Reklama

Reklama

Hoši no koe

  • Japonsko ほしのこえ (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Drama / Romantický / Sci-Fi
Japonsko, 2002, 25 min

Obsahy(1)

Píše se rok 2046. Mikako Nagamine a Noboru Terao jsou kamarádi a spolužáci ze střední školy. Zatímco Noboru však bude i příští rok pokračovat ve studiu, Mikako byla vybrána, aby se zúčastnila vesmírné expedice, kterou umožnily technologické poznatky získané z objevených ruin mimozemské civilizace na Marsu. Jediným spojením Mikako a Noboru se tak stanou elektromagnetické vlny mobilních telefonů. Hoshi no Koe stvořil jediný člověk, Makoto Shinkai na počítači Apple a původní verze byla nadabována jím a jeho ženou. Později došlo i na namluvení profesionálními dabéry. (yenn)

(více)

Videa (1)

Recenze (55)

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Velmi propracované po grafické stránce, ale chybí tu důslednější vypravěč... // SPOILER JAKO KRÁVA :) tohle byl můj původní komentář, mezitím jsem se dostal k interview s režisérem, kde vysvětlil, že je tento film nedokončený (došly mu peníze na práci na koleně a mezitím se stal velkou hvězdou)... dále se Noboru stane mechanikem a vydá se se záchrannou výpravou pro zbytky vítězné flotily (on o dost starší než ona)... a má to pro ústřední pár skončit hepáčem, no zázrak u Shinkaie... na základě toho má původní námitka padá a s klidem dávám 5 hvězd. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Rok 2046 může vypadat i jinak, než si představuje Kar-wai Wong. Romantická báseň na 24 minut s netradičním prostředím, moderním způsobem dorozumívání mezi dvěma lidmi a nevinnou, ale o to víc oddanou podobou lásky. Skvěle působí záměrně paradoxní kontrast mladické romantické dívky smskující milenci ve volných chvílích boje s cizí rasou.Jen nikdo nesmí řešit, proč je tak mladá... Působivý videoherní styl mechů a jejich ovládání a světlo v celém filmu jsou jen třešničky na dortu. Snad Makoto Shinkai v dalších filmech nezklame, tady si nastavil laťku těsně pod nejvyšší hodnocení. PS: 4,5* ()

Reklama

Marius 

všechny recenze uživatele

Po dlhom rozmýšľaní za štyri. Shinkai je macher, že to celé zvládol sám. Nedostatky vidieť najmä na animácii postáv, statické pozadia sú však výborné. Pri tomto dielku je potrebná veľká odolnosť voči gýču, lebo rovnako ako Shinkaiov druhý a lepší film Beyond the clouds je preplnený ukážkovými západmi slnka a z neho vyplývajúceho nasvietenia postáv. Film by si zaslúžil prepracovanejší scenár a celovečernú stopáž, pretože nápad je výborný. Záverečné prelínačky voiceoverov ma ale poriadne dostali preto 8/10. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Vidím, že spoustě lidem se to líbilo, ale po zhlédnutí to ve mně zanechalo jen rozmrzelost a trochu výtku vůči autorovi, že mi dal něco nudného, když od něj očekávám prvotřídní práci vzhledem k tomu, jak je vynášen do nebes. Vůbec to nic ve mně nezanechalo, nijak to na mě nezapůsobilo. Je sice pěkné, že si to pan Šinkai dělal všechno sám, je úžasně šikovný a vůbec všechny ty další chvalitebná slova, jenomže i když přesto všechno je to pro nijaké, neužívala jsem si ani animaci, ani příběh, moje hodnocení nemůže být větší. Možná jsem jen tímto typem "tragédie" přesycená, možná jsem v tom ani tragédii neviděla. Pro mě to je jen normální odloučení dvou dobrých kamarádů, kde snad i ta láska vzkvétala, ale bohužel klíčící květinka byla zašlapána dálkou - zde značně zdramatizovanou tím, že dívka odlétla s armádou do vesmíru bojovat proti emzákům. Přišlo mi to stejné s tím, kdy se děti rozutečou do všech světových stran po deváté třídě či po Střední. Je to přirozené, proč z toho dělat tragédii? Záleží jen na okolnostech, kam vás zašlou... Prostě mi to přišlo přehnaně dramatické, zbytečně bolestné ze strany chlapcovy (chápu, že se dívce stýskalo) a nepřišlo mi to nijak poutavé či zlomové. Dvacet pět minut je víc jak dost, ztracený čas to není, ale není ani nic, čemu se budu obdivovat či k čemu se někdy vrátím. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Obrovský respekt k Shinkaiovu "co si člověk neudělá sám" dílu, jakkoliv jsou postavy z animačního hlediska neoddiskutovatelně slabé. Kombinace mecha války s prapodivnými emzáky a pro autora typické zaláskované lehce filozofické samoty s trochou mystických přísad mi přišla už moc zvláštní na to, abych se s ní mohl ztotožnit, ale pokud je to bráno jako demáč a vějička pro velká studia, která pak už konečně pochopila, že mají co do činění s pozoruhodným umělcem, jsem ochotný přivřít oko, protože výměnou za tuhle velmi svébytnou úlitbu jsme dostali Beyond The Clouds a hlavně 5 cm/s. Jelikož to tak ale velmi pravděpodobně vůbec nebylo, a obhajovat autorův starší počin jeho počiny novějšími beztak není fér, dám 70%, protože víc to na mě samo o sobě nezapůsobilo. Tedy žádná ztráta času - a že i mnohem kratší filmečky dokáží být mnohem větší utrpení - opět opodstatněný příspěvek do fondu anime kinematografie, povedená animace (musím si zase po dlouhé době dát Sins Of A Solar Empire;)), zajímavá atmosféra (i díky hudbě) a dva tři pohnuté momenty, prostě rozhodně nadprůměr... ale pro mě žádná událost. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama