Odstřelovač

Sun Cheung sau

The Sniper

Akční / Thriller

Hong Kong, 2009, 90 min

Je z toho cítit nejspíše režisérova touha ukázat něco v pozadí celého filmu, něco o pohnutkách, o lidských cílech a mužské ješitnosti. Jenže příběh odvyprávěný tímto filmem, působí příliš zjednodušeně a bez větší hloubky. Přitom reálie působí určitě zajímavě, elitní střelecká jednotka a vnitřní vztahy se stínem z minulosti ohledně posledního nejlepšího střelce. Je to příliš rozmělněné, protože se příběh odvíjí ve třech rovinách tří hrdinů tohoto filmu. Kdyby se autoři upjali jen najednu postavu, nejlépe asi onoho odstřelovače působící v roli záporné postavy. Hudba docela ušla, zajímavě zvolená a dotvářela atmosféru. Přesto akční scény by chtěly více rafinovanosti, takhle je to celé pouze průměrné. 5/10(30.8.2010)

Macho HKG grande...Film, ktory mal byt uvedeny do kin este na jar 2008, ale vdaka sexualnemu skandalu Edisona Chena bol nasledne producentami prestrihnay, postava Edisona co najviac redukovana (a je to miestami citit) a premiera rok pozdrzana. Vysledny produkt je fancy akcia, kde Dante Lam hodne odkukuje od svojich (zapadnych) kolegov (Misa Bay, Martin Campbell a spol) a pribeh, ktory je vacsinou usmevny, ked sa snazi byt vazny. Popova, nenarocna jednohubka(21.4.2009)

Souboj elitních sniperů ve městě, jo zní to moc pěkně, ale konečný zpracování už je horší, příběh je neucelenej a tim pádem roztahanej a nudnej a postavy se mi celkem silně pletly, takže sem většinou nevěděl kdo kde co zrovna dělá a navíc ani sniperská akce neni kdovíjak hustá a to je to to nejlepší, co se tady dá sledovat. 2,5*(25.4.2009)

Diky znacnemu vystrihani Edisona Chena z filmu doslo k bizarnimu ukazu - ve filmu neni vlastne zadny kladny hrdina, ktery by tahnul dej. Vetsinu filmu si tak pro sebe krade zaporak, coz sice neni na skodu, ale je to nezvykle a je poznat, ze puvodne to tak byt nemelo. Dante Lam si opet hraje se zajimavymi vizualy, kterymi me okouzlil uz u predchoziho pocinu The Beast Stalker, film odsypa a nenudi, takze Shit keca a pointa je docela prekvapiva. Ale stejne bych rad videl tu puvodni verzi...(5.8.2009)

• Webb

Nenáročný snímek o jednom sniperovi, který se dal na šikmou plochu díky chybě kterou udělal. Na straně dobra stojí druhý sniper a ten se ho pokusí dostat....(31.5.2009)

Lincolna prostě nejde nemít rád. Nesporné ale je, že výraznější tahoun na straně "těch našich" chybí a filmu to dost ubírá grády. (Docela by bodl nějaký ten spešl release pro zápaďáky, kterým je srdečně jedno, s kolika řoštěnkama Edison Chen spal, a co ve volném čase fotí.)(2.10.2010)

Ako je už v komentároch uvedené, problémom Odstrelovača je množstvo podobných postáv, z čoho môže mať neznalec takýchto filmov rozhodne veľký guláš...ale na druhú stranu je to aj vynikajúco zvládnutý film, či už po technickej stránke - konečne sa naučili používať americký štýl kamery, aj dejovo, aj akčne...oplatí sa vidieť, len treba pristúpiť na pravidlá hry filmu(23.4.2010)

• m@rz

Docela dost střílení, ale přece jen taková nuda. A navíc se mi všichni ti herci pletli - jeden stejnější než druhý. A až za půlkou filmu jsem pochopil, že ten jeden je cvok a o co tam vlastně jde.(10.2.2010)

Pekne sme si zasnajperovali v Hongu Kongu a môžeme rekapitulovať. V prvom rade zamrzí, že projekt nezobrala do papŕč Južná Kórea, ktorá dnes točí určite lepšie a obsadzuje filmy hercami, z ktorých nie je človek dopletený ako chrbtový kôš. V druhom rade snímok poškodil likvidačný zostrih na hoďku a pol a tak pri tejto stopáži a tej ich hatlanine s titulkami o nejakom hlbšom vykreslení postáv môžete akurát tak snívať. Neuveril som nikomu ani nos medzi očami. Hudobný doprovod tomu tiež vtisol pár faciek a celé to drží pokope asi ako pes ježa. No nebudem trhať kolektív, veď do trojky sa to určite zmestí.(27.4.2009)

