Odstřelovač

Sun Cheung sau

The Sniper

Akční / Thriller

Hong Kong, 2009, 90 min

Kupodivu docela nuda, ačkoliv akce tam bylo víc než dost. Fandila jsem samozřejmě Lincolnovi, protože mezi policajtama nebyla ani jedna postava, o který by člověk měl šanci se dozvědět něco víc. Docela mi vadila i ta rádoby cool kamera, protože velká část filmu vypadala spíš jako náborový video nebo reklamní klip. Vtáhla mě až závěrečná přestřelka, ale nějak nechápu, proč se nechala půlka policie vystřílet schovaným sniperem, když by stačilo použít třeba nějakou infračervenou kravinu nebo tak něco.. No, ale to by asi nebylo tak napínavý. :-)(17.8.2013)

Diky znacnemu vystrihani Edisona Chena z filmu doslo k bizarnimu ukazu - ve filmu neni vlastne zadny kladny hrdina, ktery by tahnul dej. Vetsinu filmu si tak pro sebe krade zaporak, coz sice neni na skodu, ale je to nezvykle a je poznat, ze puvodne to tak byt nemelo. Dante Lam si opet hraje se zajimavymi vizualy, kterymi me okouzlil uz u predchoziho pocinu The Beast Stalker, film odsypa a nenudi, takze Shit keca a pointa je docela prekvapiva. Ale stejne bych rad videl tu puvodni verzi...(5.8.2009)

Macho HKG grande...Film, ktory mal byt uvedeny do kin este na jar 2008, ale vdaka sexualnemu skandalu Edisona Chena bol nasledne producentami prestrihnay, postava Edisona co najviac redukovana (a je to miestami citit) a premiera rok pozdrzana. Vysledny produkt je fancy akcia, kde Dante Lam hodne odkukuje od svojich (zapadnych) kolegov (Misa Bay, Martin Campbell a spol) a pribeh, ktory je vacsinou usmevny, ked sa snazi byt vazny. Popova, nenarocna jednohubka(21.4.2009)

Ako je už v komentároch uvedené, problémom Odstrelovača je množstvo podobných postáv, z čoho môže mať neznalec takýchto filmov rozhodne veľký guláš...ale na druhú stranu je to aj vynikajúco zvládnutý film, či už po technickej stránke - konečne sa naučili používať americký štýl kamery, aj dejovo, aj akčne...oplatí sa vidieť, len treba pristúpiť na pravidlá hry filmu(23.4.2010)

Skvěle natočený film, jehož délka 80 minut ovšem nedává divákovi moc čas se rozkoukat, nebo se identifikovat s postavami. Celkově se mi postavy dvou mladých sniperů dost pletly, i když pak pomohlo, že postava toho kladného není skoro celý film k zahlédnutí. Jinak pod touhle 80ti minutovou zkratkou, kterou producenti sestříhali kvůli jednomu nezbednému herci, je pohřbený skutečně parádní, nejméně 120ti minutový příběh, který bohužel zůstal na podlaze střižny. Škoda. Doufejme, že někdo časem udělá director's cut .(11.4.2010)