Odstřelovač

The Sniper

Akční / Thriller

Hong Kong, 2009, 90 min

• Hapretor

Akční? To ano. Nápadité? Ne. Zábavné? Ani ne. K zamyšlení - jak to většinou šikmáčí na konci filmů dělaj? No, zkoušej to, ale je to spíš voser. Na zabití času - ne na pobavení, ne na potěšení a ani ne na zklamání. "Odstřelovače" s M. Wahlbergem v hlavní roli si už nepamatuji, ale pamatuji si, že byl pro mě záživnější.(23.6.2010)

Kupodivu docela nuda, ačkoliv akce tam bylo víc než dost. Fandila jsem samozřejmě Lincolnovi, protože mezi policajtama nebyla ani jedna postava, o který by člověk měl šanci se dozvědět něco víc. Docela mi vadila i ta rádoby cool kamera, protože velká část filmu vypadala spíš jako náborový video nebo reklamní klip. Vtáhla mě až závěrečná přestřelka, ale nějak nechápu, proč se nechala půlka policie vystřílet schovaným sniperem, když by stačilo použít třeba nějakou infračervenou kravinu nebo tak něco.. No, ale to by asi nebylo tak napínavý. :-)(17.8.2013)

Pozor na sniperov, hlavne na sikmookych, ktory su fakt skveli vo svojej praci:) Film na moj vkus vyzeral tak nejak chaoticky a vobec sa nevedel poriadne sustredit na jednu vec a pripadalo mi to ako preskakovanie z jedneho miesta na druhe a bolo to take rozkuskovane. Zaver filmu bol najviac akcny a zbesile prestrelky akoze sniperov nemali dlhu zivotnost voci tomu jednemu, ktory ich bez problemov likvidoval bez mrknutia oka:)(16.11.2011)

Macho HKG grande...Film, ktory mal byt uvedeny do kin este na jar 2008, ale vdaka sexualnemu skandalu Edisona Chena bol nasledne producentami prestrihnay, postava Edisona co najviac redukovana (a je to miestami citit) a premiera rok pozdrzana. Vysledny produkt je fancy akcia, kde Dante Lam hodne odkukuje od svojich (zapadnych) kolegov (Misa Bay, Martin Campbell a spol) a pribeh, ktory je vacsinou usmevny, ked sa snazi byt vazny. Popova, nenarocna jednohubka(21.4.2009)

Je z toho cítit nejspíše režisérova touha ukázat něco v pozadí celého filmu, něco o pohnutkách, o lidských cílech a mužské ješitnosti. Jenže příběh odvyprávěný tímto filmem, působí příliš zjednodušeně a bez větší hloubky. Přitom reálie působí určitě zajímavě, elitní střelecká jednotka a vnitřní vztahy se stínem z minulosti ohledně posledního nejlepšího střelce. Je to příliš rozmělněné, protože se příběh odvíjí ve třech rovinách tří hrdinů tohoto filmu. Kdyby se autoři upjali jen najednu postavu, nejlépe asi onoho odstřelovače působící v roli záporné postavy. Hudba docela ušla, zajímavě zvolená a dotvářela atmosféru. Přesto akční scény by chtěly více rafinovanosti, takhle je to celé pouze průměrné. 5/10(30.8.2010)