Děj filmu ukazuje první kroky mladých lidí po absolvováni vysoké školy. Parta mladíků i po ukončení školy pořád bydlí v bytě, kde strávili studentská léta. Každý z nich má svoje problémy a starosti, ale většina z nich nemá představu, co by měli dál dělat... (raininface)

Rob Roy

Baumbach je asi moje krevní skupina. Po nedějovém Greenbergovi jsem si dal tohle opět nedějové poškolské plácání se na místě a zas mě to dostalo. Navíc se tu odkazuje na ČR a Prahu víc než v jakémkoli jiném americkém filmu. -- Anotace a komentář uživatele honajz je k úplně jinému filmu. ()

Davered

Tak jako jeho hrdinove, i samotny film je nesmirne nevyzraly, mladicky, a to v dobrem i zlem. Naladit se na vlnu toho vsemozneho tlachani a veskrze nesympatickych postav (predevsim Eigemanuv Max je vylozene na pest) trva a i hodne silny, horkoskladky zaver (kolik jinych filmu konci flashbackem?) tak dozniva spis s odstupem casu. Zalezitost pro opakovana zhlednuti. ()

Martin741

Vysloven priemrný film, nema to ani poriadny dej, divak ma obrovsky problem zvyknut si na nejake postvy .. .dialogy potom dost o nicom .... mne sa viac videl nedejovy Greenberg : 50 % ()

Arkanoid

„Czekoslovakia is just the worst place to go.“ Vítajú nás Pixies a ich Cecilia Ann, čo dáva filmu predzvesť kultu. Prvý dialóg začína filozoficky a hneď nato je mu kontrované humorom. Sledujeme mladý pár na večierku po promóciách. Podľa dialógov vyzerajú byť zábavní, no skrývajú to a vyzerajú len ako cynickí, suchí Briti v americkom filme, no aspoň spomínajú Milana Kunderu. Podľa toho, ako sa snažia vyznieť odborne a dôležito, my postavy nepripadajú reálne, ale dokážu komentovaním svojich situácií aj baviť a hneď úvodnú štvrťhodinu zrazu máte pocit, že ide o kult. Noah Baumbach sa podobne ako vo svojom Marriage Story sa zaoberá rozpadom vzťahu, v ktorom sa muž nevenoval ambíciám jeho ženy a potom ostal prekvapený. V Marriage Story má ale túto tému rozvinutú a rozdramatizovanú podstatne lepšie. Po stránke dramatickej to spočiatku nie také dobré z hľadiska absencie reality tam, kde by malo byť viac emócií (začiatok filmu pri oznámení odchodu do Prahy; Skippy a Miami už majú oveľa lepšiu scénu po prvej hodine), po stránke komediálnej výborná záležitosť, ktorá poteší všetkých voľnomyšlienkárov a vysokoškolákov. Film totiž obsahuje neustálu kadenciu kvalitných hlášok rôznorodých postáv, od hlavného hrdinu, po rozchode trochu neistého, ale správne naladeného, depresívneho pesimistu, hanblivého obra, čo sa bojí ozvať alebo pozitívneho žiarlivého týpka, ktorý úplne nevie, ako sa chovať ku frajerke. Nakoniec sa dramatické scény riešia hláškami a je to dobre, aj keď v úvode je trochu problém zvyknúť si na vyjadrovanie študujúcich budúcich spisovateľov. Film veľmi dobre využíva nostalgiu na veci, čo divák zažil aj nezažil a pripravuje mu neopakovateľný zážitok, ktorý má s realitou veľa spoločného a jeho trpkosladkosť sa dá vychutnávať v každom pohľade hlavného hrdinu. Je tu množstvo popkultúrnych odkazov, záleží od témy rozhovoru a napísaných postáv, ale už vtedy ľudí trápila otázka Freddy vs. Jason, ktorá sa vyriešila o pár rokov neskôr. Jazykové okienko: foul weather friend; fly off the handle; futz; pin down. „Did you graduate accidentally or on purpose?“ –„Mm. Mm. Get down.“ „Why?“ „Get down! It’s a cookie man.“ ()

ink flo

Noah Baumach je velice uznávaný scénárista (Barbie, Life Aquatic, Marriage story, Fantastic Mr. Fox...), už méně uznávaný režisér, ale tahle chytrá a zároveň milá komedie o partě kamarádů, kteří právě ukončili vysokou a přemýšlí, co bude dál, je fajn. Začátek trochu sušší a tužší, pak se to uvolní a rozvine. Je to hodně ukecaný, většina postav jsou buď podivíni nebo úzkostní/nejistí over-thinkeři a celý to má takovej příjemnej hospodsko-univerzitní planě filozofující nerdovskej nádech. Hraje tam princezna indie filmů Parker Cosey a jedna dějová linka se točí kolem toho, že jedna holka odjela do Prahy :-)). ()

stanyslaw

Prosím vás, obsah ani komentář pana honajze nečtěte, plete si filmy a píše tu o nějaké stejnojmenné blbosti o 10 let mladší. ()

Tatrysyn

Skvělý film, plný humoru a absurdity. Škoda, že není tak známý, protože naráží i na Československo/Českou Republiku, dokonce si v průběhu filmu všimnou, že se země rozdělila, a je to asi nejoriginálnější náhled na to, jak vypadá typický čech očima amerického studenta. FIlm vřele doporučuji. ()