Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Operace Market Garden to byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen jen kousek od místa přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (92)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Jejda...:-/ Tak tohle někdo nezvládl, viďte pane Coline Teague? Jednoduchý příběh kolísá mezi válečným dramatem, dobrodružným filmem a komedií, přičemž ani jedno nezvládá pořádně. Děj je roztříštěný, místy nepřehledný, množství vystupujících postav postrádá propracovanější psychiku, jejich motivace je poněkud nejasná a za některé dialogy by si scénárista zasloužil pořádné čelo. Pokud mám vyzdvihnout nějaká pozitiva, pak jedině úchylné charisma Karla Rodena... a ten německý sniper byl vcelku fešák, mohl dostat víc prostoru, viďte, dámy?;-) 40% s odřenýma ušima. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Poslední výsadek v žádném případě není válečným filmem a už vůbec není o operaci Market Garden. Válka a operace jsou jen rádobyefektní kulisy pro dobrodružnou akčňárnu, ve které jde o zmocnění se nacisty nakradených pokladů a osobní pomstu, která navíc má jen mělce osvětlené důvody. První minuty filmu se snaží diváka mást a nějakou tu válečnou scénu mu předhodit, žel je to už řádně ohlodaná kost. Komorní přestřelka s jedním skopčáckým kulometem o němž dík nepřehlednosti (dané schopnostmi režiséra) divák jen matně tuší, kde se nalézá. Další přestřelky ve filmu jsou obdobné kvality. Výjimečné jsou hlavně tím, že největší palebnou sílu v nich nepředstavuje kulomet či minomet, ale nekryjící se důstojník s pistolkou. Jakoby si scénárista uvědomoval, že jeho nepodarek skončí v rukou druhořadého štábu, vše odlehčil suchými hláškami, které postavy vypouštějí z úst v těch nejnevhodnějších situacích. Velká část dialogů spadá do kategorií patetický, namachrovaně chlapácký, napjatá situace či vyhrožování podlézavému srabovi. Herectví je pak těžko soudit - role nemají žádný charakter. A kameraman? Tomu nejspíš řekli: "Tímhle koncem miř tam, kde si myslíš, že se něco děje." Slabé **. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Napadá mě, jaký by Poslední výsadek byl, nebýt dokonale sehrané, elitní herecké sebranky:) Jeden z vládců béčkových filmů pan Caledon Hockley, Billy Zane, nehorázný drsňák s brýlemi Mikey Madsen, šarmantní severský blonďák disponující "Pravou krví", Alexander Skarsgård a populární král českého filmu s charakterovými rysy, Karel Roden. Svérázný válečný film balancující na hraně komedie s množstvím pobavujících hlášek. "Necháme ho tu, najdou ho." - "Jo a podle čeho, kouřových signálů?", "Jíííhá!" - "Jíhá!" - "Jííííííháá!" - "Jííháááá! Jak to zní?" - "Jako Hans z Düsseldorfu." - "Je po nás." :) ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Poviem pravdu, že som sa na ten film tešil. Obrázky a krátky článok v CINEME pred rokom nevyzerali zle. Požičal som si to - naštastie. Píšem naštastie, lebo nietoré filmy - TUTOVKY si rovno kupujem. Mám rád vojnové filmy aj filmy, ktoré sa odohrávajú v tomto období a čakal som niečo v štýle Indiana Jones a dobyvatelia stratenej archy alebo niečo podobne odľahčené. Ale toto som fakt nečakal. Dej by mal byť napínavý, vtipný, akčný... ale nie je. Je to trapas. Nahánačka na džípoch za doprovodu modernej hudby a elektrických gitár? Strašne mi to tam nesedelo. Záchrana vojaka na poli pred nemeckým lietadlom sprevádzaná hrdinskou hudbou a neúprosnou paľbou z guľometu...wau... To všetko natočene spomalene, aby ma utvrdilo v tom, že naivnejšiu scénu som už dávno nevidel a samozrejme v tom, že najlepší vojaci sú Američania. Kto iný, že? Tvorcovia chceli dej trošku zdramatizovať, a nechali v úvode umrieť amerického vojačika a na konci nemeckého odstreľovača, ale to všetko bolo natočené tak nezaujímavo, že mi to bolo vlastne jedno. Mať pokope toľko dobrých hercov, dobrý príbeh a takto to posrať ... to chce TALENT. Pán režisér má asi TALENT aj na to, ako ukončiť dobre rozbehnutú kariéru K. Rodena. 30%. 28.3. 2006 ()

flanker.27 odpad!

všechny recenze uživatele

Tak začíná nám to jako "válečné", pak se to změní na asi tak céčkovou akci, pak je to chvíli komedie a nakonec už asi tvůrci nevěděli, co s tím patvarem vlastně dělat. Rocková hudba v roce 1944 mě už ani nepřekvapovala po všech těch nelogičnostech a scénáristických kličkách, o historických pitomostech ani nemluvě. Nebýt Rodena, asi bych to ani nedokoukal. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (13)

  • Tvorcovia zatratktívnili film neautentickým spôsobom, keď namontovali držiak nemeckého ľahkého guľometu MG-43 na zadnú časť ruského osobného terénneho vozidla podobne, ako bol namontovaný americký guľomet na amerických JEEP v čase II. svetovej vojny. (andykovac)
  • Když Voller (Alexander Skarsgård) a Beck (Karel Roden) převlečeni za Američany vezmou džíp, jedná se o poválečný Willys M38 (vyráběný v letech 1949–1952), ale jakmile zastaví a následně utíkají, najednou se z něj stane Willys MB (výroba: 1941–1945). (Maulincio)

Reklama

Reklama