Opičí král

Utkání s třemi čaroději (E15)

(epizoda)
  • Čína Dou fa xiang san guai
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 1 h 5 min

Kri-kri

Jeden z mála dílů, který se dočkal i knižního překladu, i když v poněkud pozměněné formě. TV epizoda obsahuje celou scénu, kdy Sun, Čuník a Písek hodují ve svatyni Tří čistých, vydávají se za nebeské světce a démonům namísto svěcené vody podstrčí vlastní moč. V českém překladu knihy tuto scénu paní Heřmanová vypustila, ale zato přeložila celý souboj Sunových magických sil s třemi démony včetně koupele ve vroucím oleji a vyndávání vnitřností. Seriálová epizoda bohužel končí popravou Tygří síly a zbylé dva démony Sun jen jedním fouknutím odvane a šmitec. Chápu, že víc jak hodinová stopáž epizody byla už tak dost dlouhá a zbavování se Jelení a Beraní síly podle knižní předlohy by určitě zabralo dalších 10 minut, ale namísto toho by šly zkrátit některé předešlé scény, třeba meditace na vysokých posedech. Zvláštností je, že královna země Pomalých kol byla jedinou ženskou postavou epizody. Až na již zmíněné rozdíly jde o vydařený, spíše odpočinkový díl. 95% ()

javlapippi

"Jsme na lupu, tak co se zdvořilostí?" Svätá štvorka dorazí do končín, kde vládnu náboženské rozpory, konkrétne taoisti utláčajú budhistov a rozhodnú sa o nápravu. Najprv trojici taoistických mudrcov zožerú jedlo pripravené na hostinu a následne ich podrobia nečakanej urinoterapii. Potom s nimi merajú sily v porúčaní dažďu a vetru, súťažnej výškovej meditácii a telepatickom hádaní predmetov v skrini. Záver je trochu bezhlavý. Hodne vtipná epizóda. ()