Gone in 60 Seconds

Akční / Krimi / Drama

USA, 1974, 98 min

H.B. Halicki

H.B. Halicki

I SHOULD HAVE READ MY HOROSCOPE THIS MORNING! Těmito slovy začíná zřejmě největší filmová automobilová honička EVER! Začátek filmu je přeci jenom trošku nuda a postavy se mi celkem pletly. Navíc scéna, kde jde Maindriane kolem řady všech těch nablýskanejch kradenejch aut, je podle mě zbytečně prostříhána záběry na Pumkin a navíc do toho hraje příšerná hudba. Myslím, že stačilo jen kdyby kolem těch aut šel v jednom dlouhém záběru a bez hudby. Prostě jen klapot bot. Bylo by to stylovější. Když ale začne ta slavná honička, tak to je o něčem jiném. Bohužel tu hraje taky ta příšerná hudba, až na pár záběrů. Mohli se inspirovat Bullitem a nechat jen burácet motory. Přesto vás to strhne a tu hudbu ani nevnímáte. Záběr na kopec z poza kterého jsou slyšet jen motory, se za chvíli vynoří Mustang Eleanor s tuctem policejních aut za zády. Nepopsatelná záležitost. To se musí vidět. Přišlo mi to jako když lovci honí divokou šelmu. Snaží se jí uštvat. Další pamětihodný záběr je rozhodně skok přes vrak auta. Hodně savage záležitost. Mno a konec je fantasticky úsměvný. Dnes už se nic takového nenatočí. Ty sedmdesátá léta a koráby, které ztrácely disky kol v každé zatáčce už prostě zmizely. It's gone, but not in 60 seconds, but over 40 years.(29.1.2018)

První polovina filmu je zajímavá (odehrává se děj a mezitím do pozadí někdo s někým nebo sám mluví), ale hlavně osti nudná (skoro nic se tam neděje, no jo kradou auta, ale jak). Ale pak příjde finále, které je naprosto jedinečné a skvostné, prostě pastva pro oči. Honička, která trvá více než půl hodiny a v takovém autu jako je "Eleanor" (1973 Ford Mustang) je prostě lahoda pro fajnšmekry.(30.9.2008)

Hmmm....no kde začať? Tento, pôvodný film, je úplne odlišný od toho, ktorého poznáme z kín s Nicolasom Cageom. Povedal by som, že remake si z tohto filmu vzal iba námet a Eleanor. Gone in 60 seconds bol, a je v prvom rade splnenie sna kaskadéra H. B. Halickiho, ktorý bol vynikajúci šofér, ale bohužial to nebol herec ani režisér. To sa podpísalo hlavne na príbehovej stránke filmu, ktorá je veľmi slabá, nevýrazná a vlastne slúži len ako nosná kostra pre hlavnú nahánačku. Tá je skvelá, veľmi autentická a Halicki je nepochybne frajer, keď si to odšoféroval všetko sám, lenže zvyšok filmu je len prázdny obal. Charaktery sú len zľahka načrtnuté, zápletka je veľmi strohá a aj samotné krádeže vďaka chaotickému strihu nevyznejú zaujímavo. Tu na celej čiare víťazí remake, ktorý je oveľa lepšie zrežírovaný, zahratý a celkovo viac filmový a pútavejší, prístupnejší širšiemu publiku. Originál je skôr chuťovka pre fajnšmekrov. A je až neuveriteľné koľko vydrží jeden Mustang:)(26.12.2009)

Zatím, co já už to s filmem pomalu ale jistě vzdával, jelikož mě to nudilo jak prase, příběh mě moc nebavil o nějakých zlodějích co nudně kradou auta.. ale najednou prostě obrat jak kretén, týpek čornul žlutýho mustanga a už se jelo! Honička libová jak debil, nemohl jsem z toho spustit oči a taky jsem nemohl uvěřit svejm vlastním očím, že ten film se vyvinul v něco takovýho. Pro milovníky honiček jak dělané.. prostě me to dostalo. Bohužel ta hodina předtim to prostě dosrává.(28.2.2018)

Prvni pulka filmu je celkem o nicem, skoro se tam nemluvi, jen se obcas ukradne nejaky auto. Nekdy po pulce ovsem zacne snad nejdelsi a asi i nejlepsi (i kdyz trochu futuristicka - to auto by to neprezilo...) honicka, jakou jsem kdy videl (kam se hrabe snad i slavnejsi Bullituv pripad) a ta to cely zachranuje - 100%. Film ovsem jako celek nic moc, ale libily se me ty jejich straslivy kotlety a to jak kradou strasny sunky (tehdy ovsem nabuseny auta). No a ten remake s Cagem nebyl zase az tak spatnej...(17.12.2009)

• - Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)

• - Kaskadér H.B. Halicki napsal scénář, chopil se režie, film produkoval a zahrál si hlavní roli. (Tony.cs)

• - Scéna, kdy Maindrian Pace (H.B. Halicki) narazí do sloupu veřejného osvětlení, nebyla ve scénáři. Tato nehoda byla skutečná. (Tony.cs)