Ztraceni v poušti

(TV film)
  • Česko Zmizelí (více)

Jim Henley a jeho nová manželka Patty se společně s jeho dětmi Mattem a Kate, a Mattovou kamarádkou Ethan vydávají na rodinnou dovolenou. Cestou přes Nevadskou poušť mnoho příležitostí k přestávkám není, a tak rodina zastaví u první benzinové pumpy a hospody, kterou u cesty objeví. Matt se snaží přemluvit rodiče, aby se vydali do tajemného města duchů, hornického městečka Weaver, které má podle starodávné mapy ležet poblíž. Přestože na žádné mapě od roku 1940 se žádné takové město nevyskytuje a dokonce ani místní obyvatelé, kterých se Jim zeptá, o žádném Weaveru nikdy neslyšeli, objeví rodina odbočku zachycenou na starobylé mapě a protože mají dost času, rozhodnou se pro malý výlet se zajížďkou. Weaver, kam dorazí o chvíli později, skutečně vypadá jako město duchů. Jako město, jehož obyvatelé se najednou rozhodli odejít, aniž by si s sebou cokoliv vzali. Domy jsou sice sešlé časem, ale místní obchod je plný zásob pokrytých prachem a místní restaurace vypadá, jako by ji hosté houfně opustili uprostřed oběda. Henleyovi si město prohlédnou a pak chtějí pokračovat v cestě. Jenže se blíží večer a Pattyin mobil nemá signál a tak Jim rozhodne, že přenocují ve Weaveru. A to je osudová chyba. Ještě téhož večera totiž Ethan objeví videokameru s nahrávkou neznámých turistů, ze které vyplývá, že byli pronásledováni záhadným zlem, které je jednoho po druhém dostalo. Jim sice soudí, že jsou v bezpečí, protože neznámé zlo, pokud nějaké bylo, je už dávno minulostí. Jenže další ráno zjistí, že jejich auto zmizelo, že jsou pětatřicet mil od hlavní cesty a že ve Weaveru se ukrývá něco, co je nechce nechat odejít. (oficiální text distributora)

J.Connor

Souhlasím s většinou zde zmíněného. Taky sem to pustil čirou náhodou a musím říct, že sem byl fakt napjatý a film se mi celkově dosti pozdával, samozřejmě v rámci žánru. Ale jsem dosti naivním divákem, to že je film ustřihnut schválně kvůli nedostatku nápadů mě ani nenapadlo, docela dlouho sem si s tim lámal hlavu... ()

sniper18

Je to veľmi dobrý hororový thriller. Má výborný príbeh o jednej rodinke, ktorá sa behom dlhej cesty púšťou rozhodne na pár hodín navštíviť staré opustené banícke mestečko ďaleko od civilizácie, ale na mieste sa im pokazí auto a navyše nájdu kameru, z ktorej zistia, že niečo podobné sa už stalo aj skupinke priateľov, ktorí ale nedopadli dobre. A tak sa odtiaľ musia dostať, ale vedia, že s mestečkom nie je všetko v poriadku a zlo tam stále je. So spracovaním som nadmieru spokojný, film sa s ničím nezdržuje a tak už po pár minútach postavy prídu do mestečka, čo spočiatku pôsobí ako kópia mnohých podobných filmov, ale nie je to tak, tvorcovia si vybrali úplne iný spôsob, nie klasického krváku a dokonca ani nie bežného hororu, keďže tu prakticky ani nikomu nejde o život, ale to vôbec nevadí, dej je po celý čas výborne podaný a správne tajomný, takže sa je rozhodne na čo pozerať a na úrovni filmu sa nič nezmení ani po hodine filmu, keď sa už dej uberie iným smerom mimo mestečka, ale tá správna tajomnosť stále zostáva. Spokojný som aj so záverom, nič nevysvetlí do podrobna, skôr dáva priestor fantázii diváka. Ako som spomínal, film si nezvolil smer klasického hororu, ale aj napriek tomu má celkom slušnú atmosféru a dokonca je aj väčšinu času napínavý, takže som veľmi spokojný. A tiež si nie som istý, či sa tu dá hovoriť o hororových scénach, keďže toto je skôr taký mysteriózny film, ale je tu mnoho výborných nápadov a momentov. S hereckým obsadením som spokojný, je síce dosť neznáme, ale pôsobia dojmom klasickej americkej rodinky, takže je všetko tak ako má byť. Réžia je veľmi dobrá, až prekvapivo všetko dobre funguje a aj technická stránka je na tom dobre, tu nemám čo vytknúť. Stratení v púšti je bezpochyby špička TV filmov, ktorý je napínavejší a lepší ako väčšina kinohororov. Objektívna kvalita filmu- 76%, film sa páči mne na 79%. ()

DJ Rocco iNc

Toto má byť horor?? Rozprávka starej mami jedine. Nuda, fučanie, nuda, koniec. Žiadna pointa. Stále tam čosi fučalo, čosi rodinku úžasných naháňalo a kým ich to dohnalo, bol už aj koniec filmu. Vraj ľudia žijú v baniach, kvôli bombe, ktorá vybuchla, ale nezdalo sa mi, aby tam niekto bol, len tma a fučanie niečoho. Čoho? Tak to netuším. Rozpočet bol asi dosť nízky, pretože tvorcovia sa zmohli iba drevené mohyly, fučanie neznámej osoby, šerifa, servírku, nejakého zmäteného rojka a prevratenie auta. A aby som nezabudol, zmohli sa ešte aj na nepochopiteľný koniec, ktorý vás naštve, pretože ten debilný koniec vás dohnal sledovať film, ktorý nemá zmysel. Žiadneho mutanta som tam nevidel a ani som sa ničoho nezľakol počas celého filmu. Jediné, čo sa vydarilo, bola atmosféra. ()

SeanLSD

Narazil som na tento film kedysi úplnou náhodou, netušiac nič ako jeho hrdinovia a bol som vážne posratý. Živo si spomínam, ako ma to vydesilo, až detsky nepríčetne. Horor v pravom slova zmysle, žiadne vysvetľovanie, iba znepokojenie, strach a hrôza. Mohlo to byť atmosférou chvíle, kúzlom okamihu - ale tomu práve ja vravím filmový zážitok. Dostal ma. ()

Phobia

Na TV film poměrně slušné dílko - poprvé jsem se u toho docela bála a mrazilo mě. Podruhé po letech už byl zážitek ohledně napětí slabší, ovšem zase jsem o tématu více přemýšlela a lépe chápala, "co se nám básník, snažil říci." Jistě, chování postav je občas stupidní a herecké výkony mohly být o něco lepší, přesvědčivější, nicméně viděla jsem spoustu slabších a debilnějších horrorů, které byly natočeny za podstatně větší peníze. Srovnání s filmem "Hory mají oči" není úplně od věci, to se však týká jen atmosféry (poušť, izolovanost, něco útočí), protože tenhle snímek nestaví příběh na hektolitrech krve a je tajemnější, což je jen dobře. Napoprvé mě podivný konec nas*al, napodruhé ho beru jako vcelku jasnou a ne úplně blbou pointu. Obstojný horůrek, milé překvapení. 69% ()

• Ve filmu je zmíněno opuštěné kalifornské městečko Bodie, které bylo v roce 1961 vyhlášeno za národní kulturní památku na život na Divokém západě. Městečko ročně navštíví až 200 tisíc turistů. (Matej.Mirejo)