Madman

Gary Sales

Kostýmy:

Paulette Aller
  • jonyyy

Řekl bych slasher bez fantazie. Proč? Protože půlka stopáže jsou jen dramatické záběry na vrahovu přerostlou špinavou ruku a na nohy obětí, které táhne do lesa. Toho už jsem měl na konci opravdu plné zuby. Z podžánru táborových vyvražďovaček nejslabší bráška z tria Madman,The Burning a Sleepeway Camp. 45%(26.9.2011)

Další z řady osmdesátkových slasherů. Madman má šablonovitý scénář, u kterého asi nikoho nepřekvapí, že na nějaké odbočky nebo zvraty tu není prostor. I proto je hlavním vodítkem atmosféra a celkem dobře natočené vraždy, i když jich není mnoho. Ty má na svědomí hromotluk Madman Marz, který se svojí sekerou dokáže nebývalé kousky. Pro budování atmosféry zde slouží slušná hudba, gradující ve správných momentech, a také relativní neznámo, neboť Madmana není moc vidět. Nejlepší scéna je asi schovka v lednici, nicméně scén, které si vás dokážou získat, je tu víc.(22.3.2009)

• peter12

Je to o jednej legende o ktorej sa rozprávajú pri táborovom ohni, ale každá legenda má niečo pravdivého. To myslím vo filmovom priemysle a jasné,že tento nie je výnimkou.Camp horory u mňa vyvolávajú jednoduchú zábavku bez nejakého zložitého príbehu, ale so silným krvavým dojmom a keď hlavný záporák má sekeru tak o hojnosti krvi a odseknutých častí nie je núdza. A presne tak bolo aj v tomto prípade. Niektoré tie dialógy boli otrasné, ako keď sa zhovárajú malé deti. Nemôžem sa ubrániť takému nudnému dojmu, čo sa týka toho zabijaka,pomaly sa pohyboval, ale všade bol. No tu zas logika ustúpila scenáru .Ale pre mňa to bol dosť nudný zážitok, čakal so viacej gore festivalu. A tento film sa dopustil veľa nelogickostí a niektoré som ťažšie pre dýchaval. A vrah bol strašne komický a neviem či by aj holuby na streche vystrašil.(2.8.2014)

• korbitch22

Uuuuff a co jsem taky vlastně čekal.Tyhle staré slashery jsem nikdy moc nemusel, jedinou vyjímkou je Halloween.Zapomenutá kravina s příšernými dialogy, děsnou hudbou, nudnýma vraždama a vrahem, co mrumlá jak retardovanej medvídek a vypadá jak Santa Claus po pár lahvích Ethanolu.Děsně nudný a blbý béčko.20%.(16.9.2014)

• stuntmanMIKE

ten film je úplne na hovno... každá jedna vec v tom filme stoji za vylíž prdel... jediná vec čo za dačo stála bol ten príbeh o Madmanovi pri ohni... ostatne: postavy - odpad! , napätie - odpad! , gore - (vzhľadom na rozpočet) - 2* , zabijak - odpad! , chovanie postav - odpad! ...a takto by som mohol pokračovať... ono keď sa na to pozriem kolem a kolem... je to dosť nepozerateľný film.... Ta akože erotická scéna vo výrivke...paroduje sama seba... Madman sa objaví vždy tam kde treba... a to nehovorím o tých lacných pičovinách typu, že ani jedno auto nejde normálne naštartovať a podobne... tento film je pre mňa odpadom v rámci subžánru slasher....(2.12.2013)

• - Vzhledem k tomu, že se film natáčel v zimě, tak musel filmový štáb malovat listy na stromech na zeleno. (Chatterer)

• - Ilustrácie, ktoré doprevádzajú úvodné titulky vytvoril herec Paul Ehlers (Madman Marz) a pôvodne mali byť aj na filmovom plagáte. Producenti sa nakoniec rozhodli pre iný motív. (beso74)

• - Jan Claire, ktorá si zahrala úlohu Ellie, bola asistentkou pri kastingu. Úlohu vo filme dostala na poslednú chvíľu, keď pôvodná predstaviteľka odriekla. (beso74)