Opičí král

Do Tripitakovy družiny přichází Čuník (E07)

(epizoda)
  • Čína Ji shou Zhu Bajie
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 54 min

Kri-kri

Jak už název napovídá, jedná se o první epizodu s Čuníkem (i když ještě coby nebeský maršál se krátce objevil i ve 2. dílu). Vcelku poklidný, pohodový a humorný díl, jenž se tentokrát obešel bez zdlouhavých bojů s démony. V první polovině formou retrospektivy sledujeme vyprávění manželů Kaových, jak se Čuník dostal na jejich statek a oženil se s jejich dcerou, aniž by kdokoli předem poznal, že je démon. Ve druhé půli pak Sun zkrotí Čuníka. Nezapomenutelná scéna, v níž Čuník nese na zádech Suna proměněného v Cchuej Lan.:) Je zde také objasněno, za jaký prohřešek byl maršál Tchieng Pcheng vykázán z nebe a proměněn v Čuníka. I když tento díl neřadím k těm vyloženě nejoblíbenějším, nemám mu ani co vytknout, líbí se mi atmosféra, humor i kostýmy Kaových a dalších postav. 95% ()

javlapippi

"Hňupe, jdi a ukloň se učiteli!" Sun a Tripitaka znovu zasahujú, tentoraz proti prasačiemu démonovi, ktorý sa v ľudskej podobe votrel do počestnej domácnosti, kde učinil natoľko dobrý dojem, že ho oženili s dcérou. Po svadbe ovšem vyšla najavo jeho bravčová podstata, rodičia sú zdesení a nevesta odmieta plniť manželské povinnosti. Opičiak sa podujme vyriešiť problém, takže tu máme nejaké humorné menenie podoby a pohlavia, pantomimické prerozprávanie Čuníkovej histórie a záverečné rozšírenie členstva putovnej družiny. Hodne zábavná časť. ()