Prvé hlásky lásky (TV film)

Drama / Romantický

Československo, 1988, 59 min

• Autogram

Tento film sa u mňa dosť minul účinku, lebo je určený výlučne dospievajúcim dievčatám. Aj to dievčatám dospievajúcim v 80. rokoch, dnešné by sa asi dosť nasmiali, takže len čerstvé päťdesiatničky si môžu pripomenúť svoje radostné dospievanie na sklonku socializmu. Napriek tomu som sa občas nechcene bavil, keď som si prečítal tunajšie zaujímavosti k filmu, všetko do bodky sa splnilo, len titul poslednej filmovej projekcie na párty chýba. Mladí herci a herečky (sestry Sokolíkové ako filmové sestry a Oľga Feldeková mladšia ako Helenina najkamarátka Zoja) sa snažili, ale na tri hviezdy to nedali. Na detský film je tam dosť hardcore scén, a tým nemyslím Votrelcov, ale napríklad ako Elena Podzámska púšťa na detskej párty porno z kazety.(15.3.2019)

• - Když má omladina bytovou párty na počest konce školního roku, tak si z kopie VHS kazety pouštějí film Vetřelci (1986). (Dlubal David)

• - Na nástěnce programu kina je v sekci filmů, které teprve budou promítány, film Žena od vedle (1981). (Dlubal David)

• - Na nástěnce programu kina je plakát, kde je uvedeno, že ten večer se promítá československý film Lásky jedné plavovlásky (1965). Stejný film pak můžeme zahlédnout i v kině, kam přišla Helena (Petra Sokolíková). (Dlubal David)