Krvavé divadlo

Theatre of Blood

Komedie / Mysteriózní / Horor

Velká Británie, 1973, 104 min

Douglas Hickox

William Shakespeare (divadelní hra)

John Kohn, Stanley Mann

Malcolm Cooke

Scénografie:

Michael Seymour

O tomto skvoste som sa dozvedel čírou náhodou a chválabohu, že sa tak stalo. Je to jednoduchý príbeh, ale velmi originálny. Videl som najmenej 10 Priceových filmov, ale tento jeho výkon bol ukážkový.vynikajúci a hádam aj najlepší, aký som uňho videl. Tie jeho prevleky boli nápadité a citácie Shakespeara v jeho prevedení boli bravúrne. Vela kritikov, silný bodycount a vraždy boli prevedené zaujímavo, žiadna nuda a velká zábava, to sú veľké pozitíva filmu. Len viackrát to vyznelo dosť nerealisticky, hlavne v tých náhodách to malo nezmyselnejší podtón. A keby bolo menej kritikov, bolo by to čistejšie, viacej bez nezmyselností, ktoré by sa v normále nestali. Ale ani toto mi nepokazilo vynikajúci dojem z filmu, ale kvôli tomu prišiel o 1*.(26.5.2015)

Vincent Price hrajúci Edwarda Lionhearta Shakespearový herec, ktorého kritici nadovšetko nenávidia a dokonca mu aj vymysleli prezývku (šunkový sendvič). Rozzúrený a takmer plný nenávisti sa rozhodne raz a navždy skoncovať so svojim životom a to len preto, že ním kritici opovrhujú a jeho herecký talent vnímajú ako nežiaduci účinok a myslia si, že je to blázon. Lionheart z takmer 70 metrovej výšky skok do vody prežije a rozhodne sa vybiť si svoju zlosť na kritikov, a použije metódy opísané v Shakespearových hrách. Pri svojej krutej pomste Lionheart používa rôzne prevleky a vždy odrecituje každému nepriaťeľovi úryvok z knihy. (Krvavé divadlo dobre vyniká s čiernym humorom, hororovým prvkom a Shakespearovým prevedením takže sa nebojím ho označiť za najlepší horor všetkých čias 90 percent.) PS: Len viac takýchto starších filmov od Pricea.(18.12.2009)

Tohle bylo slušné. Jo páni kritici, važte slova, která píšete, nebo se vám to vymstí. Tady vám to názorně ukazuje jeden totální magor co si myslí že je nejlepší herec na světě, ale když to nejde po dobrém musí to jít krvavě po vzoru hrdinů, které hraje. Tady asi nejvíc bije do očí neschonost policie orchánit budoucí oběti. Ps-scéna v posteli s hlavou mě pobavila nejvíc. Ještě že je to střižené do humoru, ale po pravdě už mě ta Shakespírovská mluva lezla krkem.(6.5.2012)

Vincent Price jako shakespearovský herec, jehož reputaci zničila banda divadelních kritiků. Považován za mrtvého se po čase vrací, aby se pomstil. Skvělá jízda, ve které Vincent inscenuje s pomocí bandy věčně opilých bezdomovců pro každého kritika rafinované srmtící představení vrcholící smrtí přesně v rámci jedné z rolí, za kterou byl kritiky pomluven. Krvavá komedie a téměř "one man show", ve které Vincent stříbá bizarní převleky od Šajloka po hipísáckého kadeřníka a báječně si svou pomstu užívá až do tragického finále. Bavil jsem se před lety, a stejně jsem se bavil i nyní.(5.1.2005)

Famózní Vincent Price v roli zneuznaného herce, který se nezvyklým způsobem mstí svým kritikům. Nebál bych se Theatre of Blood označit za předchůdce slasheru. Je to velmi zábavný film se spoustou rozmanitých vražd, některé situace mi však přišly až příliš vykonstruované (například vražda alá Othello).(21.6.2010)

• - Vincent Price označil tento film za svůj nejoblíbenější. (Chatterer)

• - Původně měl film režírovat Robert Fuest. (Chatterer)

• - Přes šest galonů falešné krve bylo použito při vraždách. (Chatterer)