Kruhy

Rings

Krátkometrážní / Thriller / Horor

USA, 2005, 16 min

Lukas Ettlin

Tak tohle jsem asi ještě neviděl, aby byl bonusový materiál mnohem lepší, než celovečerní film. Americký Kruh 2 se mi nelíbil skoro vůbec, takže tomuto snímku dávám zelenou. Je sice pravdou, že Naomi mi byla sympatičtější než zde hrající hlavní hrdina, ale ani on si nevedl špatně. Bylo to krátké, úderné a po atmosférické stránce slušně vyšperkované. Navíc si tvůrci skvěle pohráli s vizuálním provedením a jejich využití vody a Samary bylo „dokonalé“. Mohu jen doporučit. No a ten konec – prostě paráda.70%(24.2.2013)

Vynikající spoiler mezi prvním a druhým dílem, 16 minut našlápnuté atmosféry vyrcholíc hodně luxusním finále.První Kruh (americký) je jeden z nejúžasnějších hororů poslední dekády a i přesto, že dvoika byla o dost slabší, pořád je v téhle sérii mrazivý potenciál a já se těšim na 3D pičo jak sviň.75%.Prdel je, že tenhle kraťas je nejlepší Liebesmanův film vůbec.(19.2.2013)

Tento bonusový snímok môže veľmi dobre slúžiť ako predkrm predtým, než si pustíte Kruh 2. Otázka je či potom človek nebude sklamaný samotným filmom. Ale ako nadväznosť medzi jednotkou a dvojkou slušné. Ja veľmi neholdujem týmto kraťasom a nezdalo sa mi to až tak premakané, ako sa to tu tvrdí v recenziách, avšak dodá to jednu významnú skladačku do mozaiky. 60 %(1.9.2018)

No nevím. Tenhle minifilm mi přišel spíš jako další kousek z nepřeberného množství teenage hororů nevalné kvality, jehož jediná výjimečnost tkví v krátké stopáži. Nenadchne ani neurazí, nenudí (na to v těch patnácti minutách ani není kdy), ale zároveň nenabízí nic nového ani překvapivého. Osobně dávám před tímto nezajímavým experimentem přednost raději Kruhu 2, jakkoli se může zdát nepovedený.(25.10.2007)

Vynikajúci krátkometrážny počin podľa Liebesmanovho a Krugerovho scenára je (oveľa) lepší, ako celý (americký) KRUH 2. Dej ukazuje posledných sedem dní chlapca z úvodu dvojky, jeho počiatočné predrogovanie hypnotickými halucináciami, spôsobenými dobrovoľným pozretím prekliatej VHS. Už po niekoľkých dňoch sa očarenie novým pohľadom na svet zmení na totálny krach duševného zdravia. V posledných minútach siedmeho dňa... Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/681/(6.10.2005)

• - Jedná se o bonusový materiál k filmu Kruh 2 (2005). (R´Hell)