Maciste, l'uomo più forte del mondo

• USA Maciste, the Strongest Man in the World (více)
všechny plakáty

Maciste, jeden z Herkulových synů, je svědkem pobití skupinky jezdců maskovanými nájezdníky. Ti zaútočili na jejich vesnici, vyplenili ji a schopné jedince vzali do otroctví. Maciste se jako správný hrdina vydává po stopě záhadných nájezdníků. Na své pouti narazí na několik nájezdníků, chystajících se popravit jednoho z vesničanů. Maciste zakročí, zajatce osvobodí a společně pak objeví identitu nájezdníků - Krtčích lidí, národa nesnášejícího slunce a proto žijícího v jeskyních pod zemským povrchem. Oba hrdinové se nechají zajmout, aby se dostali do podzemí, osvobodili vesničany a s krtčími lidmi skoncovali. (FoxMulder)

majo25

Vôbec nie zlé fantasy peplum, aj keď spracovanie je veľmi podobné ostatným talianskym filmom 60. rokov podobného razenia. Podstatný je ale dej a myslím, že tento má čo ponúknuť - slušné tempo, bohatosť akcie, originalita, ale aj dobré kulisy a exteriérové lokácie. Mark Forest v hl. roli má síce divnú frizúru, ale muskulatúru (vzhľadom samozrejme na dobu) má ukážkovú - hlavne chrbát, výrazné 'véčko' a tiež prsné svalstvo, v ktorých hravo prekonáva aj vtedajšie slávnejšie mená ako Steve Reeves či Gordon Scot. Za pozornosť určite stojí aj zvodná Moira Orfei ako kráľovná podzemnej rasy v hl. ženskej úlohe. ()

FoxMulder odpad!

Je to ryzí odpad, ale pravděpodobně taky ten nejzábavnější odpad, jaký jsem viděl. Dá se říct, že všechno je k smíchu: naprosto nesmyslný a sám sebe negující scénář s plytkou zápletkou, stupidní dialogy, či pekelně prkenné herecké výkony. Guilty plesure jako z učebnice:-) ()