poster

Doctor Who: Shada

Dobrodružný / Sci-Fi

Velká Británie, 1992, 109 min

Režie:

Pennant Roberts

Scénář:

Douglas Adams

Střih:

Tariq Anwar
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • ARI50
  **

  Zas to tak nežeru no ale něco na startu do sebe mělo.(14.10.2018)

 • PanCitron
  ****

  Škoda, že tenhle příběh se nikdy nedotočil, rozhodně by patřil k těm nejlepším Douglese Adamse pro Doctora Who. No aspoň díky DVD verzi se Tom Baker (i když nepřímo) vrátil na chvíli ke své neznámější roli.(20.6.2010)

 • filmmovier
  ****

  Škoda, že se zrovna tenhle příběh nepodařilo dotočit, neboť má jednu z nejzajímavějších zápletek klasické série a pravděpodobně by se stal i tím úplně nejlepším z éry Toma Bakera, navíc Douglas Adams se nezapře. Za mě ale vynikající podívaná, skvěle řešená rekonstrukce prolnutá velice působivým a neodolatelným kometářem Toma Bakera, navíc velká část příběhu se zachovala, takže zážitek je velký. Nicméně těch šest částí by chvílemi šlo stáhnout třeba na ty klasické čtyři, pak bych neměl vůbec nic, co vytknout. Za mě fakt velice skvělý a díky všem, co se na této epizodě se skvělám charakterem profesora Chronotise a krásným prostředím podíleli. 85%.(12.3.2016)

 • Asmodin
  ***

  Parádní díl. Žasnu jak to zvládli natočit. Úvod byl skvělej.(22.10.2016)

 • Metal.God
  ****

  Opravdu skvělý díl. Je škoda, že se celý příběh nezachoval, ale zase nějaká velká smůla to není, protože vyprávění Toma Bakera má skvělou atmosféru a posouvá tento díl o něco nahoru.(8.3.2014)

 • Cybershot
  ***

  Napriek tomu že milujem feomén Doctor Who mi toto prišlo ako 2 hodinový a 18 minutový omyl. Začiatok filmu mi pripomínal extrémne nudný úvod do epizódy Star Treku TOS z roku 1969. Film prebiehal veľmi dĺho a mám pocit že by sa tam mohli vynechať trápne vtipy a takteiž poniektoré bezvýznamné rozhovory. Všimol som si tam zlé spracovanie greenscreenu. Efekty boli na rok 1992 viac než priateľné. Môj dojem z tohto snímku zachránil starý ikonický soundtrack a herecký výkon 4. Doktora (Tom Baker).(17.11.2019)