poster

Liga gentlemanů

 • Velká Británie

  The League of Gentlemen

 • Slovensko

  Liga gentlemanov

Komedie / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1960, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ****

  Klasické anglické kriminální drama šedesátých let, škoda že možná zbytečně dlouhé. Na počátku je protkáváno nitkami vtipných situací a dialogů, jak je u tohoto žánru zvykem, ovšem v dlouhé střední části se tento tón vytrácí a vrací se až v samotném závěru, který je ovšem excelentní.(28.7.2012)

 • Flego
  ****

  Roztomilí armádni vyslúžilci, každý s nejakým šrámom, sa rozhodnú vylepšiť si rozpočet. Skvelá britská "zlodejská" komédia, presne šitá na môj vkus. V našich kinách bežal film v roku 1964, v televízii v roku 1966.(6.7.2020)

 • Sarkastic
  *****

  Obrovsky milé překvapení. Výtečné krimi líznuté komedií, které diváka neustále něčím baví, a to až do samotného konce. Začátek s představováním jednotlivých charakterů, ať už při doručování vzkazu nebo stolové scény diváka navnadí, plánování operace, její přípravy, samotné provedení nechává i díky své promyšlenosti, důkladnosti vzpomenout na nejlepší žánrovky a do toho velmi přesní herci + solidní dávka humoru, která má až do příchodu Bunnyho nádech elegance a nenucenosti. Hodnotím slabších plným počtem, samotný konec mě i přes mé překvapení lehce zklamal, v každém případě můžu tento výborný film všem vřele doporučit.(14.12.2012)

 • whitas
  ****

  Liga gentlemanů je směsicí různých žánrů. Hodně si bere z válečných filmů, na které také odkazuje při každé vhodné příležitosti. Je to ale i zdařilá parodie na obraz typického britského gentlemana. Dearden nechá své postavy po úspěšné loupeži zpívat "Jsme vojáci naší královny", kap. Stevense ukazuje jako homosexuála (ve své době u gentlemana neakceptovatelné), nebo zpochybní gentlemana jako muže. To je patrné ve scéně, kdy Race vstoupí do domu plukovníka Hyda, navleče si zástěru a začne umývat nádobí, přičemž mu Hyde vyčítá, že jej oslovuje "starouši". Zkrátka vtipně a svižně natočený snímek, dle mého nejtypičtější dílo Basila Deardena se vším všudy.(20.5.2008)

 • v.indruchova
  **

  Nevím co na tomhle filmu všichni vidí? Jde tu cítit, že je ten film starý skoro 55let u některých filmů to není na škodu, ale tady jsem to cítila značně. Nemělo to šmrnc. Moc mě to nebavilo. Ta hudba byla stresující. Týpci byli věčně opocení a třepali se jako osiky SPOILER: a pak je lapli. Ani jeden s lupičů nebyl okouzlující gentleman (a to jich tam bylo jedenáct). Celkem zklamání. Silnější část byla druhá polovina. Humoru jsem moc nezachytila. Úplný konec to mohl zachránit což se nestalo. To už jsou lepší Dannyho parťáci..moderní pojetí trochu zábavnější. Zbytečně natahované (což bylo na tu dobu normální).(24.4.2014)

 • - Film byl natáčen v londýnských studiích Pinewood. (JohnSmith)

 • - Natáčení trvalo dva měsíce. (Terva)

 • - Mezinárodní filmový festival v San Sebastianu udělil Richardu Attenboroughovi, Jacku Hawkinsovi, Bryanu Forbesovi, Rogeru Liveseyovi a Nigelu Patrickovi cenu Zulueta Prize v kategorii nejlepší aktéři. (Terva)