poster

Kouzelný most (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

Česko, 2008, 12 min

Režie:

Jan Chramosta

Scénář:

Jan Chramosta

Hudba:

Zdeněk Beran

Scénografie:

Kateřina Kroupová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ****

  Takový malý, zromantizovaný cotokurník (to jest prosím ekvivalent nelibozvučného anglického WTF), kterému sluší jeho černobílý háv, navíc s příjemně lehce melancholicky poetickým nádechem závěru a bonusem v ne moc často vídané sympatičnosti hlavních protagonistů a použitého ohudebění. Film zde.(15.2.2014)

 • Pejpr
  ***

  Jednou v noci se scenárista probudil a měl v hlavě geniální nápad, hned si ho napsal, aby ho ráno nezapomněl. Když se ráno probudil, bylo na něm napsáno - láska a krev. Na krev sice u Kouzelného mostu nedošlo, ale myslím, že být o nějakou minutu delší, Honza by se pustil do toho frajírka. Příště by mistr Klobouček mohl natočit mě, jak jedu tramvají do školy, to byste nevěřili, co se mi kolikrát stane...(3.6.2009)

 • Jeanecek
  *****

  Skvělý krátkometrážní snímek. Je z něj cítit znalost žánru a především uvědomnění si, co je to "krátký film". Stručné, originální, vtipné, ale vážné a skvěle technicky zvládnuté! Honzu Chramostu mám rád a tento jeho snímek považuji za jeden z jeho nejzdařilejších! Krom toho - důvěrně známé prostředí má bezpochyby silný vliv na každého, kdo se po mostě někdy se procházel...(19.8.2008)

 • spacylemon
  *****

  "milé, vtipné, svěží, pěkné, nápadité, melancholické, civilní, ucelené..." se nám tu opakují v komentářích tyhlety přívlastky a těžko bych proti nim něco namítal, bylo to opravdu příjemně strávených 12 minut... nojo, Hanka byla vždycky hezká holka a Radomil Uhlíř - jako i další sklepáci - stačí, aby otevřel pusu... nebo ne! vždyť on ani nemusí mluvit - tomu se říká komika charismatu...(10.9.2008)

 • Vančura
  ****

  A zase ten Hajn! :) Žehral-li jsem na něj již u autorova jiného kraťasu "Miluješ mě?", zde musím dvojnásob. Ten týpek je rozený tragéd - tragédem byl, je a bude. U scény, kdy Milan Hajn pronáší repliku "Hanko, já... já tě fakt... fakt je to pravda... já tě... já tě miluju"... fakt tě miluju." a kamera v detailu snímá jeho tvář, jsem umíral trapností a smíchy současně. Hajn je komickej pejsek, jehož vrtění ocáskem u mě způsobuje nezadržitelné záchvaty smíchu - výslednému dojmu z filmu to ale bohužel nepřidá. Jinak je totiž "Kouzelný most" rozhodně nápaditým počinem, který stojí za pozornost. O čemž svědčí už to, že je to dosud (květen 2011) Chramostův nejlépe hodnocený a nejkomentovanější kraťas na ČSFD. Hanka Baroňová je skutečně sympatické děvče a černobílá kamera zde výjimečně nepůsobí jako umělecká onanie, ale jako smysluplný prostředek pro budování atmosféry. "Kouzelný most" je bytostně studentský film se vším, co k tomu patří, včetně svých chyb a kladů - a právě v jejich neopakovatelné kombinaci tkví hlavní půvab tohoto příjemného filmíku, kterému rádi leccos odpustíte, pokud v ději na plátně identifikujete motiv z vlastního života. A právě v tomto filmovém postižení určité přenositelné lidské zkušenosti se zklamáním je Chramosta silný v kramflecích jako málokdo jiný z jeho generace - díky za to.(25.5.2011)

 • - Film získal hlavní cenu na festivalu Ostrava Picture 2008. (hippyman)