Reklama

Reklama

Obsahy(1)

...jeden muž, jedno auto, krádež která dokáže naštvat až příliš policistů. Kaskadér H.B. Halicki si vytvořil roli přímo na tělo a napsal scénář k jednomu z nezapomenutelných automobilových hitů. Skvělý zloděj a řidic čtyřkolových miláčků si musí poradit nejen s hordou policistů, ale hlavně s neutěšitelným motorem Eleanor (Mustang Mach 1). Eleanor má také hlavní roli v tomto skvělém, dnes již kultovním automobilovém filmu z let osmdesátých. Tento film skýtá nejlepší a nezapomenutelnou 40-ti minutovou automobilovou honičku, při které nejeden policista přijde o dobré jméno... přeji vám skvělou jízdu která vás zaručeně nenechá chladnými! (Tony.cs)

(více)

Recenze (86)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"WHAT'S YOUR NEW GIRLFIEND'S NAME? I'M GOING TO NAME THIS CAR AFTER HER BECAUSE SHE IS A WRECK TOO." ------------ Takmer 40 minútová naháňačka je už filmovou legendou, rovnako ako aj žltý Mach 1 a meno Eleanor. Halicki si splnil sen a nepotreboval na to ani Shelby GT500. Oba filmy verne zachytávajú svoju príslušnú atmosféru. Tu sú to 70. roky a v Senovom počine prístavné LA na začiatku nového milénia. Druhý film dominuje v dialógoch a príbehu, viac menej sa aj snaží vykresliť postavy, tu sa nič z toho nedeje. Nechcem tvrdiť, že o nič iné, ako tú opojnú naháňačku nejde, no nič viac v tom nevidím. A vôbec mi to nevadí. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jo, první půlka napůl bez scénáře, postavy máte šumák a filmově vzato to moc nedrží, ta druhá je pak ale totál - honička trvá 40 minut, zboří dopravu a půlku policejních vozů v L.A. :D Hodně cool 1970’s, sympatický jako Halickiho snový projekt, ten dobový carsploitation trůn však pevně drží Vanishing Point. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Konečně se mi podařilo sehnat kompletní film, takže s klidem už můžu napsat, že tahle originální verze je opravdu mnohem lepší, než ta sračka s Nicolasem Cagem. První polovina filmu je sice trochu slabší. Hrubě se seznámíme s jednotlivými postavami a dozvíme se, o co ve filmu jde. Nečekejte ovšem žádný výrazný herecký výkony nebo snad zajímavý dialogy. Herci v tomhle filmu opravdu nejsou to nejdůležitější. Navíc to ani nejsou herci, ale kaskadéři. Druhá polovina nám pak nabídne závěrečnou honičku (i když těžko se to dá nazvat závěrěčná honička, když trvá skoro 3/4 hodiny), která se nedá vůbec srovnávat s ničim, co jsem viděl v jinejch filmech a během který se zničí opravdu hodně aut. Kam se hrabou počítačový efekty. Tady se prostě mačkaj skutečný plechy a auta řídí skutečný lidi. Tohle se snad dá srovnávat jen se záběry opravdových honiček např. na Reality TV. Vadil mi snad akorát trochu zmatenej střih. Na závěr bych chtěl ještě dodat, že z tohoto filmu je sestříhanej videoklip Santos - Camels. __________ po několika zhlédnutích filmu: Postupně sem došel k názoru, že úvodních 60 minut klidně můžete vynechat a dívejte se jen na tu závěrečnou honičku... ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, ale především dost nápaditě režírovaný! A také dílo, kterým se bezesporu inspiroval Tarantino. Zřejmě jsem ve znatelné menšině, ale velmi se mi líbila i první část, ve které se rozvíjí "příběh". Žádný příběh tu vlastně ani není, jedná se prostě jen o scény kradení aut. V tomhle ohledu film působí jako kniha Fredericka Forsytha: žádné emoce, ale zato do detailů přesné líčení (zdánlivě nedůležitých) maličkostí. A ty maličkosti zde tvoří celý film. Z toho také vyplývá, že se snímek může kdykoliv vydat nečekanou cestou, třeba rozjet neuvěřitelně dlouhou, 40!!! minutovou honičku, která vypadá, že do děje vůbec nezapadá. Divák si řiká: kdy už asi tak skončí, a kdy se konečně vrátí film k hlavní dějové linii? Jenže to je ono, tady žádný příběh není, takže se není k čemu vrátit. Honička může pokračovat nekonečně dlouho. Především tou honičkou mi film připomínal také výborný Vanishing Point, ale tam je mnohem víc kladen důraz na řidiče a jeho psychiku. Zde je záběrů na řidiče minimálně, režisér se spíš soustředí na scény havárií, toho jak se mačká plech všech těch hranatejch americkejch bouráků, čirá destrukce... PS: Tak jako byl Vanishing point dvouhodinovou reklamou na 1970 Dodge Challengera, tohle je 100 minutová reklama na 1973 Ford Mustang. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Obrovská kultovka.Prvá hodina je filmársky dosť peklíčko.Pri každom dialógu a po každom hereckom geste som sa skrýval hanbou, že na to pozerám pod vankúš rovnako ako keď omylom zahliadnem Búrlivé víno alebo Panelák. Lenže potom nastúpi takmer 40 (!!!) minútová záverečná naháňačka, kvôli ktorej film vznikol a všetko je zachránené. Zrkadlový obraz remaku - ten bol remeselne parádny s dobrými hercami, občasnou vypečenou hláškou ale úplne bez srdca vyrobený na továrenskej linke. Tento originál je strašné B - čko urobené s hroznou chuťou a pre radosť . Bodovo to vychádza síce narovnako ale tento originál víťazí kvôli sympatiám. 7/10 P.S. videl už niekto film, kde je jediným hercom v titulkoch uvedené auto? ten film je proste cool ()

Galerie (26)

Zajímavosti (8)

  • Skok s "Eleanor" byl dlouhý 39 metrů. Byl natočen (stejně jako celá honička) bez triků a Halicki si při něm pohmoždil páteř. (Tony.cs)
  • Za 97 minút filmu sa zničilo 93 áut. (fishki)
  • Scéna, kdy Maindrian Pace (H.B. Halicki) narazí do sloupu veřejného osvětlení, nebyla ve scénáři. Tato nehoda byla skutečná. (Tony.cs)

Reklama

Reklama