Krvavé divadlo

• Velká Británie Theatre of Blood (více)

V Londýně řádí sériový vrah, který se zaměřuje na vraždění divadelních kritiků. Jeho vražedné metody jsou inspirovány Shakespearovými hrami. Podezření padá na egoistického herce Edwarda Lionhearta (Vincent Price). (Chatterer)

PKD

Ehm+echm. Já bych tedy byl poněkud více opatrný s těmi 4-5hvězdičkovými výkřiky o tom, jak je to prakticky brilantní film a tak vůbec. Je to lehce nadprůměrné? Jistě. Priceova kreace kadeřníka s afrem je k uválení se smíchy? Rozhodně. Zprovození ze světa jednotlivých kritiků jest kreativní? Si pište! Ale 90-100%? Musím prohlásiti, že nikoli. Především qulli poněkud mdlejší 1.pol., která může ne zrovna nadšené fanoušky/znalce Wildy Shakespearovic, trochu odraditi a možná i dílo toho dramatika, znechutit. Celkově mi na tom filmu něco chybí a já nevím přesně co a díky tomu to na více jak 3.5 (což je stále velmi slušné) včetně zjištění, že tohle si nechám, nevidím. Rozhodně se nejedná o ztracený čas. Kdo má kladný vztah k divadlu, hororu, případně komedii, něco si tu najde každý z těchto skupin. Byť já osobně H s prvky humory moc nemusím (spíše vůbec) tak zde jsem se i proti své vůli, parkráte nedobrovolně zasmál a nevadilo mi to. Třeba díky ve 2.pol. Priceových převlekových kreacích, či oné scéně s dekapitující operací, kdy si Lionheart řekne o lavor a dostane, krásný porcelánový nočník. Scéna se odehrává v ložnici.;-) Postava dcery byla poněkud nevyužitá. Já bych s ní pracoval více, páč zajímavě celkový děj svými krátkými vstupy, oživovala. A též bych jí trochu upravil odhalení, co se týče její úlohy v samotném příběhu a vztahu s otci. Závěr byl vlastně tak nějak melancholicky smutný. To ještě britové, uměli. P. s. 50% děje jsem měl pocit, že sleduji nově objevený a neznámý film od Monty Python.;-) ()

nash.

Vincent Price jako shakespearovský herec, jehož reputaci zničila banda divadelních kritiků. Považován za mrtvého se po čase vrací, aby se pomstil. Skvělá jízda, ve které Vincent inscenuje s pomocí bandy věčně opilých bezdomovců pro každého kritika rafinované srmtící představení vrcholící smrtí přesně v rámci jedné z rolí, za kterou byl kritiky pomluven. Krvavá komedie a téměř "one man show", ve které Vincent stříbá bizarní převleky od Šajloka po hipísáckého kadeřníka a báječně si svou pomstu užívá až do tragického finále. Bavil jsem se před lety, a stejně jsem se bavil i nyní. ()

Bloody13

Detektivka, komedie i horor, a to ve velmi hravém stylu. Mistr převleků Vincent Price tu exceluje jako nikdy předtím: jeho postava šíleného herce, který se po své fingované smrti rozhodne pomstít skupině kritiků, co neuznávala jeho díla, je stejně tak děsivá jako zábavná. Za pomoci svých asistentů - lidských trosek a bezdomovců - popravuje jednoho za druhým, hraje s nimi své zvrácené hry a cituje u toho Shakespeara. Mordy jsou krvavé, nápadité i vtipné (často všechno dohromady), ba co víc, je jich tolik, až to připomene slasher, který byl tehdy ještě v plenkách. Rozhodně trefa do černého. ()

liquido26

Muž tisíce tváří Vincent Price, vraždí těmi nejoriginálnějšími a nejbizardnějšími způsoby a k tomu recituje Shakespeara. Není to tolik horor jako spíš detektivka a milovníci Shakespearova díla si to určitě užijí ještě víc než já, ale i tak dávám pět hvězdiček. Nenudil jsem se ani chvilku (no dobře možná na začátku chvilku než se to rozjelo, ale pak už ne:-)). Ačkoliv nápad byl jednoduchý a rozhodně ne původní - zdánlivě mrtvý člověk, který se mstí těm, co s jeho smrtí mají co dočiněn, celý děj je zpracován natolik originálně a pro diváka atraktivně, že vás to pořád nutí zírat na obrazovku a bavit se. Nejnapínavější bylo čekat jakou Shakespearovu hru si Vincent vybere příště a jaký bude způsob vraždy. Na závěr mě pobavila hláška: "Přehrává jako vždycky." ()

darkrobyk

,,Injekci, rtěnku, skalpel, lavor, LAVOR, pilku, injekci!..." Zneuznaný herec v podání horrorové ikony skvostně vraždí své kritiky. Člověk si hned připomene nejvýznamnější díla Shakespeara i to, jak jsou jeho hry brutální. Až na výjimky se vynalézavé vraždy drží literárních předloh. Ožívají před námi hry - Caesar, Romeo a Julie, Kupec benátský či Othello. Mezi vážnými citacemi se odehrávají šťavnaté vraždy - vytržení srdce a jeho zvážení je komentováno slovy: ,,A je to libra...skoro..." (Kupec benátský) či vtipný šerm na trampolínách končí řeznými šlehami, které však ještě nemají zabíjet (Romeo a Julie). Tohle divadlo mne bavilo před lety stejně dobře, jako i dnes. ()

• Přes šest galonů falešné krve bylo použito při vraždách. (Chatterer)
  • Vincent Price označil tento film za svůj nejoblíbenější. (Chatterer)
  • V průběhu filmu se Vincent Price zamiloval do herečky Coral Browne a nakonec se s ní oženil. (Chatterer)

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg