Opičí král

• Čína Bo sheng ji le tian
Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní
Čína, 1986, 55 min

Kri-kri

Velmi důstojné a povedené zakončení jedinečného seriálu. Sun i tentokrát perlil drzými hláškami "Tak to ty stojíš v čele těch vydřiduchů, ty dědku Buddho!":-D Je zde i odkaz na epizodu, která byla natočena až v novější řadě z roku 1999 o kapřím démonovi a zejm. želvě, která je převezla na protější břeh. V závěru padne i letmá zmínka o království žen. Nemůžu si pomoct, ale Buddhův klášter Hromového hlasu mi připadá totožný s královským palácem z předchozího dílu o nefritovém zajíci. Že by filmaři z nedostatku financí použili tytéž kulisy? To ovšem ve výsledku nikterak nevadí, i tak závěrečné epizodě uděluji 5 *. 100% Závěrem si ještě dovolím vyjádřit poděkování ČLR, že tento nádherný seriál natočili a též tehdejší KSČ, že na poslední chvíli před oním smutným listopadem stačili tento seriál zakoupit a umožnit jeho shlédnutí i českým divákům. Ovšem kavárenská Česká televize si za záměrné smazání tohoto skvostu (resp. českého dabingu) ze svého archivu zaslouží pouze pohrdání a aby jim diváci přestali odvádět koncesionářské poplatky! ()

javlapippi

"Brácho, konečně jsem se dozvěděl, jak došlo k Budhovu osvícení!" Svätá štvorka dorazila do cieľa, v honosnom chráme všetci svätí aj trošku odmeraný Budha osobne pózujú ako živý obraz (tableau vivant), naši hrdinovia dostanú obed, naložia si do batohov písomnosti a idú si svojou cestou. Samozrejme sa jedná o skúšku, čoskoro prídu na to, že ich náklad duchovnej literatúry je bezcenný a pretože ani Budha zadarmo nehrabe, za skutočnú kvalitu musia ponúknuť protihodnotu. Ako bonus k nej všetci nafasujú osvietenie a svätožiaru. Na spiatočnej ceste narazia ešte na jednu poslednú útrapu, aby to mali komplet a tým celé putovanie zdarne skončí. Dôstojný finiš seriálu. ()