Americký ocásek 4 - Záhadná příšera

• Česko Americký ocásek: Záhadná příšera Monster (více)

Úspěšný celovečerní animovaný film z produkce Stevena Spielberga vypráví o neuvěřitelných dobrodružstvích odvážného myšáčka Fievela a jeho přátel. Svět hlodavců na Manhattanu děsí tajemná příšera s velkým apetitem na malé myšky. Odvážný Fievel a jeho kamarádi se spojí s reportérem myších novin, aby ji společně odhalili a zneškodnili. A tak začíná nebezpečné pátrání po zaručeném sólokapru století! (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Videl som už Amerického ninju, Amerického kickboxera, Amerického gangstera, Amerického ostreľovača, viem čo je Americká krása, Americká kliatba, Americké Psycho. Tiež som už videl aj hodne amerických ocasov (Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates, Anthony Fauci a mnoho ďalších hnusných amerických čurákov), ale s Americkým ocáskom som sa stretol prvý krát až teraz, keď som zhliadol animovaný snímok "Americký ocásek 4: Záhada Manhattanskej príšery", ktorý produkoval Steven Spielberg a zrežíroval ho Larry Latham. Premiéru mal v roku 1999. Bolo to moje prvé, a zrejme i posledné, stretnutie s myšiakom Fievelom. Predchádzajúce časti som nevidel a ani ich nebudem zháňať. Toto myšacie dobrodružstvo mi stačilo. Je to snímok určený prioritne pre detské publikum. Ja rozhodne nepatrím do cieľovej diváckej skupiny, na ktorú sa tento titul zameriava a tomu zodpovedá i moje hodnotenie. * ()