Labyrint: Vražedná léčba

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Thriller / Sci-Fi

USA, 2018, 140 min

No, čistě subjektivně asi i 2*, ale je pravda, že minimálně filmařsky to lehce nadprůměrné určitě je. Největší problémem je prostě fakt, že už jsem z těhlech scifíček na jedno brdo totálně znuděný. Sice se to nijak extra nevleče (i když v tomto případě byla stopáž opravdu přehnaná), nicméně co přinesl tento film nového, to opravdu nevím. Vlastně vím - vůbec nic. Myslím, že trend teenagerovských sci-fi filmů už je tak pár let fuč a není se čemu divit. Tenhle snímek je totiž krásná ukázka prvotřídního klišé a akční popcornové nudy, kterou jsme viděli už milionkrát jinde a film vám tím pádem vyšumí z hlavy už při odchodu z kina. A je to trochu škoda, protože přes to všechno je Wes Ball řemeslně fakt dobrý (těším se na jeho další filmy) a herci hrají více méně skvěle. Ale nevím, možná už jsem na tyhle filmy taky trochu starý... :)(1.2.2018)

• verbal

Ahojky! Jmenuju se Dylin OuBukva a slizkej nesympatickej řiťopich jsem byl už před Apokalypsou. Než přišla, předstíral jsem zpěv v chlapeckým multikulti homokvartetu Ásdajrekšn, kde se mnou na pódiu zatínali břišáky i další tři budoucí hrdinové patovlny, jmenovitě teda ňuňavej ťaman Blaf – Ni Miho, kůl negr Lishme Chocowoco no a Láďa, znáte to, takovej ten malej, na první pohled sice rádoby sympatickej týpek, u kterýho ale při bližším zadívání se nevíte, jestli mu čumíte do xichtu nebo na prdel, a nasazujou ho mezi nás s touhle zmutovanou tlamou jen proto, abychom my, progelovaní fešáci, řádně vynikli. A tak jsme si jen jezdili po turné, dělali s těma kolotočářskejma vodrhovačkama na téma „kolik dementních, existenciálně lyrických kombinací lze vytvořit ze slov lavjů, misjů, kráj, forevr a majhárt“ hustokrutopřísný borečky, až se z nás vypatlanejm dvanáctkám lepily chlupy na plyšovejch hračkách. A pak to přišlo. Zpočátku plíživě. To se takhle pár v mládí šikanovahejch zakřiknutejch šerednejch starejch paniců a hnusnejch otylejch prasnic, na který by nikdo nehráb ani tyčí na dobytek, rozhodlo neumětelsky ventilovat si svý mindráky v postapokalyptický brakový patotvorbě. Vznikl tak retardotvornej metrix přechytřelejch superdětí, který sveřepě a uvědoměle zachraňujou chcípající svět, ať už o to stojí či nikoliv. A najednou bác ho! Pandemie celosvětový debility, všichni rozumní dospělí zdechli, než bys řekl „kulturní degenerace“, zbyli jsme jen my s klukama, pár vyrachtanejch pypek, voliči ANO a Babiš. Ta morálně pokřivená maďarská hrabivá kunda se celou dobu schovávala v Pičím hnízdě, skákala šipky do miliard z evropských fondů a cákala kolem sebe pesticidy, aby to nechytla. Pak vylezla, zjistila, že už ji nikdo nezabrání to tu totálně vyplundrovat a dojebat, a hned zřídila ještě nepřátelštější sebeobohacující teroristickej establišment než předtím, EET i když doma vytáhnete prachy z prasátka a padesátiprocentní dépeháčko na vzduch, protože předtím nekalými machinacemi násilně ovládla První atmosférickou a.s.. A to už se člověk dvakrát rozmyslí před každým nádechem. A navíc nás Endy začal s klukama dost brutálně honit, protože záviděl, že my máme díky mentálnímu statutu přirozenou imunitu a on musí spoléhat na asociální demokrady a rudé zrůdy. No vopruz, to vám povím. Furt dokola běhat jak čůrák ňákýma neinventivníma pojebanýma labyrintama v řepce se zmutovaným ministrem spravedlnosti a kohortou lidožravejch stranickejch náměstků za prdelí, tvářit se při tom děsně kůl a odhodlaně, být za všech okolností dokonale vystajlovanej a s leskle napomádovaným hárem, zásadně nekrvácet z ran a až na žužu flíček na namejkapovaný držce nebejt ani trochu zasviněnej vod toho žlutýho bordelu, to jednoho za chvíli fuckt votráví. No a tak jsme si s klukama řekli jakože dost, že teda už potisícáte vokamžitě předčasně dospějem, zatnem bříšáky, pořádně se nagelujem a vymyslíme fuckt fikanej a děsně uvědomělej plán, poplatnej naší nový přemoudřelý dospělosti, kterej spočívá v tom, že do toho hnízda nekalejch rejdů prostě naběhnem a navzdory všem léčkám, nástrahám a křivejm zradám zase vyhrajem a ten svět teda zachráníme. Načež budem předstírat, že jsme děsně hetero a necháme se při zapadajícím slunci nafotit s partičkou těch vypatlanejch nezletilejch pičinek, který z nás beztak budou úpa hotový a při naší akci nadšeně pištět. Jsme prostě borečci. Se vsadím, že o nás jednou i natočej film, stejně debilní, nudnej, od Hangrgejsů tisíckrát vomletej a zbytečnej jako miliontá špatně napsaná předloha vo tom samým hovně, ale naštěstí přežilo dost mongoloidních dětí, který to nakonec zaplatěj a ještě budou chtít nášup. Co na tom, že ve čtvrtým díle už budem starý třicetiletý buzny, vo který by náctiletá kravka nevopřela ani Brávíčko, pár filtrů a žužumejkap jako kráva z nás ty sedmnáctiletý šviháky v poho znova udělaj.(21.7.2018)

