Krvavé divadlo

• Velká Británie Theatre of Blood (více)
Trailer

V Londýně řádí sériový vrah, který se zaměřuje na vraždění divadelních kritiků. Jeho vražedné metody jsou inspirovány Shakespearovými hrami. Podezření padá na egoistického herce Edwarda Lionhearta (Vincent Price). (Chatterer)

Trailer

JohnnyD

Asi som videl iný film. Za mňa teda sklamanie. Pravdaže Vincent Price je skvelý a nečudujem sa, že je to jeho obľúbený film. Konečne si mohol zahrať Shakespeara. Žánrovo je to ako akýsi proto-slasher zaujímavé a fanúšikovia Shakespeara to určite ocenia, ale film nemá žiadnu atmosféru, žiadne tajomno, je vlastne len rutinným sledom scén, kde v každej zabije Lionheart iného kritika podľa inej divadelnej hry Williama Shakespeara. ()

hladass

Příběh o kritiky neuznávaném herci Shakespearovských her, který, ač má být mrtvý, se znovu objevuje na scéně, aby každému z kritiků naposledy v jejich životě zahrál jednu z Shakespearových her... Musím uznat, že příběh je poměrně jednoduchý, ale plný černého humoru a někdy až bizarních postaviček... Samozřejmě všechny postavy zcela válcuje Vincent Price, který je v roli Lionhearta, jakožto vždy, naprosto úžasný a svou roli si, jako velký milovník Shakespearových her, očividně zcela užívá... ()

J*A*S*M

Famózní Vincent Price v roli zneuznaného herce, který se nezvyklým způsobem mstí svým kritikům. Nebál bych se Theatre of Blood označit za předchůdce slasheru. Je to velmi zábavný film se spoustou rozmanitých vražd, některé situace mi však přišly až příliš vykonstruované (například vražda alá Othello). ()

darkrobyk

,,Injekci, rtěnku, skalpel, lavor, LAVOR, pilku, injekci!..." Zneuznaný herec v podání horrorové ikony skvostně vraždí své kritiky. Člověk si hned připomene nejvýznamnější díla Shakespeara i to, jak jsou jeho hry brutální. Až na výjimky se vynalézavé vraždy drží literárních předloh. Ožívají před námi hry - Caesar, Romeo a Julie, Kupec benátský či Othello. Mezi vážnými citacemi se odehrávají šťavnaté vraždy - vytržení srdce a jeho zvážení je komentováno slovy: ,,A je to libra...skoro..." (Kupec benátský) či vtipný šerm na trampolínách končí řeznými šlehami, které však ještě nemají zabíjet (Romeo a Julie). Tohle divadlo mne bavilo před lety stejně dobře, jako i dnes. ()

Bloody13

Detektivka, komedie i horor, a to ve velmi hravém stylu. Mistr převleků Vincent Price tu exceluje jako nikdy předtím: jeho postava šíleného herce, který se po své fingované smrti rozhodne pomstít skupině kritiků, co neuznávala jeho díla, je stejně tak děsivá jako zábavná. Za pomoci svých asistentů - lidských trosek a bezdomovců - popravuje jednoho za druhým, hraje s nimi své zvrácené hry a cituje u toho Shakespeara. Mordy jsou krvavé, nápadité i vtipné (často všechno dohromady), ba co víc, je jich tolik, až to připomene slasher, který byl tehdy ještě v plenkách. Rozhodně trefa do černého. ()

• Natáčelo se v Londýně a jeho okolí. (Chatterer)
  • Vincent Price označil tento film za svůj nejoblíbenější. (Chatterer)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera…