Opičí král

Cesta přes Ohňovou horu (E17)

(epizoda)
  • Čína San diao ba jiao shan
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 54 min

Kri-kri

Jeden z nejznámějších příběhů románu a stejně tak i výborně zpracovaná seriálová epizoda. V tomto dílu se setkáváme s rodiči Ohniváčka (i když Silného buvola jsme krátce zahlédli i na začátku 2. dílu). Buvol je tu vykreslen víceméně jako podpantoflák své milenky liščí démonky, ta byla do scénáře připsána jaksi navíc, v knize o ní není ani zmínka. Ale to vůbec nevadí, děj je tím více obohacen a na autentičnosti příběhu s knižní předlohou to nijak neuškodilo. V tomto dílu se hodně přebírají podoby druhých, nejprve Sun za Buvola a pak Buvol na oplátku za Čuníka. Sun tu vyvádí zajímavé kousky, zejména když je v břiše princezny.:) Ale i on se hned několikrát nechá přelstít. Boj o vějíř, který dokáže uhasit požár na Ohňové hoře nebyl vůbec snadný a nakonec musel vykutálený manželský pár zkrotit princ Natča. Skvělý a vtipný díl, nemám co vytknout. 100% ()

javlapippi

"Přijměte mou poklonu." "Ty hnusná opice, kdo ti o ni stojí!" Opičiak a spol dorazia do horúcich vyprahlých končín, kde ľudia živoria bez jedla a vody a majú problém s prekonaním horiaceho územia. Keď sa ešte dozvedia, že je to Sunova vina s pred pár storočí, rozhodnú sa situáciu vyriešiť pomocou zázračného vejára. Problém je, že ten majú vo vlastníctve rodičia malého Ohniváka, s ktorým urobil poriadok pár epizód dozadu a pán otec navyše opustil manželku kvôli líčšej démonke. Takže nasleduje mnoho zmenšovania, zväčšovania, brania na seba cudzej podoby a ciest do cudzích útrob. Hodne akčná a vtipná epizóda. ()