Rozpočet $62miliónovTržby USA $57,992,782Tržby Celosvetovo $284,777,291Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Rovnako ako ostatné mládežnícke naháňačky od Hry o život až po Divergenciu (o tých čo padli na hubu hneď na začiatku aj škoda hovoriť), to upadá v strašnom strereotype, v suchopárnosti, doslova obohraná platňa 100x videných scénok, ktoré už nemajú čím prekvapiť. Herecky prázdne, nemá to čím dojať, upútať, akcia rutinná, hlášky rovnako. Proste Wes Ball sa po režisérskej stránke od prvého dielu nikam neposunul, skôr zaspal na rutinnosti. Jedine technická stránka má slušnú úroveň ale to asi tak všetko z pozitív. /45%/(19.4.2018)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,787 // Otvárací Víkend v USA: $24,167,011 //(31.1.2018)

Škoda jen, že skoro zmizely horrorové prvky a film je již jen akční. Dalo se na to dívat, ale na prcku jsem se údivem neposadil...(2.4.2018)

• Fr

„DNES V NOCI TUHLE VÁLKU UKONČÍME…“ /// I když si v úvodu asi stokrát řeknu „no tak určitě“ (a během filmu asi tisíckrát…), musí se nechat, že akční to vono fakt je. A tak tady máme snad nejakčnější „mládežnickej“ film, plnej sterilních a neuvěřitelnejch scén, kterej nepřekvapí a vlastně ani extra nebaví. Navíc mě nedojímá ani ten příběh… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju pokusy na dětech. 2.) Roky jsem čekal, jestli to Thomas dokáže… 3.) Thx za titule „lokeš“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(5.8.2018)

• Viktooorka

V epickém finále trilogie Labyrint vede Thomas svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Zachránit Míňu, nebo jak se sakra ten Korejec jmenuje. Ano, to je celý obsah tohohle filmu, u kterého trpíte dvě a půl hodiny. Akce sice skvělá, ALE... nedokážu si užít, když se Tomáš se svou partou objeví na place, všechny cvičené profesionály Zlosynu postihne svalová a mentální amnézie. Doufám, že z triologie nebude vícelogie. Howgh.(1.5.2018)

"Byli jsme tam tři roky zavření a snažili se utéct. A teď chceme zpátky?" Ti mladí zkrátka nevědí, co chtějí. Já třeba vím, že chci vidět filmy, které mají začátek a konec, v čemž Labyrint zrovna nevyniká. Třetí část totiž nekompromisně začíná tam, kde ta druhá neskončila. A já už mám nárok si po mnoha měsících nepamatovat, kde to vlastně skončilo, kdo je ještě živý a kdo se jak jmenuje. Nakonec jsem si vzpomněl, ale bolelo to. Naštěstí jsem viděl dost celkem slušné akce v Posledním městě, což mi dovolilo zapomenout na přestřelenou stopáž, náhody posouvající děj i na nudné zombíky. Jen doufám, že už zazvonil zvonec a nepřipravuje se dalších 56 pokračování.(26.9.2018)

