Buried Secret of M. Night Shyamalan, The (TV film)

Sci-Fi / Dokumentární

USA, 2004, 124 min

Nathaniel Kahn

Robert Richman

Jeff Beal

Callum Greene

Kostýmy:

Luca Mosca

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Dokument můžete vidět zde http://www.youtube.com/watch?v=eFfR6pS4VBE(21.4.2009)

• Houbos

Film o natáčení filmu The Village (kéž by, nic se o něm nedozvíme). Producent a průvodce dokumentem (dále jen nula) nechápe ani podstatu své práce. A navrch je pan nula nepříjemný idiot bez ambicí neschopný natočit ani reklamu na ovesné vločky. Pokoušel se asi o remake Blair Witch, nula. O Shyamalanovi cca 10 minut, zbytek pseudomysteryózní kydy. Například černé vrány, množící se černé limuzíný bez značek s kouřovými skly. Analýzu rozmazaných fotografií provede doručovatel pizzy Antonio. O filmu během produkce nikdo nechce prozradit detaily, hotové mystérium, co? What a joke! Když už si vymýšlím, tak alespoň nápaditě. Přičtěte znepokojivou hudbu a roztřesenou kameru v momentech, kdy se asi máme bát a další žánrová klišé. Hodnotím s chladnou hlavou.(27.11.2010)

• DobraVila

Cieľom filmu je jasne ukázať že okolo Shyamalana sa dejú nejaké veci a tieto veci majú čo dočinenia s "druhou stranou" a celkovo pôsobia paranormálne. Ja sa však pýtam, prečo? Shyamalan je génius v tom čo robí a ako to robí a snažiť sa dokázať to, že točí filmy podľa vlastných paranormálnych skúseností, je smiešne. Ten človek vidí svet inak ako ostatní ale nie je nutné sa v tom vŕtať. A okrem toho, dôkazový materiál je dosť chudobný, rozmazaná fotka, kresba ktorá nie je podložená, že to kreslil skutočne Shyamalan, zostrihané rozhovory a častokrát vytrhnuté z kontextu, nejaké sfetované deti s vymyslenými historkami. Všetky tie triky sa dali dorobiť v postprodukcii, žiadny hmatateľný dôkaz, skrátka nič, len výmysel a séria "faktov" ktorá robí zo Shyamalana hotové médium. A najmä, veľa vecí sa mi zdalo nahratých, fingovaných, absolútne neautentických. Skrátka na dokument príliš slabé, páčilo sa mi jedine to, ako na konci pustili Shymalanov telefonický odkaz a to čo mu povedal, mal pravdu, prečo sa v tom hrabú? Prečo chcú vedieť "pravdu"? Keby to tak aj bolo, tak čo týmto "dokumentom" chceli dosiahnuť, vraví sa, niektoré veci lepšie nevedieť, prípadne, človek musí mať svoje tajomstvá a tak by to malo aj ostať. Milujem Shyamalanovu tvorbu a za mňa nech komunikuje s kým chce, jeho filmy budú vždy top!(23.9.2015)