Řidič pro Věru (festivalový název)

Voditěl dlja Věry

Voditel dlya Very

Водитель для Веры

Driver for Vera, A

Rusko / Ukrajina, 2004, 105 min

Dalsi film z netradicni evpropske (ruske) produkce, ktery dokazuje, ze uz ty americke filmy stoji za prd. Hodne realisticky vykreslena doba roku 62 v Rusku se vsemi zaludnostmi a intrikami. S promyslenym koncem... konence konec kde vsichni hlavni hrdinove.. mno to bych prozradil moc.(27.5.2005)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.5.2007)

Za normálních okolností bych hodnotil třemi hvězdičkami, ale mám jakousi slabost pro ruské prostředí. Intriky KGB z dob Chruščovovy vlády a budování socialismu s lidskou tváří má v sobě něco přitažlivého a ozvláštnění děje handicapovanou Věrou a zdánlivě nepodstatnou postavou řidiče.. se mi prostě zalíbilo. Mimochodem, tento film byl již uveden v ruské televizi a stal se druhým nejsledovanějším pořadem roku 2004 za projevem prezidenta Putina :-)(10.7.2005)

No, ten závěr je dost drsný. Předposlední věta ve filmu to vystihuje jen velmi jemně a přitom to říká kágébak : Sobačja žizň! nebo sobačja rabota? - už přesně nevím. Taky jsem zapomněl, proč se do toho baráku vlastně vraceli, co to tam zapomněli.(12.6.2005)

Rozpočet $3,3miliónaTržby Celosvetovo $2,642,101(2.7.2010)