• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Hudební / Drama

USA, 2017, 139 min

Z respektu k Tupacovi jsem tomu dal 4*... Ale jinak nic moc, kromě soundtracku, přišlo mi že režisér neví co chce... Když to porovnám s filmem o Biggiem, tak ten byl 50x lepší... Nevím co k tomu víc říct... pokazil to režisér nebo scénář? protože herci to nebyly... Tahle legenda si zasloužila lepší film...(5.9.2017)

Film, ktorý mal byť oveľa oveľa viac. Výsledne je to podľa mňa celkom okey, no jednoznačne nezanechá film ten wow efekt, v ktorý som veril. Ako sa tu už spomenulo, tak nedá sa neporovnať s filmom "Straight Outta Compton", ktorý je o niekoľko levelov vyššie. Výber hercov je dosť dobrý a Demetrius Shipp Jr. pôsobí na mňa ako skutočný Tupac. To je veľké plus. No súčasne má film obrovské problémy so svojim tempom. Trvá viac ako dve hodiny a je natočený veľmi pomalým štýlom, kde sa veľa vecí stihne udiať v prvej polke a veľa období jeho života viac menej preletíme. A potom sa divíme, prečo sme skončili sotva 30 minút ďaleko, keď to pôsobí už minimálne ako keby sme boli v polovici filmu. A je to veľmi rozsypané. Keď sa to v druhej polke trošku ustáli, tak sa to zlepší, no reálne to neprichádza dostatočne včas na to, aby som film ohodnotil pozitívne. Hudba je dobrá a trošku nám miestami aj dotvára pozadie jednotlivých songov, čo skutočne dáva tomu dobrý dojem, no mám pocit, že z flmu sa dalo vyťažiť oveľa oveľa viac. Neviem koho je to chyba, no jediné čo viem je, že je to tohto roku druhý film od Bennyho Booma, a ani "48 Hours To Live" neurobil dobre. Tento film je síce na lepšej úrovni, no to o ňom moc nehovorí. Ak ste fanúšikom Tupaca a jeho hudby, myslím, že v tom niečo nájdete. Ak nie, tak sa tomu vyhnite. A ak máte otvorenú myseľ, možno vám to príde pozerateľné, ale nie moc zaujímavé, ako napríklad aj mne. Hodnotenie: C(30.8.2017)

Film věrně prošel jeho životem. Ale proč se autor výrazně klonil na stranu Suge Knighta, který je tam vyobrazen téměř jako Tupacův anděl, i když to je nejtemnější postava v dějinách rapové hudební produkce, která měla jistě prsty ve smrti Tupaca, momentálně dostižen karmou a umírající ve vězení, zatímco Dre tam jen tak prosvištěl jako "ten co se nekamarádí s Knightem", to ví asi jenom autor filmu.(25.9.2017)

Mám rád životopisné hudby a nesnáším rap. To na úvod. Proto hudební složka se mi nelíbila, ale vzhledem k tomu, že film je o rapujícím zpěvákovi, tak je nezbytná a musím ji akceptovat. Film sice nedosahuje kvalit jako např. Straight Outta Compton, který mě filmařsky bavil mnohem více, ale na druhou stranu průser to taky není. Je skvěle obsazený, hlavně ústřední postava 2Paca je stejná jako originál (z dob MTV, kdy to ještě byla hudební stanice, si pravého 2Paca pamatuju), ale i menší role jsou dobře obsazené. Příběh se místy vleče, ale pár silných momentů obsahuje. Prospělo by mu menší zkrácení, hlavně v těch nudnějších pasážích a i songy bych pokrátil. Adekvátní hodnocení je mezi 3 a 4 *, ale kvůli pár drobnostem (jako že z 2Paca nedělali žádného svatouška, ale pořádného přitroublého MTF) se přikloním k příznivějšímu hodnocení.(20.9.2017)

• Real Tom Hardy

"IT WAS NOT THAT WE HAD GUNS OR BLACK LEATHER, IT WAS BECAUSE OF OUR MESSAGE." --------- Toto hodnotenie nie je od nejakého člena hnutia proti rapu, spoluobčanom tmavej pleti alebo od akokoľvek inak zaujatého diváka. Práva naopak. Kvôli Straight Outta Compton som pred dvoma rokmi počas premiéry navštívil nie len LA, ale aj samotný Compton a štvrti jemu podobné. Pre hardcore fanúšika, či už West Coast rapu, alebo Tupaca ako takého, je All Eyez on Me obrovské sklamanie. Veľké chyby historického charakteru, rôzne nepresnosti, nekompletné "fakty", občas by sa dalo povedať, že aj lži. To všetko je veľká škvrna, ktorá zasvinila celý potenciál a pravdepodobne aj celé posolstvo. Jediné pozitívum ide Demetriusovi, úlohy sa zhostil poctivo a doručil výkon, za ktorý by sa ani Pac nehanbil. Chváliť film kvôli hudbe v tomto prípade rozhodne nie je na mieste. Tam má zásluhy niekto úplne iný. All Eyez on Me môže možno fungovať ako pocta kráľovi rapu, avšak ako film nefunguje vôbec. Čerešnička na torte absurdnosti - iPhone v jednej zo scén...(12.7.2017)

• - Film nesie názov po najúspešnejšom albume Tupaca Shakura „All Eyez on Me“, z ktorého sa predalo cez 9 miliónov kópií. Celý album bol napísaný za menej ako mesiac. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčení filmu začalo v prosinci 2015 v Atlantě a skončilo 12. dubna 2016 v Las Vegas. (henrycruel)

• - Pôvodne mal film režírovať Carl Franklin alebo John Singleton, no obaja od projektu upustili. V prípade Singletona po nezhodách so štúdiom, s ktorým sa nevedeli dohodnúť na tom ako by mal byť 2Pac vo filme  vykreslený. Singleton sa aj po ukončení spolupráce netají tým, že by si raz vlastný film o tomto slávnom rapparovi natočil. Bol zároveň jediným režisérom, ktorý dostal požehnanie od 2Pacovej matky (Afeni Shakur), prerozprávať príbeh jej syna. (Zdroj: ČSFD.cz)