poster

Krvavé divadlo

 • Velká Británie

  Theatre of Blood

 • Velká Británie

  Theater of Blood

 • USA

  Theatre of Blood

 • Austrálie

  Theatre of Blood

 • USA

  Theater of Blood

Komedie / Mysteriózní / Horor

Velká Británie, 1973, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ****

  Vincent Price si roli nepochopeného a společností zatraceného shakespearovského herce zahrál na výbornou. Není se čemu divit, že tato role patří k jeho nejoblíbenějším. Není to ovšem jediné, co tento snímek vyhrazuje z řady tuctových vyvražďovaček sedmdesátých let. I námět a repliky jsou velmi originální a celkově film plyne velmi rychle. Postavy jsou sympatické a snímku také přispívá umělá teatrálnost, která dokresluje onu hororovou divadelní atmosféru, kterou obsahuje tenhle velmi dobrý film s mým nejoblíbenějším hercem.(10.1.2012)

 • liquido26
  *****

  Muž tisíce tváří Vincent Price, vraždí těmi nejoriginálnějšími a nejbizardnějšími způsoby a k tomu recituje Shakespeara. Není to tolik horor jako spíš detektivka a milovníci Shakespearova díla si to určitě užijí ještě víc než já, ale i tak dávám pět hvězdiček. Nenudil jsem se ani chvilku (no dobře možná na začátku chvilku než se to rozjelo, ale pak už ne:-)). Ačkoliv nápad byl jednoduchý a rozhodně ne původní - zdánlivě mrtvý člověk, který se mstí těm, co s jeho smrtí mají co dočiněn, celý děj je zpracován natolik originálně a pro diváka atraktivně, že vás to pořád nutí zírat na obrazovku a bavit se. Nejnapínavější bylo čekat jakou Shakespearovu hru si Vincent vybere příště a jaký bude způsob vraždy. Na závěr mě pobavila hláška: "Přehrává jako vždycky."(6.10.2008)

 • Bloody13
  ****

  Detektivka, komedie i horor, a to ve velmi hravém stylu. Mistr převleků Vincent Price tu exceluje jako nikdy předtím: jeho postava šíleného herce, který se po své fingované smrti rozhodne pomstít skupině kritiků, co neuznávala jeho díla, je stejně tak děsivá jako zábavná. Za pomoci svých asistentů - lidských trosek a bezdomovců - popravuje jednoho za druhým, hraje s nimi své zvrácené hry a cituje u toho Shakespeara. Mordy jsou krvavé, nápadité i vtipné (často všechno dohromady), ba co víc, je jich tolik, až to připomene slasher, který byl tehdy ještě v plenkách. Rozhodně trefa do černého.(11.4.2012)

 • Caelos
  ***

  Za zmínku stojí Price a ono zajímavé propojení Shakespeara a vraždění. Myslím nápad, ne provedení, jelikož z vražd mě snad nezaujala ani jedna, akorát u "děťátek" jsem se pousmál. Což je teda dost podstatný problém, protože u filmu je po pár minutách jasné kam a jak se bude film vyvíjet, takže by měl překvapit originálními vraždami v Priceově asistenci. I když zase mě napadá, že pokud mám aspoň trochu přehled, tak vím o čem jsou ty nejznámější Shakespearovy zářezy na pažbě, takže si dokážu představit, jak asi bude vražda probíhat. Jistě, Lionheart a jeho crew se nedrží "předlohy" nijak striktně, ale přesto je to jasné. Nevím jestli to dává moc smysl, to co jsem napsal, chci se dostat k tomu, že samotné vraždy, či jiné druhy pomsty mi přišly dost beze šťávy, nudné, v některých případech k smíchu. Bez Price by film zapadnul někam do propadliště dějin. Mimojiné, ten jeho flashback ve kterém objasňuje své přežití jsem nějak nedal.(13.4.2011)

 • fcreading
  *****

  Vincent Price hrajúci Edwarda Lionhearta Shakespearový herec, ktorého kritici nadovšetko nenávidia a dokonca mu aj vymysleli prezývku (šunkový sendvič). Rozzúrený a takmer plný nenávisti sa rozhodne raz a navždy skoncovať so svojim životom a to len preto, že ním kritici opovrhujú a jeho herecký talent vnímajú ako nežiaduci účinok a myslia si, že je to blázon. Lionheart z takmer 70 metrovej výšky skok do vody prežije a rozhodne sa vybiť si svoju zlosť na kritikov, a použije metódy opísané v Shakespearových hrách. Pri svojej krutej pomste Lionheart používa rôzne prevleky a vždy odrecituje každému nepriaťeľovi úryvok z knihy. (Krvavé divadlo dobre vyniká s čiernym humorom, hororovým prvkom a Shakespearovým prevedením takže sa nebojím ho označiť za najlepší horor všetkých čias 90 percent.) PS: Len viac takýchto starších filmov od Pricea.(18.12.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace