Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Počátek druhé světové války v německém hlavním vojenském stanu. Hitlerova armáda napadá Polsko, rychlým postupem si podmaňuje velkou část severní a západní Evropy, začíná tažení v severní Africe, chystá se ofenzíva proti Sovětskému svazu.
Průběh a výsledek některých operací ale dává tušit, že Spojenci vědí o německých plánech ještě před jejich uskutečněním. Evidentně musí existovat někdo, kdo vynáší informace přímo z generálního štábu. Ve vzniklé atmosféře podezření a vzájemného obviňování má jen několik mužů führerovu absolutní důvěru – jedním z nich je i velitel sekce zásobování gen. Alex Schottland (Jack Hawkins). (dopitak)

(více)

Recenze (2)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jo, Donald Pleasence bol nielen filmovy Hymmler, ale tu pozeram ze i nacisticky general Hardt. Vtedy bol ale Pleasence este neznamy clovek, videl som v roli gestapo agenta aj mladeho Michaela Caine -a. Kenenth Griffith /Ctyri svadby a jeden pohreb/ bol hodne slaby Hytler : 55 % ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Na špionážní válečné drama je v tom málo skutečně dramatických okamžiků. Málo rovná se přesně jeden, kdy v bytě půvabné Gia Scaly jeden pohyb ruky zachrání generálovi život. Jedním z německých generálů, které Hitlerův oblíbenec Schottland nechá zatknout, aby se mohl pokusit z již téměř dobitého Berlína uprchnout, je Donald Pleasance. Führer je ve filmu opět jen z profilu či zezadu, jeho gesta jsou až příliš rozmáchlá a (byť anglicky) vyřčené věty mají kadenci rozzuřeného kulometu. Angličtina míchaná s německými slovy by nevadila (film byl primárně určen britskému či americkému publiku), ale písnička, kterou Gia Scala začíná "Ich liebe dich", a pokračuje anglicky, měla být celá v němčině. ()

Reklama

Galerie (1)

Reklama

Reklama