Krvavé divadlo

• Austrálie

Theater of Blood

Komedie / Mysteriózní / Horor

Velká Británie, 1973, 104 min

Detektivka, komedie i horor, a to ve velmi hravém stylu. Mistr převleků Vincent Price tu exceluje jako nikdy předtím: jeho postava šíleného herce, který se po své fingované smrti rozhodne pomstít skupině kritiků, co neuznávala jeho díla, je stejně tak děsivá jako zábavná. Za pomoci svých asistentů - lidských trosek a bezdomovců - popravuje jednoho za druhým, hraje s nimi své zvrácené hry a cituje u toho Shakespeara. Mordy jsou krvavé, nápadité i vtipné (často všechno dohromady), ba co víc, je jich tolik, až to připomene slasher, který byl tehdy ještě v plenkách. Rozhodně trefa do černého.(11.4.2012)

Vincent Price si roli nepochopeného a společností zatraceného shakespearovského herce zahrál na výbornou. Není se čemu divit, že tato role patří k jeho nejoblíbenějším. Není to ovšem jediné, co tento snímek vyhrazuje z řady tuctových vyvražďovaček sedmdesátých let. I námět a repliky jsou velmi originální a celkově film plyne velmi rychle. Postavy jsou sympatické a snímku také přispívá umělá teatrálnost, která dokresluje onu hororovou divadelní atmosféru, kterou obsahuje tenhle velmi dobrý film s mým nejoblíbenějším hercem.(10.1.2012)

O tomto skvoste som sa dozvedel čírou náhodou a chválabohu, že sa tak stalo. Je to jednoduchý príbeh, ale velmi originálny. Videl som najmenej 10 Priceových filmov, ale tento jeho výkon bol ukážkový.vynikajúci a hádam aj najlepší, aký som uňho videl. Tie jeho prevleky boli nápadité a citácie Shakespeara v jeho prevedení boli bravúrne. Vela kritikov, silný bodycount a vraždy boli prevedené zaujímavo, žiadna nuda a velká zábava, to sú veľké pozitíva filmu. Len viackrát to vyznelo dosť nerealisticky, hlavne v tých náhodách to malo nezmyselnejší podtón. A keby bolo menej kritikov, bolo by to čistejšie, viacej bez nezmyselností, ktoré by sa v normále nestali. Ale ani toto mi nepokazilo vynikajúci dojem z filmu, ale kvôli tomu prišiel o 1*.(26.5.2015)

Tohle bylo slušné. Jo páni kritici, važte slova, která píšete, nebo se vám to vymstí. Tady vám to názorně ukazuje jeden totální magor co si myslí že je nejlepší herec na světě, ale když to nejde po dobrém musí to jít krvavě po vzoru hrdinů, které hraje. Tady asi nejvíc bije do očí neschonost policie orchánit budoucí oběti. Ps-scéna v posteli s hlavou mě pobavila nejvíc. Ještě že je to střižené do humoru, ale po pravdě už mě ta Shakespírovská mluva lezla krkem.(6.5.2012)

Za zmínku stojí Price a ono zajímavé propojení Shakespeara a vraždění. Myslím nápad, ne provedení, jelikož z vražd mě snad nezaujala ani jedna, akorát u "děťátek" jsem se pousmál. Což je teda dost podstatný problém, protože u filmu je po pár minutách jasné kam a jak se bude film vyvíjet, takže by měl překvapit originálními vraždami v Priceově asistenci. I když zase mě napadá, že pokud mám aspoň trochu přehled, tak vím o čem jsou ty nejznámější Shakespearovy zářezy na pažbě, takže si dokážu představit, jak asi bude vražda probíhat. Jistě, Lionheart a jeho crew se nedrží "předlohy" nijak striktně, ale přesto je to jasné. Nevím jestli to dává moc smysl, to co jsem napsal, chci se dostat k tomu, že samotné vraždy, či jiné druhy pomsty mi přišly dost beze šťávy, nudné, v některých případech k smíchu. Bez Price by film zapadnul někam do propadliště dějin. Mimojiné, ten jeho flashback ve kterém objasňuje své přežití jsem nějak nedal.(13.4.2011)

• - V průběhu filmu se Vincent Price zamiloval do herečky Coral Browne a nakonec se s ní oženil. (Chatterer)

• - Přes šest galonů falešné krve bylo použito při vraždách. (Chatterer)

• - Natáčelo se v Londýně a jeho okolí. (Chatterer)