poster

Státní rada

 • Rusko

  Statskij sovětnik

 • Rusko

  Statskiy sovetnik

  (Rusko)
 • Rusko

  Статский советник

  (Rusko)
 • anglický

  State Counsellor, The

Drama / Krimi

Rusko, 2005, 208 min

 • pm
  ****

  Uznávám, že Oleg Menšikov je skutečně Herec, přesto se mi stále vnucuje srovnání s Tureckým gambitem, kde Erasta Fandorina hrál Jegor Berojev. Ano, jsem povrchní, ale po mladistvém kouzlu, které na rozdíl od Menšikova roli propůjčil, se mi dost stýskalo. Jinak ovšem opravdu podívaná.(21.10.2009)

 • Aky
  ****

  Skvělá výprava, oba hlavní představitelé na hranici dokonalosti. K absolutnímu hodnocení jsem se neuchýlil jen proto, že do tří čtvrtin je vyprávění dost nepřehledné, chvílemi až zmatené, což způsobuje, že se člověk musí víc soustředit na to, kdo je kdo, jak se vlastně jmenuje, kdo komu píše a pod. Poslední čtvrtina je ovšem excelentní a všechny výtky, které předcházely, téměř odpouštím.(30.10.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Třetí film o Erastu Petrovičovi je v jiném duchu, než oba předchozí, to zaprvé. Fandorin je sice černovlasý, ale už zas je hnědooký a ani tady to nevadí, to zadruhé. Požarského bych zastřelila od první minuty, protože mi strašně lezl na nervy, to zatřetí. Miluju filmy, kde se objevuje Chrám Vasila Blaženého, i když to nesouvisí s dějem, to začtvrté (ten chrám nikdy nesouvisí s dějem, to zapáté). Strašně mě mrzí, že ta knížka nevyšla v češtině, to zašesté.(1.11.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,726,507(29.10.2008)

 • flanker.27
  ***

  Chystám se napsat komentář a zjistím, že uživatel Aky vystihl moje dojmy takřka do písmene, až na to, že já budu o jeden bod skoupější. Ano, první tři díly ze čtyř jsou hodně zmatené, postavy dost zvláštně reagují na události okolo a vyšetřování jako kdyby ani nechtělo skončit úspěchem. Sám Fandorin je tu jen takovým stínem muže ze svých předchozích dobrodružství, skoro nic neudělá a i ten jeho milostný románek tam prakticky nemá opodstatnění. Po třech dílech jsem uvažoval o hodně sžíravém komentáři, ale pak přišel poslední díl. Jakmile se Michalkov rozjede se svým proslovem o budoucnosti Ruska a jeho obraně před špínou, konečně to dostane obrátky, které to potřebovalo od začátku. Poslední díl byl výborný a škoda, že to tak nevypadalo celé.(28.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace