Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film pojednává o životě slavného rapera Tupaca Amaru Shakura, který se i přes těžké rány osudu stal doslova rapovou legendou a zanechal po sobě obrovský odkaz, který i v současnosti stále rezonuje a hýbe dnešním světem. Film tak zachycuje Tupacovo dětství, dále jeho rychlý úspěch a rivalitu v hudebním průmyslu a v neposlední řadě i jeho tragickou smrt. Ale především je to příběh muže a básníka, který chtěl žít jako anděl i navzdory tomu, že jeho život byl obestřen mnoha démony. (Makaveli92)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (28)

silentname 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý mal byť oveľa oveľa viac. Výsledne je to podľa mňa celkom okey, no jednoznačne nezanechá film ten wow efekt, v ktorý som veril. Ako sa tu už spomenulo, tak nedá sa neporovnať s filmom "Straight Outta Compton", ktorý je o niekoľko levelov vyššie. Výber hercov je dosť dobrý a Demetrius Shipp Jr. pôsobí na mňa ako skutočný Tupac. To je veľké plus. No súčasne má film obrovské problémy so svojim tempom. Trvá viac ako dve hodiny a je natočený veľmi pomalým štýlom, kde sa veľa vecí stihne udiať v prvej polke a veľa období jeho života viac menej preletíme. A potom sa divíme, prečo sme skončili sotva 30 minút ďaleko, keď to pôsobí už minimálne ako keby sme boli v polovici filmu. A je to veľmi rozsypané. Keď sa to v druhej polke trošku ustáli, tak sa to zlepší, no reálne to neprichádza dostatočne včas na to, aby som film ohodnotil pozitívne. Hudba je dobrá a trošku nám miestami aj dotvára pozadie jednotlivých songov, čo skutočne dáva tomu dobrý dojem, no mám pocit, že z flmu sa dalo vyťažiť oveľa oveľa viac. Neviem koho je to chyba, no jediné čo viem je, že je to tohto roku druhý film od Bennyho Booma, a ani "48 Hours To Live" neurobil dobre. Tento film je síce na lepšej úrovni, no to o ňom moc nehovorí. Ak ste fanúšikom Tupaca a jeho hudby, myslím, že v tom niečo nájdete. Ak nie, tak sa tomu vyhnite. A ak máte otvorenú myseľ, možno vám to príde pozerateľné, ale nie moc zaujímavé, ako napríklad aj mne. Hodnotenie: C ()

