Opičí král

• Čína Da zhan Hong Hai Er
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 45 min

Kri-kri

V tomto dílu se důvěřivý Tripitaka dostane do spárů démona Ohniváčka, malého parchanta ovládajícího nejen různé proměny, ale především plivání ohně, že si s ním dokonce ani Sun neporadí a málem v jeho žáru zemře. Epizoda má svižný děj s rychlým spádem, ovšem pár nejasností by se tu našlo. Nabízí se otázka, když Sun nedokázal Ohniváčka porazit a přimět jej vydat Trtipitaku, proč nezašel za jeho otcem Silným buvolem? Sice by tentokrát bylo po problémech, ale to by se s Buvolem a jeho manželkou zas neutkal v boji o vějíř u Ohňové hory. Poslední scéna, v níž bohyně Milosti Ohniváčka zkrotila mi přišla zbytečně natahovaná, přičemž tento díl patří k těm nejkratším. Kdyby jej filmaři roztáhli na hodinu jako okolní díly 13 a 15, možná by tam vecpali ještě jeden kratší příběh (tak jak to provedli v 19. dílu), třeba ten o hadí upírce. Takhle mi ta krátká stopáž přišla zbytečně nevyužitá. I tak ale dílu s Ohniváčkem uděluji 95%. ()

javlapippi

"Jsi malý, ale hezky drzý, co?!" Po jednej epizóde bez kanibalizmu tu máme opäť tento eticky pochybný stravovací návyk. Tripitaku má v pláne skonzumovať gang veľmi ľahko odených lesných nezletilcov s výstrednými účesmi, pod vedením drzého krpca s plameňometným dychom, ktorý je aj na Suna príliš horúci. O pomoc sú požiadané božie entity a po menších peripetiách sú detváky umravnené. Akčný a svižný diel, môže byť. ()