Jeden z nejzásadnějších filmů japonské exploitační kinematografie – subžánru, který ukazuje sex a násilí ve velmi naturalistické podobě. V případě filmu Květina a had však nejde o lacinou pokleslou zábavu, ale o originální ztvárnění bizarního světa kolem nás. Ne nadarmo je proto také snímek hojně přirovnáván k dílům Davida Lynche. Převážná většina děje se odehrává na pódiu jednoho z japonských nočních podniků. Právě sem se dostává manželka ředitele významné firmy, který ji prodal členům Jakuzy za své dluhy. Každý večer je tato profesionální tanečnice tanga při podivné show s maskami podrobována různým sado-masochistickým praktikám. V publiku pravidelně vysedává také podivný stařec, kterému se jeho zvrhlé choutky nakonec stanou osudnými... (oficiální text distributora)

Flipnic

Jo tak to je fakt extra typicky japonská erotická exploitační záležitost ... Z počátku to vypadá na docel zajímavý film obecně, ale po jisté době se to rozjede do téměř nekonečného týrání jedné krásné tanečnice, které jednak sleduje přestárlý odporný dědek a pak řada úchylů v maskách, kteří si za to dobře zaplatili ... Vypadá to jako divadelní představení, ale co tam s tou ženskou všechno dělaj, to sem chvílemi fakt čubrněl a říkal si "Jééé!! Tohle ještě neznám!!" Erotické, ale i nechutné, násilné, brutální, perverzní a 200% japonské!!! Díky té dlouhé stopáži a vizuálu po roce 2000 mi to ovšem nesedlo tak, jako klasiky podobných žánrů z let 70. a první poloviny let 80. ... Prostě už toho bylo potom trochu kvantitativně příliš a z těch slizů co tam mlaskali se mi nějak ani nevím proč občas zvedala grcka ... Každopádně pro budoucí zaměstnance SADO-MASO klubů je tento film jedinečnou výukovou učebnicí!! Je v něm opravdu snad všechno ... :-) ()

misterz

Soft mučeníčko, ktoré po pár minútach prestane baviť a prepadne sa do ťažkej nudy. Nezachránila to ani málo rozvinutá pointa na záver. 20/100 ()

Hunter2222

Moje prvé stretnutie so subžánrom pinku filmov nazývaným roman poruno. Čakal som nejaký slabší odvar násilia, kopec vykecávania a romantické hlúposti, ale dostal som niečo úplne iné. Násilie je tu rovnako tvrdé a explicitné ako v každom pinku eiga, dokonca niektoré scény aj mne vyrazili dych. No celá tá surovosť je ako keby zakrytá pekným príbehom, romantikou a akousi umeleckosťou filmu. Herecké výkony sú na úrovni a na herečkách sa oči len tak pásli. Násilné scény sú dovedené k dokonalosti, aj keď neponúkajú nič nové. ()

eLeR

Katastrofálne herecké výkony a otrasná réžia ... a pán prezident s pani prezidentovou - amatérskou tanečnicou tanga - mi pripadali ako mama so synom. Strašná nuda, ale potenciál tam bol. ()

panjosef

Jednoduchý příběh o vykoupení, který je v maximální míře naplněn obrazy překypujícími perverzí a bizarností. Nejedna zvrhlá fantazie zcela jistě zaplesá nad novým přílivem inspirace - s trochou nadsázky :-) Zpracování je naprostá bomba, včetně těch nejdrobnějších detailů, jako jsou zvuky pnoucích provazů, kapajícího vosku atd. ()

Arsenal83 odpad!

Podľa názvu art, podľa obsahu len samoúčelné porno tváriace sa na umenie. A velebenie násilia pri sexe. Vhodné pre úchylov. ()

kajda.l

Explicitně vyobrazená samoúčelnost v násilí a drsných sexuálních praktikách, která ovšem nechá diváka naprosto chladného. A to je u podobného typu filmu zatraceně velký problém. Nechtěl jsem být dojatý, ale měl jsem být naštvaný, šokovaný. Pociťovat to ponížení. Nestalo se. A ani vizuálním pojetím a stylem se nejedná o něco přelomového či zásadního. Snad jen ten trapně vypadající digitální had na začátku a vlastně už tahle scéna měla předznamenat nefunkčnost celého projektu. Ale možná se mi to celé jen zdálo? ()

Padme_Anakin

Tahle žena má snad vše, co si lze představit či očekávat od něžného pohlaví, krásnou tvář, luxusní tělíčko, vybraný vkus, decentní vystupování, prostě je to půvabná mladá dáma z vyšší společenské třídy. Do jejího života nečekaně vstoupí nekompromisní Jakuza. Manžel, coby dlužník, nemá dostatek financí na uhrazení dluhu a tak svou ženu unáhleně a slabošsky „prodá“. Mylně se domnívá, že starý pán se chce jen podívat, s přihlédnutím na jeho věk, vůbec netuší, že on je jí nejen zoufale posedlý, ale zároveň i dost nebezpečně zvrhlý. A tak se kráska nedobrovolně stává sexuální hračkou starce s velkou mocí a rovněž těch, kdo za kontakt s ní velmi dobře zaplatí. ()