Třetí návštěva kina. Obstojné zakončení tří dílné Teen ságy, která neurazí a v kině rozhodně má, co nabídnout. Úvodní akce patří k nejlepší sekvenci filmu a divák má pocit, že sleduje útržek z Fast and Furious, ale potěší i jiné akční scény především v tunelu se zombie, kde Wes Ball vytváří hutnou hororovou atmosféru, či naháněčka s robotickým pavoukem anebo závěrečné finále, které mohlo být na můj vkus více destruktivnější. Wes Ball si jako další film natočí regulérní horor a zde v pár scénách dokázal solidně navodit napětí i úzkost, takže mu začínám fandit. Slušná zábava, na kterou se hezky kouká. 75%(2.2.2018)

Více: https://www.youtube.com/watch?v=U3wwl4UDEDI(7.2.2018)

Až se za pár let z Wese Balla stane hollywoodská stálice akčního žánru, tak na, scénáristicky skrz-na-skrz děravou, Maze Runner trilogii bude nejeden z nás vzpomínat jako právě na onen zlomový bod. Třetím dílem sice Ameriku nikdo neobjevil, ale takhle čistou kinetikou narvanou úvodní sekvenci si naposledy pamatuji u Temného Rytíře... a to je sakra co říct.(6.2.2018)

Labyrint si drží laťku i ve finále. Běhači běhají, zrádci zrazují, (r)muťáci žerou lidi. Nová lokace, tentokrát urbanistická, neonová a spíše laboratorní vypadá povedeně. Velmi dobrá akce a hodně působivé finále, Ball se rozhodně nebojí většího měřítka a doufám, že si vybere příště zajímavější scénář. Vražedná léčba sice není úplně blbá jako většina "mladistvých filmů", ale pár WTF momentů má, stejně jako z prstu vycucané zvraty. Naštěstí je všechno rámované přestřelkami, honičkami a zatraceně dobře to vypadá. Happyend je tu dost na sílu, mohli to sestříhat malinko jinak a bylo by to super.(30.1.2018)

Předchozím dílům jsem dala 4*, ačkoliv musím přiznat, že mám problém si vzpomenout, o čem vlastně ty díly byly. Vzpomínám si jen na to, že se mi líbila akční stránka a že jsem se bavila. To samé vlastně můžu napsat i o třetím díle. Závěr trilogie má straaašně obyčejný děj, je plný klišé a je předvídatelný do poslední minuty. Ale Labyrint má jedno velké štěstí. A to, že Wes Ball je vážně dobrý režisér. Ten jakoby si sám uvědomoval obyčejnost děje a tak se to pokusil vynahradit na akčních scénách, které jsou jako v předchozích dílech vážně dobré. Samozřejmě, místy je akce účelně přepálená, ale právě díky tomu se divák nenudí. Z děje už teď nevím nic, ale akční scény si pamatuji a jednoduše jsem se bavila. Pro mě taková fajn jednohubka. Každopádně Wes Ball stojí za pozornost a já už jsem teď zvědavá na jeho další projekt, i s malým rozpočtem a slabým dějem totiž dokázal zajímavé věci.(27.1.2018)

Lepší ukončení série, nad kterou jsem po 2. díle zlomil hůl, než jsem si dokázal představit. Je to správně epické a už to není zase až tak moc děcké. Vždyť ono ostatně hercům je často dost přes 20 let. Nevidím zde žádného herce, z kterého by mohlo vyrůst nějaké opravdové eso. Už si přesně nepamatuju předešlé díly. Jednička byla celá v bludišti a Dvojka se dostala do okolního světa. Trojka nám nabídne ústředí ZLOSYNU, které sídlí ve zřejmě posledním fungujícím městě planety. Hlavní postava je zároveň klíčem k celé epidemii. Nakonec poměrně snesitelná série, na kterou se třeba jednou kouknu se svými dětmi, když jim bude kolem 12. 60%(19.4.2018)

