Ercole contro i figli del sole

Hercules Against the Sons of the Sun

Dobrodružný

Itálie / Španělsko, 1964, 80 min

• Pohrobek

Chcete vidět asi nejpitomější a zároveň nejpodivnější sandál, tedy alespoň z těch Forestových? Kindar l'invulnerabile je výborným kandidátem. Herkules se jednoho dne probudí na neznámém pobřeží poté, co pravděpodobně ztroskotal. Hned se na něj vrhnou jacísi indiáni (!), před nimiž ho zachrání až "Synové slunce", kteří jsou pravé incké krve. Úplný konec, ale na druhou stranu jsem se zase opět zasmál. Z úcty k mému nejoblíbenějšímu neherci Marku Forestovi odpad nedám.(27.6.2005)

• majo25

Moje druhé peplum s Markom Forestom, ktorý je tu síce len o tri roky starší, ale zo svalovej hmoty ako by mu ubudlo - hlavne ruky a prsia má také slabé, že aj nekulturista Gemma sa mu v týchto partiách vyrovná. Samozrejme, v chrbtových partiách ho stále hockto netriumfne. A nielen Forest vyzerá málo namakane, ale aj samotná postava Herkula pôsobí, ako keby to ani Herkules nebol - pri väčšej skale musí napnúť všetky svaly, s bežnými protivníkmi v súbojoch sa zapotí a nemá výraznejšiu prevahu. Peplum odohravajúce sa na americkom kontinentne je síce podivné, ale inak sa nesie presne v typickom duchu tohoto žánru - hrdina sa pridá na stranu skrývajúceho sa korunného princa v snahe premôcť nelegitímneho a tyranského kráľa a dosadiť princa na trón. Spracovanie je však veľakrát údesné, počnúc hereckými výkonmi a končiac papundeklovými skalami a šípami, pri ktorých protagonisti vyzerajú veľmi nevieryhodne - prosto veľmi veľa scén vyzerá, že ich točili na prvú ostrú.(26.8.2016)