poster

Kanodžo to kanodžo no neko

 • japonský

  彼女と彼女の猫

 • japonský

  Kanojo to kanojo no neko

 • anglický

  She and Her Cat

Krátkometrážní / Animovaný / Drama

Japonsko, 1999, 5 min

Režie:

Makoto Šinkai

Hudba:

Tenmon

Hrají:

Makoto Šinkai
 • Tom_Lachtan
  *****

  Makoto umí. A jak je vidět, uměl i na začátku své kariéry a už tehdy se mu podařilo stvořit typickou, přítulně melancholickou náladu, kterou jsou jeho filmy prostoupené. Jedna věc mě ale dost zarazila... Samozřejmě nechybí pravděpodobný objekt, Makotova pravděpodobného fetiše, to jest vlak, nebo vlakové koleje, tady ovšem s poněkud menším důrazem, než je zvykem. (mňoukla vůbec kočka?)(30.4.2013)

 • Marius
  *****

  Makoto Shinkai má talent presvedčiť ma, že i pre neho typické gýčové obrazy zapadajúceho slnka, podfarbené nádhernou sentimentálnou klavírnou hudbou a voicoverom prezentujúcim pocity postáv sú vlastne umením. Ako kraťas výborné, opäť ako pri Hoshi no Koe dodávam - chcelo by to celovečerák, pretože Shinkai tými svojimi typickými ingredienciami dokáže zaliezť poriadne pod kožu. 9/10(30.11.2006)

 • ScarPoul
  *****

  Nádherné. Shinkai zobral poetizmus svojej prvotiny a roztiahol ho na niekoľko minút. Výsledok je viac ako uspokojivý. Netradičná animácia čo sa týka animé a zároveň vyspelý príbeh s neuveriteľne citlivým nádychom ľudskosti. Pre mňa je She and Her Cat zatiaľ to najlepšie čo som na poli krátkeho animovaného filmu mohol vidieť.(12.3.2013)

 • Scytale
  **

  Pěkný příběh k zamyšlení, ale vizuální stránka zpracování je nedostatečná - pseudodynamické pohyby celého obrazu zprava doleva a naopak jen zastírají nedostatek animace, která je sama o sobě dost mizerná a jedná se vlastně víceméně o slideshow s hudbou a komentářem. Celkový špatný dojem dorazí nepříjemný schizofrenní střih.(4.6.2009)

 • Divočák
  ****

  Nejenom lidé dokáží hluboce milovat. Jsou tady i jiné bytosti. Bytosti, jejichž láska vás každý den oklopuje, jejichž city k vám se podobají plynoucí řece plné růžových květů, jejichž život by bez vás nebyl ničím. Jejich tváře jsou ale němé. Makoto Shinkai se však rozhodnul jednomu z nich dar řeči na 5 minut propůjčit - krásně a něžně...(22.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace