Labyrint: Vražedná léčba

• USA Maze Runner: The Death Cure (více)

V epickém finále trilogie Labyrint vede Thomas (Dylan O’Brien) svou skupinu unikajících Placerů na jejich poslední a nejnebezpečnější misi. Musejí se poprat o naději ve světě, který se hroutí pod tíhou zákeřné nemoci, musejí bojovat o přežití mezi nakaženými a nepříčetnými „raply“ na straně jedné a nevyzpytatelnou organizací Z.L.S.N. na straně druhé. Mohou vůbec ještě někomu a něčemu věřit? Aby Thomas zachránil sebe i své přátele, musí proniknout do legendárního Posledního města, labyrintu řízeného Z.L.S.N. Toto místo se může stát nejhroznějším bludištěm ze všech. Ten, kdo tuto misi přežije, získá odpovědi na všechny otázky, které si Placeři položili od chvíle, kdy poprvé dorazili do labyrintu. (CinemArt)

Petra321

Film bol perfektný. Plný napätia, neočakávaní a nanešťastie aj smrtí. Filmu som strhla iba jednu hviezdičku a to práva vďaka smrti jednej jednej postavt, ktorú nejdem menovať kvôli spoilerom. Smrť tej postavy ma naozaj zasiahla a dovolím si povedať, že smrť Thomasa by ma zasiahla omnoho menej. ()

chr0ust

Jednicka super, dvojka hodne v pohode a trojka? Slabe, nelogicke v mnoha vecech a moc ubrecene. Ale vylozene prusvih to neni ... 5/10. ()

TinyMartina

Objektivně bych měla dát 4*, ale protože 4 dostaly předešlé díly a tenhle je o malinko lepší, dávám plný počet. Pár nelogičností tam sice je, ale jako závěr série je to v porovnání s jinými YA hodně dobré. Četla jsem jen první díl, tak nevím, jak se tvůrci poprali s knižní předlohou. Konec jsem obrečela a autorovi ho nikdy neodpustím, proč to moje oblíbená postava nikdy nepřežije? ()

MichaelKey

Tak je to za mnou. Před týdnem jsem s touto trilogií začal a dneska jsem jí skončil. A jak se mi líbila trojka? Podle mě nejlepší díl z trilogie. S těmi 5 hvězdičkami jsem tady neváhal, i když mnozí můžou namítat, že jsem cílovka a tudíž se mi to automaticky muselo líbit. I kdybych nebyl, tak ten film má všechno, co by měl moderní popcornovej film mít. Je to akční. Jestli byl rozpočet 60 miliónů dolarů, tak to klobouk dolů, akce vypadá tak na 100. Nemá to žádné jednoduché dialogy. Ti herci do toho dávají maximum a je to vidět. Ani jedna scéna není odfláknutá. Dále umírají i hlavní postavy a taky to je jedině dobře. Žádná výhra přece není bez obětí. A možná některé ty scény tušíte i 5 minut dopředu, jak dopadnou, ale stejně jsem u toho měl takový zvláštní mrazení a celou dobu jsem si přál, ať se to nestane. Ten film je skvělej, ale musíte ho brát jako součást trilogie, jinak vás to tak nevezme. ()

blondboss

Napriek tomu, že tomuto vyvrcholeniu trilógie dávam štyri hviezdy a jednotke som dal len tri, paradoxne sa mi na jednotke páčilo práve to kúzlo mysterity, ktorou bola zahalená. V tejto záverečnej časti trilógie už viac-menej vieme, o čo ide a v podstate aj vieme, ako to dopadne, ale predsa je to jedna z najzaujímavejších teenage postapokalyptických sérií za posledné roky a ja som sa bavil. Keď k tomu pridám pár what the fuck momentov, tak štyri hviezdy sú zaslúžené. 75 % ()

ESNYR

Nemám nejmenší ponětí o čem ty tři díly byly, takže na to kašlu. Musí existovat nějaký čtvrtý díl nebo čtvrtá kniha která by vysvětlila všechny ty předchozí, protože si jinak nedokážu vysvětlit jak je možné že to nedává smysl a netuším co se tam vůbec dělo a kvůli čemu a proč a co a kdo a .... proč všichni pořád umíraly, když (teda jestli jsem se zorientoval alespoň v něčem) se stačilo domluvit a udělat nějaké testy ?? ()

Brock odpad!

