Odstřelovač

Sun Cheung sau

The Sniper

Akční / Thriller

Hong Kong, 2009, 90 min

Rozhodne jeden z mojich najobľúbenejších ázijských filmov, a rozhodne najlepší akčný. Myslím že je príbeh veľmi chytľavý a zaujímavo spracovaný. Dobrí herci (pekné zbrane). A určite, čo sa týka týchto sniper-movie je tento oproti nim TOP. Ostatné ma nijak nezaujali. Žiadna úžasná, excelentne premyslená romantika, erotika ani nič také "americké" a pekné, jemné podpríbehy.(13.3.2012)

Diky znacnemu vystrihani Edisona Chena z filmu doslo k bizarnimu ukazu - ve filmu neni vlastne zadny kladny hrdina, ktery by tahnul dej. Vetsinu filmu si tak pro sebe krade zaporak, coz sice neni na skodu, ale je to nezvykle a je poznat, ze puvodne to tak byt nemelo. Dante Lam si opet hraje se zajimavymi vizualy, kterymi me okouzlil uz u predchoziho pocinu The Beast Stalker, film odsypa a nenudi, takze Shit keca a pointa je docela prekvapiva. Ale stejne bych rad videl tu puvodni verzi...(5.8.2009)

Pekne sme si zasnajperovali v Hongu Kongu a môžeme rekapitulovať. V prvom rade zamrzí, že projekt nezobrala do papŕč Južná Kórea, ktorá dnes točí určite lepšie a obsadzuje filmy hercami, z ktorých nie je človek dopletený ako chrbtový kôš. V druhom rade snímok poškodil likvidačný zostrih na hoďku a pol a tak pri tejto stopáži a tej ich hatlanine s titulkami o nejakom hlbšom vykreslení postáv môžete akurát tak snívať. Neuveril som nikomu ani nos medzi očami. Hudobný doprovod tomu tiež vtisol pár faciek a celé to drží pokope asi ako pes ježa. No nebudem trhať kolektív, veď do trojky sa to určite zmestí.(27.4.2009)

Pozor na sniperov, hlavne na sikmookych, ktory su fakt skveli vo svojej praci:) Film na moj vkus vyzeral tak nejak chaoticky a vobec sa nevedel poriadne sustredit na jednu vec a pripadalo mi to ako preskakovanie z jedneho miesta na druhe a bolo to take rozkuskovane. Zaver filmu bol najviac akcny a zbesile prestrelky akoze sniperov nemali dlhu zivotnost voci tomu jednemu, ktory ich bez problemov likvidoval bez mrknutia oka:)(16.11.2011)

Ako je už v komentároch uvedené, problémom Odstrelovača je množstvo podobných postáv, z čoho môže mať neznalec takýchto filmov rozhodne veľký guláš...ale na druhú stranu je to aj vynikajúco zvládnutý film, či už po technickej stránke - konečne sa naučili používať americký štýl kamery, aj dejovo, aj akčne...oplatí sa vidieť, len treba pristúpiť na pravidlá hry filmu(23.4.2010)