Odstřelovač

Sun Cheung sau

The Sniper

Akční / Thriller

Hong Kong, 2009, 90 min

Rozhodne jeden z mojich najobľúbenejších ázijských filmov, a rozhodne najlepší akčný. Myslím že je príbeh veľmi chytľavý a zaujímavo spracovaný. Dobrí herci (pekné zbrane). A určite, čo sa týka týchto sniper-movie je tento oproti nim TOP. Ostatné ma nijak nezaujali. Žiadna úžasná, excelentne premyslená romantika, erotika ani nič také "americké" a pekné, jemné podpríbehy.(13.3.2012)

Kupodivu docela nuda, ačkoliv akce tam bylo víc než dost. Fandila jsem samozřejmě Lincolnovi, protože mezi policajtama nebyla ani jedna postava, o který by člověk měl šanci se dozvědět něco víc. Docela mi vadila i ta rádoby cool kamera, protože velká část filmu vypadala spíš jako náborový video nebo reklamní klip. Vtáhla mě až závěrečná přestřelka, ale nějak nechápu, proč se nechala půlka policie vystřílet schovaným sniperem, když by stačilo použít třeba nějakou infračervenou kravinu nebo tak něco.. No, ale to by asi nebylo tak napínavý. :-)(17.8.2013)

Skvěle natočený film, jehož délka 80 minut ovšem nedává divákovi moc čas se rozkoukat, nebo se identifikovat s postavami. Celkově se mi postavy dvou mladých sniperů dost pletly, i když pak pomohlo, že postava toho kladného není skoro celý film k zahlédnutí. Jinak pod touhle 80ti minutovou zkratkou, kterou producenti sestříhali kvůli jednomu nezbednému herci, je pohřbený skutečně parádní, nejméně 120ti minutový příběh, který bohužel zůstal na podlaze střižny. Škoda. Doufejme, že někdo časem udělá director's cut .(11.4.2010)

Ako je už v komentároch uvedené, problémom Odstrelovača je množstvo podobných postáv, z čoho môže mať neznalec takýchto filmov rozhodne veľký guláš...ale na druhú stranu je to aj vynikajúco zvládnutý film, či už po technickej stránke - konečne sa naučili používať americký štýl kamery, aj dejovo, aj akčne...oplatí sa vidieť, len treba pristúpiť na pravidlá hry filmu(23.4.2010)

Vypadalo to velice nadějně, ale nakonec z toho byla podivná směs flashbacků okořeněná vynikajícími akčními scénami. Nebylo vůbec poznat, co že je hlavní dějová linka a o co tu vlastně jde. Což mne dosti u současného hongkongského filmu překvapilo. Až jsem se dozvěděl, že hlavní postava, kterou zahrál Edison Chen, byla vystřižena kvůli nějakému hercova skandálu. Tak to tedy měli zahodit celý film. Zrušit kladnou postavu a ponechat zápornou, který nakonec zmatečně táhne celý film, snad ještě nikoho nenapadlo. Škoda, souboje odstřelovačů ještě pořád přitahují.(21.7.2014)