Faila 

všechny recenze uživatele

Životopisné filmy mám ráda, jen bych potřebovala pořádnou záruku toho, že jsou zcela a naprosto pravdivé. Vykreslení Tupaca pomalu jako svatého mi úplně nesedělo, ale budiž. Přesto jsem si i jeho příběh, stejně jako mnoha jeho "kolegů", dost užila, protože je to pro mě velmi silný příběh. Oceňuji nejednoznačnost Tupacova konce; nějaké indicie ve filmu sice předhozeny byly, ale to, jaký závěr si z nich udělá, je jen na divákovi. Nemyslím si, že by snímek All Eyez on Me měl co říct i těm, kteří americkému (ani jinému) hip hopu a jeho představitelům neholdují, a to je z mého pohledu škoda. Ti, kteří mají o podobná témata zájem, by ale mohli být docela solidně uspokojeni. Mě film dostával i podobností hlavního představitele s jeho reálným předobrazem. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Válka o planetu opic je dokonalým popřením všeho, co dosud o tomto tématu bylo … Ups, tak pardon, to jsem si jen nedopatřením spletl film! Tohle je naprosto, ale naprosto přesný a ani trochu nezkreslený životopis nekulturního agresivního hovada a čokorecitátora dementních, polomongoloidních a arytmických básniček do stále stejného duc duc duc s příznačným jménem Tupák. Negrorasistická agitka, ve které je vyrachtaný animální dobytek vylíčen jako zádumčivý yntelechtuán, citlivý altruista a Luther Kong ryloudyt, jenž svým semidebilním přednášením glorygloryalelujá hrdinně vzdoruje bitchi otrokáře a který „ve skutečnosti“ ani trochu netípnul šestiletého černouška (nedal bych moc za to, že to bylo právě ono inkriminované Brendino dítě), v životě nikoho neznásilnil, ani náhodou nikoho nepostřelil či neohrožoval zbraní a nikdy!!! nepřechovával ani menší množství než malé. To si totiž všechno jen vymyslely ty bílé kurvy, co ghettech schválně nechávají množit štětky s dýlerama, a pak se o jejich potraty odmítají sociálně starat a sveřepě jim upírají vzdělání, ač ty by určitě nejradši chodily na vysoké, makaly jak barevné a byly by s chutí nesporným přínosem a pilíři pro celou společnost. Kvůli těm lhostejným sviním skončily veškeré asimilační pokusy zase ghettem, protože z mírumilovných, čistých a spořádaných integračních čtvrtí ti zasraní nepřizpůsobiví rasisti sprostě zdrhli jen a jen proto, že sousedé překročili povolenou dávku pigmentu (a to si vedle Asiatů klidně dál bydlí), tudíž těm chudákům nezbývá nic jiného, něž zase šlapat, dýlovat, gangstovat, střílet se mezi sebou padni komu padni a sociálně tklivě přednášet lingvistické a gramatické paskvily. A když si ostatní čokobratři a pár mozkově deficitních bílých socek u té nesmírně sofistikované recitace začne podupávat do rytmu, z necivilizovaného vymaštěnce Tupáka je rázem bojovník za svobodu a práva všech negroameričanů, kulturně sociální fenomén a jeho nejlepší kámoška, snad nejslizštější, nejhloupější a nehysteričtější ebenová příšera evrmejd - Džáda Pičr, toho času Kovářová (chudák Wilík), může pořádat všechny ty antirasistické tryzny a bojkotovat Osraly, páč jsou málo černé. K totálnímu vytunění celé té frašky by se mohla příště angažovat v Hnutí za odrasističtění pohádek a pro vlastní zviditelnění s vervou prosazovat ústavní změnu lidové slovesnosti, neboť Ježíš, Pítr Pan, Fazolový Džek, Lesní víly, Medvídek Pů, Sněhurka, trpajzlíci a Superman byli ve skutečnosti negři. No, jen jsem čekal, jestli to ta tendenčně demagogická černoprodukce dotáhne k dokonalosti a ruka s kvérem, co zrušila chudákovi Tupákovi recitační kroužek, bude Čárltna Hestna. Nestalo se tak, tudíž tomu nasolím dvě krásně hnědé (abych náhodou nestranil Indiánům) hvězdy, protože ta komická Bajka o kultivovaném Tupákovi vcelku odsejpala. Ale příště chci tu o Černé Karkulce. S bílým vlkem! ()

Gore 

všechny recenze uživatele

Mám rád životopisné hudby a nesnáším rap. To na úvod. Proto hudební složka se mi nelíbila, ale vzhledem k tomu, že film je o rapujícím zpěvákovi, tak je nezbytná a musím ji akceptovat. Film sice nedosahuje kvalit jako např. Straight Outta Compton, který mě filmařsky bavil mnohem více, ale na druhou stranu průser to taky není. Je skvěle obsazený, hlavně ústřední postava 2Paca je stejná jako originál (z dob MTV, kdy to ještě byla hudební stanice, si pravého 2Paca pamatuju), ale i menší role jsou dobře obsazené. Příběh se místy vleče, ale pár silných momentů obsahuje. Prospělo by mu menší zkrácení, hlavně v těch nudnějších pasážích a i songy bych pokrátil. Adekvátní hodnocení je mezi 3 a 4 *, ale kvůli pár drobnostem (jako že z 2Paca nedělali žádného svatouška, ale pořádného přitroublého MTF) se přikloním k příznivějšímu hodnocení. ()

PavelVanekArt 

všechny recenze uživatele

Jestli máte rádi hudební životopisná dramata, tak se to líbit bude. Pokud do toho máte rádii Hip Hop nebo vyloženě 2Paca, tak budete doma. Já dvěPacky nějak nemusím, ale celkově jde o fajn informační film pro ty, kteří tuhle rapovou legendu neznají. Já jeho story neznal a užil jsem si to. Bohužel to ale ani z daleka nemá na Straight Outta Compton. 4* a.k.a 85% ()

Galerie (82)

Zajímavosti (8)

  • Pôvodne mal film režírovať Carl Franklin alebo John Singleton, no obaja od projektu upustili. V prípade Singletona po nezhodách so štúdiom, s ktorým sa nevedeli dohodnúť na tom ako by mal byť 2Pac vo filme  vykreslený. Singleton sa aj po ukončení spolupráce netají tým, že by si raz vlastný film o tomto slávnom rapparovi natočil. Bol zároveň jediným režisérom, ktorý dostal požehnanie od 2Pacovej matky (Afeni Shakur), prerozprávať príbeh jej syna. (ČSFD)

Reklama

Reklama