Stíny nad Notre Dame (TV seriál)

• německý

Schatten über Notre Dame

• slovenský

Tiene nad Notre Dame

Krimi

Východní Německo, 1971, 4x42 min

Věrně zpracovaný film podle knihy. A velmi charismatický Jiří Vršťal, v hlavní roli. Dobrodružné, napínavé, prostě, fajn.(19.3.2016)

• anderson

Réžia českého znenia (ČST Brno) = M. MESSANY (8.2.2009)(8.2.2009)

Jojo, napínavé to bylo, Vršťala charismatický, dneska bych se nad tím ale asi pousmála. Mohli by to někdy zopáknout místo majora Zemana.(20.7.2007)

• fragre

Viděno poprvé od dětství. Pamatoval jsem si hlavně scény z podzemních chodeb a z kostela se zakuklenými cagoulardy, kteří náramně připomínají zakuklence z Ku-Klux-Klanu. Tehdy mi ten seriál připadal děsně napínavý a akční. Nyní jeden vidí všechny ty trapnosti, když soudruzi z NDR vyráběli náladu kosmopolitní Paříže, a taky vnímá tu ideologickou masáž, která mu tehdy unikala, a nakonec vidí, že i ty střílečky a akční scény vyhlíží dosti neuměle. Ale ty scény, které našinci v paměti přežívaly, byly opravdu nejpůsobivější. Celkově, zub času zahlodal, a z akčního dramatu udělal spíše nechtěnou parodii.(16.7.2016)

Stíny nad Noitre Dame , tak se i u nás ten detektivní seriál jmenoval. Tehdy co by dítě jsem z něj byl unešen dobrodružným příběhem. Možná si vzpomenete, že to bylo o cagoulardech v těch kápích, kteří své schůze zahajpvali hlasitým pozdravem salut!. Hlavní roli Batissiera hrál náš Jiří Vršťala. Z postav mi utkvěl ještě prefekt Blanchard a komisař Rochambeaux.(9.7.2005)