Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Shrek je sice lepší, ale možná jenom pro nás dospěláky. Děti (společně s námi) pobaví víc tenhle krásně vymyšlený a udělaný animák. P.S. Český dabing je výborný, ale originál je skvělý :) Kdo miluje veverku, pak vás nesmí minout "Gone Nutty" jako bonus na DVD. To je fakt síla :))(25.8.2003)

Oscar 1 nominace: Animovaný film(8.3.2004)

Po vizuální stránce naprosto bez výhrad, skvělé postavičky a roztodivná stvoření (Scrat rulez) jsou však bohužel zasazeny do naprosto přímočaré scénářové kostry a ve výsledku tedy Doba ledová působí spíše jako slepený videoklip...což rozhodně neznamená, že není naprosto nehorázně zábavný!!!(19.10.2002)

Toho sentimentu v závěru je příliš- Přesto dávám čtyři*, hlavně za geniální scénku s hejnem Blbounů nejapných a skeče s veverkou. Jestli si chcete veverky užít více, zkoukněte s ní DVD bonus GONE NUTTY, ten je lepší, než celý film dohromady.(18.5.2003)

Každý bude srovnávat Dobu ledovou se Shrekem, na kterého opravdu nemá, ale i tak jde o skvělou zábavu určenou sice mladšímu publiku, ale se spoustou narážek i pro starší (viz.lenochod v bahenní lázni :-). Mimochodem - stojí za to pustit si vystřižené scény na DVD, kde mi u některých přišlo dost škoda, že se do filmu nedostaly. Rozhodně cíl je splněn - děti se baví královsky, dospělí dobře.(8.12.2003)

Jak říká Mr. Fookah, má to vtip, je to hezké, ale dospělí se u toho nepobaví tak jako u Shreka, humor je spíš určený dětem. Nechybí pár srdceryvných scén, a že jsou natočeny vážně dobře;) Ale Scrat by si zasloužil vlastní film, to je bez diskuse. A nezapomínejme na vzdělání - konečně zjistíte jak vymřel Dodo:)(30.1.2003)

Já nevím...lze dát jiné hodnocení? Smál jsem se z plna hrdla a i když mi některé scény připomněly jiné animáky, byl jsem na výsost spokojen. Ona vychvalovaná šavlozubá veverka mě nechytla tak, jako Sid. Viděl jsem na DVD pár cén v původním znění, ale celý film jsem shlédl s dabingem a Lábusova interpretace je naprosto fantastická.(5.6.2004)

Nečeknaná paráda, která pobaví nejen děti a díky krátké stopáži stoprocentně nenudí (tak moc nahlas, jsem se nesmál ani nepamatuju)... a veverka by si zasloužila portrét v místnosti slávy.:)(1.11.2002)

Doba ledová se s odstupem času může tvářit jako vtipná animovaná komedie pro celou rodinu. S odstupem času si totiž většina lidí pamatuje jenom tu malou a zatraceně vtipnou mršku s majetnickými sklony – veverku. Ta je dnes přímo kultovním stvořením, avšak 99% filmu za jejími kousky znatelně zaostává, což je celkem nefér podvrh. Na dospěláky. Děcka budou nudou zívat minimálně. 60% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, numi, Aiax, wipeout(10.10.2005)

Ta praveverka měla za svou roli dostat Oscara! To mi nikdo nevymluví! :)))(23.12.2003)

když se řekne Doba ledová, já už si vybavím navždy veverku s jejím milovaným žalludem to je něco co nemá v historii animačů obdoby, vážně!!(6.6.2006)

Zábava, kterou pro sebe celou ukradla malá veverka. Je zvláštní, že nejvtipnější ze všech postav je zrovna veverka, která je ve filmu nejméně, ale určitě do ní autoři dali hodně svých ujetých nápadů :-)(7.5.2005)

Rozpočet $59miliónovTržby USA $176,387,405Tržby Celosvetovo $383,257,136Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD od roku 2006 v USA $15,611,651 //počet predaných kusov 1,255,223║ Možno po grafickej stránke trošku štúdio 20th Century Fox zaostáva za konkurenciou ale príbehovo dokáže upútať a hlavne do sýtosti pobaviť. /95%/(8.6.2005)

Můj nejoblíbenější animák, který mě, nevím jak, vždycky dokáže dostat. To prapodivné trio pravěkých tvorů doplněné o roztomilého prcka má v sobě takovou tuze zvláštní poetiku, humor, laskavost i napětí, které často funguje na animák až neuvěřitelně náznakově – třeba bezeslovná Mannyho vzpomínka v ledové jeskyni... Oční hra těch počítačem stvořených tvorečků je bezchybná a člověk se je naučí milovat. Dokonce tak, že jim promine i ten řidší děj, který je nastavován výbornými (ale stále jen) odbočkami. Hovořit o tragické postavě veverky Scrat je zřejmě zbytečné, nad tou by i bezvěký a bloudící Ahasver slzu uronil.(26.12.2006)

Scénář: Michael Berg, Michael J. Wilson, Peter Ackerman .. Zajímavá animace, jak je jednoduchá, tak je dokonale pohledná. Plejáda nejrůznějších zvířátek na útěku před nadcházející dobou ledovou srší vtipem a jejich společná road movie je opravdu velice zábavná, alespoň já jsem se solidně nasmál. Zaměření zejména ne dětské publikum je evidentní, ale Ice Age skutečně potěší celou rodinu. Hodně povedený je i český dabing.(29.4.2006)

Toy story je první počítačem dělaný film,Shrek nejvíce oslovil dospěláky a Doba ledová je taková malá věc mezi nima která však vyčnívá pěkně dost.Skvělé vtípky,výborné postavy,uspokojující příběh a hlavně Scrat.Ta veverka měla dostat Oscara!Studio Blue Sky se stalo docela velkým konkurentem Pixaru a Dreamworksu.(4.1.2003)

"Jo doba ledová je doba ledová..." jak by pravděpodobně pravil pan Huml. Zřejmě by však byl překvapen jaká zábava to tehdy mohla být. Praveverka Scratch i její bonusové dobrodružství na DVD jsou něco nadčasového, kultovního a v nejlepší tradici klasických animovaných grotesek. za čistých 5 hvězdiček. Ovšem film jako celek je nemastný, neslaný rodinný průměr.(29.3.2005)

Jo je to vtipný svižný atd. Ten gag uplně na konci je geniální.(3.4.2005)

• May

Grafika mě hodně zklamala, ale říkala jsem si, že když bude hezkej příběh, nemám nárok autorům cokoli vyčítat, jenomže on i děj trochu pokulhává... roadmovie bez jakýkoli odbočky. Přímočará zábava.(1.2.2004)

Buooože - tolik nesympatických klaďasů pohromadě, to už jsem dlouho nezažila! Jediná sympatická postava byl Diego, kluk jeden zubatá - a ten taky zachraňuje tu třetí ušmudlanou hvězdu - jinak by to byly dvě jak vyšitý za až na výjimky vcelku trapné vtipy/kýčovité scény, které ocení spíše ti nejmenší - a hlavně za toho blbečka lenochoda, který by potřeboval nakopat do xichtu...(26.12.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31