Necetl jsem predlohu, ale scenar musel psat uplnej idiot... zbytecny dil serie c.3 (tenhle uz jsem nezvladl pri vsi ty sedmdesatce tady ani dokoukat...) ()

dudo24

Vpodstate platí to isté ako pri druhom diely. Dobre spracované, akčné, drsné, emocionálne. Taký tuctový film ale zas prečo nie. Určite som sa bavil. ()

matolos1

3* dávam len preto, že to už nebude ďalej pokračovať. Zbytočné naťahovanie ľahko predvídateľného a vskutku nezaujímavého príbehu. 140 minút bez štipky gradácie, napätia a hmatateľnej atmosféry. Vzťahy medzi hercami už nefungujú, takto sme ich mohli vidieť aj v predošlých dvoch dieloch. Režisér sa akokeby po celý čas snažil hľadať možnosti ako to aspoň čiastočne zmysluplne ukončiť. Nehovorím, že ako celok to minimálne funguje, lenže problém všetkých týchto teen ság je, že vzbudzujú dojem nikdy nie začatého príbehu. Finálny verdikt : Odpočívaj v pokoji, lebo asi už si ťa nikdy znovu nepozriem. Ani tvojich predchodcov. ()

VendaCiki

Jak už to bývá u každého dalšího a dalšího navazování filmu. Díl od dílu je to horší. Ale je fakt, že jsem si na závěr poplakala. Nějaká ta akce tam ještě byla. Chyběly mi tam scény, kde bych se přistihla, že nedýchám... ()

vodkasesemte

Není to jenom o tom zachránit Míňu. Ano, stopáž byla trochu delší, než bylo u takového spektáklu potřeba, ale uteklo to jako voda (pokud při tom sledujete jinej film). Hi (neptám se, proč je s tím vznášedlem napřed nerozstříleli a pak neosvobodili všechny – asi by nezbyl prostor pro sebevražednou misi). The last city. Thats the lions den. Z Thomase vyrostl pěknej čurák. Vypadá jako ten idiot z Fast and Furious, co se zabil v autě. I m impressed. You guys almost lasted a whole day. I guess thats WICKEDs answer for everything. When you sealed off the walls you assured us, that it would only be a temporary precaution (Babiš). Bcs things are changing. And not for the better (tak jako v jejich situaci by se to ještě dalo pochopit). Infection rates were up 300%. Fortunately we may be on the verge of a breakthrough. Subject A7. He spent over three yrs in the Maze Trials. The antibodies produced in response have been the strongest we have ever seen (aha, už mi to přestávalo dávat smysl). Thank you, but we have been down this road before. Frankly, we are all beginning to wonder of our resources couldnt be better spent elsewhere. The infected already outnumbered the healthy three-to-one (to je strašný, když uvážíme, že nemají žádné zbraně – kromě zubu – a jednají čistě instinktivně). All you would be doing is delaying the inevitable. We have sacrificed a lot to get this far. Nicely done. They can be a tough crowd. You handled them perfectly. Měli by je naverbovat sami – nenechat jim žádný lidský zdroje. I m bussinessman, which means that I dont take unnecessary risks. To je šílený – i v týdle utopii nosí roušku jen ti, co to považují za vhodné. Traitor. I will kill you (trojka se mi líbí – už si nevzpomínám, jesli ji tam s nima hodili, nebo byla nastrčená od začátku). The walls. Its amazing what ppl can accomplish when their survival is at stake. Squeeze them hard enough, theres nothing they cant do (Noah). No line they wont cross. The virus is airborn. Its inside the walls. Its not about giving up. Its about knowing when you lost. Ppl are dying. The world is dying. Možná kdybychom čelili skutečné krizi jako v tom filmu, tak by nás to stmelilo dohromady, udělalo z nás lepší lidi. Tímdle je tento snímek odlišný od ostatních, kde jsou lidé, stejně jako my ve skutečnosti, jen obětí spiknutí s cílem zničit lidskou rasu – pozvednout ji na vyšší uroven, udajně. Mužeme si za to do jisté míry sami, když jsme opustili Boha a přirozený řád a místo něj dosadili sebe – bezbřehou humanitu. You guys are nuts. Drop the net. Declare martial law (naposledy v osmašedesátém). No one leaves until they are found (kam bysme chodili). Do you know what this place is? Its a lifeboat. And the whole world might be sinking, but it doesnt mean that we have to go down with it. We will keep you alive and in return you will give life to the rest of us. The ones we choose to save. Of course, theres not gonna be enough for everyone. Hard choices are gonna have to be made. In time, the flare virus will burn itself out. The only question is who will be the ones left standing? A future of our own making. Došlo mi, že takhle to bude i v reálu, že technologie muže přežít apokalypsu, už když jsem sledoval poslední Godzillu, že je možné to spojit dohromady. Vytvoří se aglomerace chráněné zdmi po celém světě, kde lidi budou žít opět v přepychu – proto na tydle motivy vzniklo tolik filmu. Jsou pro to podklady i v reálu, opuštěná města připravená k osídlení. Menší skupiny lidí bude snazší ovládat. A pak je tady ten krvavý rituál – tak jsem se bál, že o něj český svině přijdou. Nedávalo to bez něj smysl. Už nepochybuju, že se jejich život promění v peklo. At se jim to pořád jeví jakkoli nemožné, všechno se změní během jedné hodiny – tak, jak bylo předpovězeno. A ti, co přežijou a budou volat mír a bezpečí, stihne pohroma další – až se vrátí král králu, Ježíš na bílém koni. () (méně) (více)