Završil jsem kino-hattrick a tyhle young adult výplachovky mi budou chybět. Zatímco na takové Město z kostí nebo Hostitele už si dnes nikdo nevzpomene, Maze Runner se z tohoto nelichotivého subžánru snažil vymanit, ačkoliv ani on se úplného zatracení nevyhne. Narozdíl například od Divergence to i přes nepředpokládané problémy dotáhl do konce (naštěstí tady žádného génia nenapadlo rozdělovat poslední díl na 2 části) a to poměrně uspokojivě. Úvodní scéna vyloženě evokuje Rychle a zběsile a ačkoliv závěrečný akt vyloženě ztrácí na tempu a vyplatilo by se trošku krátit, takovouhle neškodnou zábavu můžu i díky sympatickým postavám vřele doporučit. A tomu zbytku slíbit, že takových filmů už v blízké budoucnosti příliš nebude..(3.2.2018)

Nevím, proč jsem nakonec tak hodný. Možná díky závěru, který dokázal vybočit z rutiny (i když mně vyloženě s*alo, že si tolik bere z Alienů), možná kvůli ústřednímu herci, pro kterého mám prostě slabost... Akorát tedy musím uvést na pravou míru, že mě snad nic nerozhodí víc, než když mají kulisy (libovolné) trilogie sestupnou tendenci co se týče atraktivity prostředí. Aneb kterýho ňoumu napadlo (zdravím knižní předlohu), že to celý začne v super rádoby fantasy labyrintském hávu, pak se přesune do "furt ještě cool" rozvalin starého světa, a potom skončí v tuctovém neonovém velkoměstě aka 22. století?? Jsem vážně jedinej, koho tahle vyčpělá městská pozadí podobných příběhů neskutečně, ale fakt neskutečně nudí? Jo, a je to strašně dlouhý. Hodně slabej průměr.(23.4.2018)

Ale jo nakonec jsem s posledním dílem této trilogie spokojen. Po nepodařený dvojce jsem radši neměl přehnaná očekávání, ale tohle je naštěstí kvalitativně na úrovni prvního dílu. Na rozdíl od dvojky to dává zase dějově smysl je tu jedna jasně nastavená linie které se film drží od začátku do konce. Pár zvratů najdeme i tady, ale není to tolik na pěst jako v prostředním díle. Řekněme, že jednička měla nejlepší story, trojka má nejlepší akci. Jasně není to nic co by tu už před tím nebylo nečekejte ani nijak sofistikovaný konec, ale jak tu někdo napsal akční scény to kompenzují. Už ta úvodní akce s vlakem je libovka (řekl bych dokonce, že lepší než v Exp 3) a finále se s tím taky nemaže. Režisér opět drtí dětský rating co to jde a opět se nebojí nechat zařvat i takový postavy o kterých jste přesvědčení, že to musí přežít. Takže jako zakončení trilogie ok a Wese Balla hodlám určitě sledovat i dál stejně jako Dylana O Briena který rozhodně ukazuje potenciál. Uvidíme co dál.70%(2.2.2018)

Nie som fanušikom tejto série, jednotka bola fajn a mala aj najlepší príbeh, ale zvyšok ma už akosi nebaví a je mi aj jedno ako ktorá postava skončí, o to ťažšie sa mi to hodnotí. Dalo sa to pozrieť, ale moc ma to nebavilo. 55% - 3*(7.5.2018)

• LiVentura

Tak tady autoři důstojně sérii určitě nezakončili.. roztahané, nudné "akčně-romantické" cosi, co mělo vše vysvětlit.. Mně by stačila úplně maximálně jednička i ta dvojka, ale to už nad rámec... Tohle je jen zase další zbytečné peníze rvoucí protahování... Na tento přístup amerických filmařů už jsem imunní.(25.4.2018)

Závěrečný díl Labyrintu je téměř na úrovni prvního a je mnohokrát záživnější a lepší než druhý díl, který vlastně toho moc nenabídl. Vražedná léčba ukončila tuto zajimavou sérii, vyřešila nezodpovězené otázky z předešlých dílů, za což jsem rád a hlavní věc je, že se tu člověk nenudí, i když je film dost dlouhý, přesto se na to dobře kouká a myslím si že je to velmi slušné zakončení série.(28.4.2018)

Oproti jedničce a dvojce je i maňáskové divadlo epos, já vím, ale ona tohle vážně byla zábava. Zápletce vyhlašuji daňové prázdniny, zbytek byla príma jízda podpořená supr hudbou. Už jsem naprosto rezignoval na to, že se vůbec někdy dozvím, proč to všechno začalo, takže jak jsem říkával Gabrhelce na dějáku - sem s tou čtverkou! (Banff, Kanada)(9.3.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15