jarous

Věrně zpracovaný film podle knihy. A velmi charismatický Jiří Vršťal, v hlavní roli. Dobrodružné, napínavé, prostě, fajn. ()

Ej Hlemýžď

Stíny nad Noitre Dame , tak se i u nás ten detektivní seriál jmenoval. Tehdy co by dítě jsem z něj byl unešen dobrodružným příběhem. Možná si vzpomenete, že to bylo o cagoulardech v těch kápích, kteří své schůze zahajpvali hlasitým pozdravem salut!. Hlavní roli Batissiera hrál náš Jiří Vršťala. Z postav mi utkvěl ještě prefekt Blanchard a komisař Rochambeaux. ()

fragre

Viděno poprvé od dětství. Pamatoval jsem si hlavně scény z podzemních chodeb a z kostela se zakuklenými cagoulardy, kteří náramně připomínají zakuklence z Ku-Klux-Klanu. Tehdy mi ten seriál připadal děsně napínavý a akční. Nyní jeden vidí všechny ty trapnosti, když soudruzi z NDR vyráběli náladu kosmopolitní Paříže, a taky vnímá tu ideologickou masáž, která mu tehdy unikala, a nakonec vidí, že i ty střílečky a akční scény vyhlíží dosti neuměle. Ale ty scény, které našinci v paměti přežívaly, byly opravdu nejpůsobivější. Celkově, zub času zahlodal, a z akčního dramatu udělal spíše nechtěnou parodii. ()

Zazie

Jojo, napínavé to bylo, Vršťala charismatický, dneska bych se nad tím ale asi pousmála. Mohli by to někdy zopáknout místo majora Zemana. ()