S vyznamenáním

Montymu Kesslerovi (Brendan Fraser) sa pokazil počítač a tak uteká nechať si okopírovať jediný exemplár napísanej diplomovky. No pošmykne sa na snehu a vzácny náklad mu okienkom spadne priamo do pivnice univerzitnej knižnice. Premrznutý bezdomovec Simon (Joe Pesci) privíta ďalší materiál na podpal a začne diplomovku list po liste prihadzovať do pece. Zúfalý Monty sľúbi Simonovi čokoľvek, len aby výsledky ročnej práce dostal späť. To znamená ubytovanie, stravu a všetko potrebné k tomu. Simon samozrejme nehodlá vrátiť prácu po týždni pohodlia. Za každý deň - jedna stránka... (Rex Mundi)

Real Tom Hardy

"YOU KNOW WHY YOU HATE ME SO MUCH? BECAUSE I LOOK THE WAY YOU FEEL." ----------- Toto je 12 podmienok dedičstva, len oveľa lepšie, s lepším obsadením, prostredím, atmosférou, scenárom a aby toho všetkého nebolo málo, je tu Joe Pesci!!!!!! Dôvod sám o sebe. K filmu som sa dostal včera náhodou, keď som hľadal niečo z Harvardu, účel splnený viac než dostatočne. Dal by som aj štyri. ()

lioncel

V první polovině filmu je Brendan Fraser jako Montgomery 'Monty' Kessler naprosto (a klasicky) úplně a totálně prkenný .. aby se za veliké pomoci: Simon Wilder / Joe Pesci (v této roli výborný, hodně lidský a lehce uvěřitelný) poměrně velmi slušně rozehrál k dobrému a hlavně opravdu silnému závěru .. a nesmím zapomenout ani na svého oblíbeného miláčka, který přitom také zdatně pomáhá - mému srdci moc, moc milá .. oblíbená (... "zoubky .. zoubky" ...) Courtney Blumenthal / Moira Kelly … pro mě je to naprosto jasné : I Love You, Moira Kelly … ()

Yardie

Celkem pohodový film. Myslím, že mohl obsahovat více vtipu. Na druhou stranu tadle jakoby vážná póza nebyla špatná. Bylo celkem dobře vidět, jak povrchně se díváme na druhé lidi a jak se postupně mění názor a chování k lidem, které více poznáme. Vynikající byl výkon Joe Pesciho, byla radost se na něj dívat. Prostě takový pohodový film, který nebyl vyloženě komedií, ale ani vyloženě dramatem. Nic proti ničemu a bylo to příjemné. Howgh! ()

brumbrum

Lahke, americke, vesele, trochu aj na zamyslenie. Zbytocne sprasena atmosfera vyjavmi, ako ze Moira Kelly beha s prezervativom a vyklada o stale o sexe; naco, vobec to tam nepasovalo - a dali jej debilny uces a hrala taku akoze-pretahovacku; po "Ostri na lede" to bolo asi 5 tried horsie. No a cele dost americke. Ale na pohodickovy vecer to vytiahli, takze 3*. ()

Střelec17

Tyhle filmy z 90. let mají zajímavou atmosféru, které novějším filmům chybí. I když to není úplně nějaké závratné dílo, herci hrají celkem slušně a musím přiznat, že Brendna jsem v podobné roli ještě neviděl a zahrál to skvěle. Plus je taky, že tu uvidím i další z hereckého obsazení jako například Moiru Kelly, kterou moc nevídám. Celý film jede v pohodovém duchu, kdy se začne hlavní postava Monty sbližovat s bezdomovcem Simonem, ze kterého se vyklube celkem chytrý a charizmatický chlápek. Ale pak to bohužel, alespoň pro mě poté sklouzne do dramatičtější roviny, kterou jsem mohl očekávat, ale i tak jsem byl do jisté míry zaskočen. I tak si film drží kvalitu, bohužel mě zas tak Simon neokouzlil svou výřečností jako ostatní, tak musím jít s hodnocením trochu níže. Pozitiva: Rád se dívám na studentský život na Harvardu. Negativa: Menší citové vydíraní na konci. ()

• Konkurzu na jednu z rolí se zůčastnil Edward Norton, ale neuspěl. (ČSFD)
  • Ve scéně, kdy jde Monty (Brendan Fraser) se Simonem (Joe Pesci) po ulici poté, co si u řeky hrají se sněhem, má sádru na opačné noze, než kterou si zranil a na které má sádru celý film, tedy na levé. V dalším záběru, kdy Monty nese Simonovi jídlo k autu, má již sádru opět na správné noze, a sice na pravé. (SFalconJ)