S vyznamenáním

Komedie / Drama

USA, 1994, 103 min

Alek Keshishian

Sven Nykvist

Takový pohodový film typu neurazí - nenadchne, se svými slabšími i silnějšími chvilkami.Joe Pesci v roli bezdomovce byl určitě koukatelný, Brendan Fraser taky a záchvatům smíchu mě zcela mimo děj přiváděl Patrick Dempsey, na kterého normálně koukám v Greys Anatomy....jak se všichni měníme:-)) Takže film s mírným morálním ponaučením hodnotím za tři hvězdy.(30.5.2012)

V první polovině filmu je Brendan Fraser jako Montgomery 'Monty' Kessler naprosto (a klasicky) úplně a totálně prkenný .. aby se za veliké pomoci: Simon Wilder / Joe Pesci (v této roli výborný, hodně lidský a lehce uvěřitelný) poměrně velmi slušně rozehrál k dobrému a hlavně opravdu silnému závěru .. a nesmím zapomenout ani na svého oblíbeného miláčka, který přitom také zdatně pomáhá - mému srdci moc, moc milá .. oblíbená (... "zoubky .. zoubky" ...) Courtney Blumenthal / Moira Kelly … pro mě je to naprosto jasné : I Love You, Moira Kelly …(23.10.2010)

jak už tady někdo zmiňuje, pohodový film, na který se dobře kouká. Je v podstatě založen na debatách mezi Montym a bezdomovcem Simonem. Trochu mi vadí opakovaně používané klišé o naprostém outsiderovi, který ovšem ohromí všechny svou jiskřivou myslí a přivede je na ru správnou cestu ve svém životě. Jenže realita zpravidla vypadá jinak, fakt málokterý bezdomovec má rozhled jako doktor filozofie. Herecké výkony mladých mě příliš nenadchly, zatímco Joe Pesci ve své vděčné roli vysloveně exceluje a do značné míry film zachraňuje. Děj je velmi průhledný, v podstatě je vše podstatné jasné dávno dopředu. Uznávám ovšem, že některé scény mají svůj půvab.(7.11.2013)

Lahke, americke, vesele, trochu aj na zamyslenie. Zbytocne sprasena atmosfera vyjavmi, ako ze Moira Kelly beha s prezervativom a vyklada o stale o sexe; naco, vobec to tam nepasovalo - a dali jej debilny uces a hrala taku akoze-pretahovacku; po "Ostri na lede" to bolo asi 5 tried horsie. No a cele dost americke. Ale na pohodickovy vecer to vytiahli, takze 3*.(9.1.2014)

Lehce nadprůměrná pohodovka o moudrém a sečtělém bezdomovci, skrze něhož dojde napravení několik sebevědomých vysokoškoláků. Fraser kulí oči, Pescimu se nedá upřít svérázné kouzlo a Moira Kelly je kouzelná. Celé je to spíš úsměvné než vtipné, spíš příjemné než zábavné a nechybí tomu pravidelná dávka pozitivní inspirace s několika životními moudry.(12.10.2010)

• - Ve scéně, kdy jde Monty (Brendan Fraser) se Simonem (Joe Pesci) po ulici poté, co si u řeky hrají se sněhem, má sádru na opačné noze, než kterou si zranil a na které má sádru celý film, tedy na levé. V dalším záběru, kdy Monty nese Simonovi jídlo k autu, má již sádru opět na správné noze, a sice na pravé. (SFalconJ)

• - Claudia Haro a Joe Pesci byly v době natáčení snímku manželé. (Elwanelyn)

• - Konkurzu na jednu z rolí se zůčastnil Edward Norton, ale neuspěl. (Elwanelyn)