Astaroth12

Hneď začiatok, had a ústa ženy, aj keď had bol neskutočne digitálny, ale aj tak, to na mňa zapôsobilo. Kreativita je tiež silným článkom tohoto filmu. Tento film nieje o krvi, je o šokujúcich zvrátenostiach, ale vie aj čo to je dramatickosť. Manžel, ktorý predal svoju manželku a chce ju spať,ale to už nejde, rozhodnutie je bremeno človeka. Sú rozhodnutia na ktoré sme hrdí, ale sú aj také, ktoré by sme hneď zmenili, ale už to nejde. A to je sila, lebo do takéhoto zvráteného príbehu, myslieť aj na emocionálnu hĺbku, to by som tu rozhodne nečakal. Nemám námietky vobec k ničomu aj dĺžka filmu bola adekvátna, určite nebola prehnaná, lebo film vobec nenudil, a už dosť kecov, dobre to bolo. ()

kaylin

Tohle je prostě snímek, který mi od Japonců velmi sedí a který ukazuje jejich lehce - možná i trochu více - zvrácenou poetiku krásy a násilí. Krása a násilí spolu mohou souviset, už záleží jen na tom, jak se to podá. Snímek "Květina a had" určitě zachází za hranice, které jsou ochotni mnozí diváci akceptovat, ale přesto je velmi zajímavý s krásně bizarními scénami. ()

rykardo

HANA TO HEBI aka FLOWER and SNAKE....skvělá věc...., tak nevim zcela přesně, na co se to ten Radiq vlastně díval, ale každopádně pokud se jedná o to samý, o čem se tady a teď mam tak nějak trochu rozepsat, tak snuffu tu nebylo ani co by se za nehet vešlo a nějakej rádoby snuffovej závan mě do nozder taky rozhodně neudeřil .-).-) Ok, dost bylo legrace a teď zas trochu vážně... Ishii mě tentokrát potěšil, hódně mě potěšil, protože když už má bejt řeč o nějakejch termech, tak v tomto případě připadá v úvahu jedinej, kterej mě napadá a to je roman poruno ... Ano, HANA TO HEBI je naprosto ryzí, krystalicky čistá ukázka toho, co tento termín v dějinách jap kinematografie vlastně znamená a představuje ( a nenechte se zmást některými IMDb komentáři..., toto nemá s pinku nic společného, opravdu nee ) Ishii ( na rozdíl třeba od jeho starších věcí jako kupř. FREEZE ME nebo BLACK ANGEL ) v tomto případě ze sebe vypotil maximum a natočil opravdovej S&M masterpiece..., alespoň v novodobých dějinách jap erotického filmu zcela určitě... Pravda, tohle neni zrovna ten druh erotiky, na kterou jsme zvyklí z Evropy , tady je všechno daleko víc nadoraz ( prostě harder ), takže některé scény ( svazování, zavěšování, kapání voskem, penetrace atd...) mohou skutečně někomu připadat zbytečně explicitní nebo lehce perverzní .-), nicméně stále je tu řeč o erotice jako takovej ( resp. typicky japonskej S&M erotice ) a především o umění interpretovat ji takovým způsobem, aby to alespoň iritovalo, v tom lepšim případě pak třeba zaujalo nebo dokonce potěšilo či nadchlo a to se myslim Ishiimu v tomto konkrétním případě povedlo docela dokonale... Souhlas s Radiqem, HANA TO HEBI určitě není tuctovka..., HANA TO HEBI je návrat ke kořenům r.poruno ve velkém stylu. ()

Martin741

Japonsku kinematografiu mam rad, odkedy som sa zoznamil s Kurosawou, Kitanom alebo aj Miyazakim. Tuto pre mna neznamy reziser Isii natocil eroticky film, ktory ide hodne do exploitation. Japonci su znami takymito filmami, no a tuto je jeden krasny priklad. Film sa neda skatulkovat ako horor, skor eroticky, herecke vykony su mdle a slabe, rezia miestami posobi amatersky a herci pre mna neznami. 50 % ()

Radiq

Celkem úchylnej filmek načichlej snuffem, na kterým si smlsnou nejen fetišisti. Erotikou a sexuálníma hrátkama se to jen hemží, ale není to obyčejná filmová erotika. Je to spíš jak kdybyste zavítali na nějakou japonskou porno stránku (ale pozor - porno to není. Ale mezi filmy s hvězdičkou je to moc slabý). Přitom to začne spíš jako jakuza film obestřenej tango tanečnicí a zkorumpovaným manžílkem. Mezi atrakcema je veřejné znásilnění, mučení elektrikou a voskem, pissing a mezi tím se motá jakuza a úchylnej voyeurskej 95letej dědek. Skoro celý se to odehrává na pódiu před zahaleným publikem (tady mi to připomnělo Eyes Wide Shut) a moderuje to šílenej klaun, převlečenej vždy do nějakejch dámskejch šatiček. Neříkám, že mě na tyhle věci užije, ale bylo to fakt zajímavý sledovat a do něčeho mě to možná aji nabudilo. Vsadím se, že to ani nebyly profesionální herečky, aspoň ne divadelní herečky, pornoherečky možná. Ať tak nebo tak, šlo jim to docela dobře. Musím ale uznat, že v tom byla notná dávka umění (třeba jak to bylo nasnímaný) a stejně tolik hnusu. Holt asi režisérovy fantazie. Není to tuctovka a to já mám rád. (rykardo, ok, máš pravdu, snuff to není, jde jenom o moje zmatení pojmů...) ()