• Lacike

Nezaujimave postavy, ktore sa mi naviac neustale plietli nezachrani ani priemerna akcia. Jediny kto ma zaujal bol Liu Kai Chi, ktory je skvely v kazdom filme. Jednohubka, ktora mna nenasytila.(2.5.2009)

Rozhodne jeden z mojich najobľúbenejších ázijských filmov, a rozhodne najlepší akčný. Myslím že je príbeh veľmi chytľavý a zaujímavo spracovaný. Dobrí herci (pekné zbrane). A určite, čo sa týka týchto sniper-movie je tento oproti nim TOP. Ostatné ma nijak nezaujali. Žiadna úžasná, excelentne premyslená romantika, erotika ani nič také "americké" a pekné, jemné podpríbehy.(13.3.2012)

Snajperská akcička made in Hong Kong, vynikající parádním vizuálem. Hustá je bitka ve výtahu, to je nářez. Jinak ale film za čas z paměti vyšumí. Budu si pamatovat výtah, a taky, že s těmahle švihákama na šipky nepudu :-)))(13.4.2010)

50%.(10.7.2010)

Skvěle natočený film, jehož délka 80 minut ovšem nedává divákovi moc čas se rozkoukat, nebo se identifikovat s postavami. Celkově se mi postavy dvou mladých sniperů dost pletly, i když pak pomohlo, že postava toho kladného není skoro celý film k zahlédnutí. Jinak pod touhle 80ti minutovou zkratkou, kterou producenti sestříhali kvůli jednomu nezbednému herci, je pohřbený skutečně parádní, nejméně 120ti minutový příběh, který bohužel zůstal na podlaze střižny. Škoda. Doufejme, že někdo časem udělá director's cut .(11.4.2010)

Co se týče zápletky tak nic uhrančivého to není, i efekty na rok 2009 mě přijdou slabší... ale co mě chytlo tak to byla závěrečná scéna v hangáru a líbilo se mi i poznávání hlavních postav...(22.8.2011)

Celkem pěkný odstřelovaský film, kde jsou akce sniperů a jejich výcvik moc pěkně natočeny. Bohužel ten děj je jako obvykle o ničem. Pouze efektní zábava,nic víc.(31.7.2009)

• VanTom

Osobními vazbami a pohnutkami poháněná rivalita trojice elitních policejních odstřelovačů (ambiciózní žák, zkušený učitel a psychopatické bývalé eso, akorát propuštěné z vězení) vizuálně napodobuje "bayovskou" videoklipovou efektnost, ve vyprávění příběhu či v zobrazení motivací však zkratkovitě a zmatečně selhává (holt se hodně vystříhávalo). Závěrečná přestřelka ve skladišti se ale povedla, proto skoro 3*.(6.4.2018)

Vizuálne zaujímavá honkogská akcia o súťaživých chlapcoch, ktoríí sú náhodou elitní policajní odstrelovači. Škoda producentského zostrihania filmu kvôli škandálu Edisona Chena. Takto film v podstate nemá hlavnú postavu a nejakého kladného hrdinu už nenájdeme vôbec.(2.7.2010)

Pozor na sniperov, hlavne na sikmookych, ktory su fakt skveli vo svojej praci:) Film na moj vkus vyzeral tak nejak chaoticky a vobec sa nevedel poriadne sustredit na jednu vec a pripadalo mi to ako preskakovanie z jedneho miesta na druhe a bolo to take rozkuskovane. Zaver filmu bol najviac akcny a zbesile prestrelky akoze sniperov nemali dlhu zivotnost voci tomu jednemu, ktory ich bez problemov likvidoval bez mrknutia oka:)(16.11.2011)

• Hapretor

Akční? To ano. Nápadité? Ne. Zábavné? Ani ne. K zamyšlení - jak to většinou šikmáčí na konci filmů dělaj? No, zkoušej to, ale je to spíš voser. Na zabití času - ne na pobavení, ne na potěšení a ani ne na zklamání. "Odstřelovače" s M. Wahlbergem v hlavní roli si už nepamatuji, ale pamatuji si, že byl pro mě záživnější.(23.6.2010)

Kupodivu docela nuda, ačkoliv akce tam bylo víc než dost. Fandila jsem samozřejmě Lincolnovi, protože mezi policajtama nebyla ani jedna postava, o který by člověk měl šanci se dozvědět něco víc. Docela mi vadila i ta rádoby cool kamera, protože velká část filmu vypadala spíš jako náborový video nebo reklamní klip. Vtáhla mě až závěrečná přestřelka, ale nějak nechápu, proč se nechala půlka policie vystřílet schovaným sniperem, když by stačilo použít třeba nějakou infračervenou kravinu nebo tak něco.. No, ale to by asi nebylo tak napínavý. :-)(17.8.2013)

<< předchozí 1 2