Madman

Gary Sales

Kostýmy:

Paulette Aller
  • PetrPan

Klasický začátek se strašidelnou historkou a závěrečné titulky jsou kromě několika šplíchanců krve tím jediným, za co stojí Madmana vidět. Ač mám rád staré slashery a sekera je jedna z mých nejoblíbenějších hororových propriet, tak u Madmana jsem se nebetyčně nudil. Už to tak bývá, že příběh těchhle starých fláků nestojí za zlomenou břitvu, ale tady už toho bylo trochu moc, nesympatičtí či spíš vyložené hnusní protagonisté tady chodí z jednoho místa na druhé a nic se mezi nimi neděje, dětský tábor je zaplněn vedoucími, kteří mají na starost všehovšudy asi pět dětí a zabiják Madman mě strašil stejně jako emzák Alf, čili jsem posledních 10 min prospal. Hvězda s odřenými cípy.(23.7.2014)

Madman je koukatelný béčko které ale díky mnohem větším a lepším konkurentům zapadlo. Nicméně i tak si vyslouží uznání. Je to dobře natočené a hlavní záporák je fakt hajzl. Sice tu nejsou zas takový jatka jako třeba v Burning, ale film má svojí osobitou atmosféru a scény v Marzovym baráku jsou parádní. Scéna kdy je Marz na stromě je skvělá. A film celý je prošpikován parádníma scénama, ale bohužel plno scén je nezajímavá výplň. A proč vždycky když se ukáže vrah se spustí tak debilní nehodící se hudba? Slabší 4*, ale bavil jsem se dost.(2.1.2014)

• jonyyy

Řekl bych slasher bez fantazie. Proč? Protože půlka stopáže jsou jen dramatické záběry na vrahovu přerostlou špinavou ruku a na nohy obětí, které táhne do lesa. Toho už jsem měl na konci opravdu plné zuby. Z podžánru táborových vyvražďovaček nejslabší bráška z tria Madman,The Burning a Sleepeway Camp. 45%(26.9.2011)

Tady tenhle slasher není vůbec tak špatný, jak jsem původně myslel. Vlastně v rámci žánru se mi i docela líbil a myslím, že jeho jediná chyba je, že to je slasher "zapomenutý", nikoliv špatný. Děj je naprosto striktní a jednoduchý, parta instruktorů na táboře, noc, strašidelná historka a přicházející lidské monstrum, které postupně vyvraždí skoro všechny instruktory v kempu. Nic víc, žádné odbočky, řešení vztahů, nesmyslné scény, vzájemné strašení ... Což mi docela sedlo. A co se opravdu počítá, tak to, že každé zabití bylo vidět na kameru, bylo brutální, krvavé a kamera zbytečně neuhýbala ani nebyly vraždy střižené, jak jsme z 80. let zvyklí... Postava zabijáka je docela v pohodě, jeho xicht není moc často zabírán, takže i kritika masky není tak zcela na místě. Navíc si myslím, že právě tento film byl přímou inspirací pro novější slasher Hatchet (2006), ale nemohu to nijak dokázat. Ty filmy jsou si skutečně podobné, jen tento má tu klasickou, pomalou a hustou atmosféru, zatímco Hatchet je prostě "divočina" ... Milé překvapení, příznivcům slasheru vřele doporučuju!!!(13.8.2009)

Madman mi pripomenul o päť rokov mladší camp slasher Twisted Nightmare a podobne ako ten ma tiež moc nebral... Naivita týchto lesných vyvražďovačiek je častokrát až iritujúca - jeden týpek ide do lesa... nevráti sa, ďalší ho ide hľadať a tiež sa nevráti, takže so slovami typu "Počkajte ma tu, idem nájsť tých dvoch a hneď som späť..." vyráža do akcie aj tretí frajer a nie je ťažké uhádnuť, ako to s ním nakoniec dopadne... Potom všetci chvíľu pobehujú hore-dole, prenasledovaní čímsi ťažko identifikovateľným a nakoniec prichádza "veľké finále", v ktorom nedočkavý divák v dvoch približne trojsekundových záberoch konečne zazrie dlho očakávanú tvár neľudského Madmana Marza... Chvályhodné je aspoň to, že tvorcovia Madmana sa s tým moc nepárajú a zopár táborníkov to tu schytá dosť drsným spôsobom, čo je v rámci tohto subžánru samozrejme plus, mínusom je naopak absencia nahoty, ktorá ku camp slasherom neoddeliteľne patrí...(19.4.2011)

• - Spoiler: Vrah zabije 10 lidí. (LION-MR.T)

• - Počas natáčania sa narodil Paulovi Ehlersovi syn Jonathan. Ten obdržal správu o narodení počas natáčania jednej scény a naplnený radosťou a vzrušením sa rozbehol ísť do nemocnice za svojim potomkom. Nevadil mu ani fakt, že bol celý od falošnej krvi. (beso74)

• - Producent Gary Sales napísal texty k piesniam, ktoré zazneli vo filme. (beso74)