračka s Nicolasem Cagem. První polovina filmu je sice trochu slabší. Hrubě se seznámíme s jednotlivými postavami a dozvíme se, o co ve filmu jde. Nečekejte ovšem žádný výrazný herecký výkony nebo snad zajímavý dialogy. Herci v tomhle filmu opravdu nejsou to nejdůležitější. Navíc to ani nejsou herci, ale kaskadéři. Druhá polovina nám pak nabídne závěrečnou honičku (i když těžko se to dá nazvat závěrěčná honička, když trvá skoro 3/4 hodiny), která se nedá vůbec srovnávat s ničim, co jsem viděl v jinejch filmech a během který se zničí opravdu hodně aut. Kam se hrabou počítačový efekty. Tady se prostě mačkaj skutečný plechy a auta řídí skutečný lidi. Tohle se snad dá srovnávat jen se záběry opravdových honiček např. na Reality TV. Vadil mi snad akorát trochu zmatenej střih. Na závěr bych chtěl ještě dodat, že z tohoto filmu je sestříhanej videoklip Santos - Camels. __________ po několika zhlédnutích filmu: Postupně sem došel k názoru, že úvodních 60 minut klidně můžete vynechat a dívejte se jen na tu závěrečnou honičku...(2.9.2006)

• Ouwen

Asi jsem do filmu vsadil víc úspor, než je zdrávo. Víte, vždycky když vsadíte vysokou částku např. do loterie, či na dostihy, nevyhrajete nic. Bůh, nebo spíše život vám to nedopřeje a přesně tohle je můj případ, akorát, že v jiném slova smyslu. // Na tu dobu však chci pochválit tu "nekonečnou" honičku, Mustang byl k sežrání, kamera je úplně v pohodě, všecko stabilní a to je jenom dobře a hlášky jsou taky super, dokonce postavy se chovají opravdově a realisticky, jak poldové, tak zbytek. // Zbytek jsem ignoroval. A co zbytek, vlastně aj celou honičku. Navíc, ta první polovina je otřesná, má to úplně odfláknutý děj a herecké obsazení prostě nemá charizma a je nesympatické, navíc tady není žádná atmosféra a honička na mně působila naprosto obyčejně a byla až moc zdlouhavá, jako tenhle film a tolik zbytečných scén, co tu bylo. Např. sleduji honičku a asi 500x mi do toho naskočí nějaká buchta z novin, chudé dialogy mezi civilisty, achjo a do toho úplný zmatek v postavách. // Bohužel, zklamání na celé čáře. Obdivuji hlavního hrdinu, nemá sice charizma, ale nenechal se zaskakovat kaskadérem a to je co říct, ale co z toho když film je natahován, jako nit?! Nebavilo mně to, škoda, dvojku asi vynechám. 2/10(4.9.2013)

• - Kaskadér H.B. Halicki napsal scénář, chopil se režie, film produkoval a zahrál si hlavní roli. (Tony.cs)

• - Scéna, kdy Maindrian Pace (H.B. Halicki) narazí do sloupu veřejného osvětlení, nebyla ve scénáři. Tato nehoda byla skutečná. (Tony.cs)

• - „Eleanor“ je krycí kód pro jedno z aut na seznamu. V tomto snímku je „Eleanor“ Mustang Mach 1, v pozdějším remaku z roku 2000 je „Eleanor“ upravený Mustang Shelby GT 500. (Tony.cs)