Opičí král

• Čína Cuo zhui pan si dong
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 1 h 1 min

Kri-kri

Velmi originální příběh o sedmi svůdných pavoučích démonkách, každá v jiné barvě šatů a jejich taoistickém strýci, co má na hrudi plno očí šlehající blesky. Tripitaka se sám vrhne do jejich spárů, i když v pavoučí jeskyni moc dlouho nepobude. Scéna s Čuníkem snažícím se v řece laškovat s démonkama je mimořádně vtipná, nejprve je nazývá bohyněmi a krasavicemi a když pozná, že u nich nepochodí je chce povraždit hráběmi.:) Nedlouho po boji s Devítahlavým drakem tu opět máme otrávený čaj, na něž tentokrát doplatí Tripitaka i Čuník. Jen je zvláštní, že bolesti břicha si museli přetrpět zase oni dva, jako by to po porodních bolestech z řeky Maminek v království žen nestačilo. A Sun, který tentokrát v boji s démonem prohrál musí vyhledat pomoc u bohyně Vairambhy, neboli "staré kvočny".:) Démonky proměněné v obrovské pavouky vypadají skutečně odpudivě. 95% ()

javlapippi

"Je to lakomec, tenhle taoista, ani pořádný jídlo nám nenabídne!" Na úvod zopár prírodných scenérií, následne je čas vysomrovať nejaké jedlo z blízkeho obydlia, čoho sa napriek protestom ostatných podujme Tripitaka osobne. Sedem fešných sestier je rado, že vidia chlapa, ale keď náš mních odmietne ako poctivý budhista mäsitý pokrm, rozhodnú sa skonzumovať ony jeho a obalia ho do pavučiny, ktorú snovú z pupkov. Po Čuníkovom násilnom zákroku pokračujú naši putovníci do taoistického kláštora, kde sú síce uvítaní a pohostení, no jeho šéfom je strýko pavúčic, tie žiadajú pomstiť česť rodiny a tak po chvíli pokračuje mela. Spásu nakoniec poskytne slepačia bohyňa. Akčná, vtipná aj hororová epizóda. ()