Odstřelovač

Sun Cheung sau

The Sniper

Akční / Thriller

Hong Kong, 2009, 90 min

Kupodivu docela nuda, ačkoliv akce tam bylo víc než dost. Fandila jsem samozřejmě Lincolnovi, protože mezi policajtama nebyla ani jedna postava, o který by člověk měl šanci se dozvědět něco víc. Docela mi vadila i ta rádoby cool kamera, protože velká část filmu vypadala spíš jako náborový video nebo reklamní klip. Vtáhla mě až závěrečná přestřelka, ale nějak nechápu, proč se nechala půlka policie vystřílet schovaným sniperem, když by stačilo použít třeba nějakou infračervenou kravinu nebo tak něco.. No, ale to by asi nebylo tak napínavý. :-)(17.8.2013)

Vypadalo to velice nadějně, ale nakonec z toho byla podivná směs flashbacků okořeněná vynikajícími akčními scénami. Nebylo vůbec poznat, co že je hlavní dějová linka a o co tu vlastně jde. Což mne dosti u současného hongkongského filmu překvapilo. Až jsem se dozvěděl, že hlavní postava, kterou zahrál Edison Chen, byla vystřižena kvůli nějakému hercova skandálu. Tak to tedy měli zahodit celý film. Zrušit kladnou postavu a ponechat zápornou, který nakonec zmatečně táhne celý film, snad ještě nikoho nenapadlo. Škoda, souboje odstřelovačů ještě pořád přitahují.(21.7.2014)

Pekne sme si zasnajperovali v Hongu Kongu a môžeme rekapitulovať. V prvom rade zamrzí, že projekt nezobrala do papŕč Južná Kórea, ktorá dnes točí určite lepšie a obsadzuje filmy hercami, z ktorých nie je človek dopletený ako chrbtový kôš. V druhom rade snímok poškodil likvidačný zostrih na hoďku a pol a tak pri tejto stopáži a tej ich hatlanine s titulkami o nejakom hlbšom vykreslení postáv môžete akurát tak snívať. Neuveril som nikomu ani nos medzi očami. Hudobný doprovod tomu tiež vtisol pár faciek a celé to drží pokope asi ako pes ježa. No nebudem trhať kolektív, veď do trojky sa to určite zmestí.(27.4.2009)

Diky znacnemu vystrihani Edisona Chena z filmu doslo k bizarnimu ukazu - ve filmu neni vlastne zadny kladny hrdina, ktery by tahnul dej. Vetsinu filmu si tak pro sebe krade zaporak, coz sice neni na skodu, ale je to nezvykle a je poznat, ze puvodne to tak byt nemelo. Dante Lam si opet hraje se zajimavymi vizualy, kterymi me okouzlil uz u predchoziho pocinu The Beast Stalker, film odsypa a nenudi, takze Shit keca a pointa je docela prekvapiva. Ale stejne bych rad videl tu puvodni verzi...(5.8.2009)

Rozhodne jeden z mojich najobľúbenejších ázijských filmov, a rozhodne najlepší akčný. Myslím že je príbeh veľmi chytľavý a zaujímavo spracovaný. Dobrí herci (pekné zbrane). A určite, čo sa týka týchto sniper-movie je tento oproti nim TOP. Ostatné ma nijak nezaujali. Žiadna úžasná, excelentne premyslená romantika, erotika ani nič také "americké" a pekné, jemné podpríbehy.(13.3.2012)