blazma

Co si budeme, nejspíš nejslabší díl? fakt se to těžko posuzuje, když víte že bez prvních dvou by žádná trojka ani nebyla, takže se to musí brát s rezervou. Zrada na konci druhého dílu a mise zachránit svého kámoše je dobrá motivace. Když vezmeme v potaz, že se zde vrátí největší záporák z prvního dílu, kterého nenáviděl asi každý, docela poukazuje že tato série chce skončit ve velkém stylu. Musím, však uznat že s koncem až moc spěchají a díky tomu i tlačí na emoce diváku až příliš.. finální happy end v zemi zaslíbené už byl možná navíc. Nic to však nemění na tom že tahle série mě absolutně pohltila. Nejsem náročnej a nehledím na to jestli výkony herců byli na oscara nebo ne. Prostě mě to bavilo od první minuty prvního filmu až do závěrečných titulků tohoto třetího pokračování. Výborný. ()

cerdax2

Dobehli jsme do cile, happy-end se nekonal, mesias zase vsechno prezil, ale pro zmenu nikoho nespasil, ostatni spasili jeho. 50% ()

Masarka14

Super akce (hlavně vlaková scéna, která je asi nejlepší z celého filmu), dobré obsazení, kvalitní režie a vynikající triky na takhle levný film. To je všechno velmi chválihodné. Co ale není chválihodné je zápletka a pak tedy scénář, protože je tam spousta nelogických dějových zvratů a nelogického chování postav. Neočekával jsem mnoho, ale první dva díly se mi líbily, tak jsem doufal, že finále bude na podobné úrovni, ale dějová linka prostě není dobrá, což je škoda. Všechno ostatní totiž funguje velmi dobře. ()

rhiannon

O trochu lepší než předchozí díl. Slušný akční rozjezd v malebné polopoušti mě navnadil, ale přehnaná délka a řada logických nesrovnalostí zážitek zazdily. ()

halberdier

Takto má vypadat vygradované finále nějaké filmové ságy. První Labyrint byl napínavý mysteriozní sci-fi thriller, který přišel s překvapivým koncem a na poli Young Adult žánru patřil k tomu nejlepšímu, co bylo natočeno. Druhý díl byl o něco slabší, přesto se jednalo o důstojné pokračování. Závěrečný díl navazuje na předchozí díl a bez znalosti předchozích dvou dílů nemá smysl Vražednou léčbu sledovat, protože bude divák zcela mimo mísu. Vražedná léčba už nemá tajuplnou atmosféru jedničky nebo horrorové lekačky jako dílu druhého, za to má dostatek kvalitní akce a k danému rozpočtu i působivé kulisy. Je fajn, že se i u sci-fi pro mladé tvůrci nebáli sáhnou některým postavám na život. Film sice obsahuje řadu předvidatelných kliše, ale ty se dají díky svižnému tempu odpustit. Na závěr lze napsat, že trilogie Labyrintu se řadí společně s Hunger Games k tomu nejlepšímu v Young adult žánru a režisér Wes Ball by se v Hollywoodu nemusel ztratit. ()

Od Labyrintu k Myší hlídce

Od Labyrintu k Myší hlídce

07.04.2018

Young adult série Labyrint je za námi a nikdo nepochybuje o tom, že se o Wese Balla strhne v Hollywoodu rvačka.  Režisér všech tří dílů totiž dokázal, že umí do kina nahnat spoustu omladiny, což je v… (více)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek