Doba ledová

Ice Age

Doba ľadová

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2002, 78 min

Rozpočet $59miliónovTržby USA $176,387,405Tržby Celosvetovo $383,257,136Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD od roku 2006 v USA $15,611,651 //počet predaných kusov 1,255,223║ Možno po grafickej stránke trošku štúdio 20th Century Fox zaostáva za konkurenciou ale príbehovo dokáže upútať a hlavne do sýtosti pobaviť. /95%/(8.6.2005)

Doba ledová, ještě že mě minula. Nedovedu si představit v ní žít. Samej led a sníh. Doba ledová je doba ledová, jak by pravil pan Huml ze seriálu Mach a Šebestová. Krása, i když o jakém animáku se to nedá říci:-). Přemýšlím co napsat. Vychvalovat animaci asi nemá cenu, je to pořád dokola:-). I když, ale vlastně jo, je dobrá. Berme ohled na rok výroby:-). Nesrovnávejte to s Ratatouillem. Možná jsem udělal chybu, že jsem si film pustil až v roce 2008, kdy se na nás chrlí animáky jako laviny v Aspenu:). Partička tygra, mamuta a lenochoda si skvěle padne do noty a nenechá vás ani na chvíli vydechnout. Český dabing je skvělý. Např. Ota Jirák mluvící mamuta je best off. Dále navrhuji oskara pro šavlozubou veverku, protože ta mě úplně dostala:-). Dokonale okořenila celý film, protože když byly trochu nudné pasáže, tak se vždy ukázala scénka, jak dychtí po svém ořechu a já byl hned dobře naladěn. A jinak, musím se svěřit s jednou zajímavostí. Stáhl jsem zvláštní rip filmu. Asi to byl tak trochu kino rip:), protože tam byl slyšet smích lidí. Zajímavé na tom je, že když se smáli, tak já se nesmál a když jsem se smál, tak oni se nesmáli:-). Opravdu velmi zajímavé:). Pro děti je tenhle snímek povinnost. Takže rodičové, zeptejte se svého sviště jestli tento film ještě neviděl. A když ne, tak koupě je jasná volba a do nákupního košíku dejte ještě 2. díl. Budete mít zaručeno, že vaše děti vám na 3 hodiny dají pokoj:-). Z počátku jsem myslel, že dám plný počet, ale po delším rozhodování mě 4 hvězdy přijdou akorát. A teď frčím na druhý díl.(29.11.2008)

Scénář: Michael Berg, Michael J. Wilson, Peter Ackerman .. Zajímavá animace, jak je jednoduchá, tak je dokonale pohledná. Plejáda nejrůznějších zvířátek na útěku před nadcházející dobou ledovou srší vtipem a jejich společná road movie je opravdu velice zábavná, alespoň já jsem se solidně nasmál. Zaměření zejména ne dětské publikum je evidentní, ale Ice Age skutečně potěší celou rodinu. Hodně povedený je i český dabing.(29.4.2006)

Je to neuvěřitelná zábava a počítačová animace je lepší a realističtější než v jiných CGI filmech jako Shrek. Vyrovnává se Příšerkám s.r.o. ale Doba Ledová je ještě o kousek zábavnější a nemá ten sladký a krotký Disney styl. Samotný příběh určitě není překvapením roku, ale charaktery jsou tak roztomilé - obzvláště nešťastná veverka, která je tak zvláštní, že si zaslouží hlavní roli ve svém vlastním celovečerním animáku.(10.9.2005)

S animovanými filmami sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Pardon, chcel som povedať - v posledných rokoch. Ale skutočne dobrý animák aby človek pohľadal. Medzi tú menšinu môžme jednoznačne zaradiť Ice Age. Kratučká stopáž v kombinácii s krásnou animáciou a jednoduchým, no originálnym príbehom tvorí slasť pre oči (i uši), na ktorej si pochutia deti, dorast, dospelí, a dokonca aj seniori. Jednoducho zábava pre každú vekovú kategóriu. Vrelo odporúčam!(11.5.2010)

• - Snímek byl nominován na zápis na seznam Amerického filmového institutu – seznam TOP 10, sekce TOP 10 animovaných filmů. (Varan)

• - 20th Century Fox spustil film na domácom trhu s marketingovým rozpočtom vo výške 85 miliónov amerických dolárov, čo je najvyššia suma, ktorú dovtedy spoločnosť vynaložila na vydanie DVD. (WalterIK7)

• - Film měl být původně žánrově spíš drama, ale Fox chtěli komedii pro děti. (don corleone)