Květina a had

• Japonsko Hana to hebi (více)

Jeden z nejzásadnějších filmů japonské exploitační kinematografie – subžánru, který ukazuje sex a násilí ve velmi naturalistické podobě. V případě filmu Květina a had však nejde o lacinou pokleslou zábavu, ale o originální ztvárnění bizarního světa kolem nás. Ne nadarmo je proto také snímek hojně přirovnáván k dílům Davida Lynche. Převážná většina děje se odehrává na pódiu jednoho z japonských nočních podniků. Právě sem se dostává manželka ředitele významné firmy, který ji prodal členům Jakuzy za své dluhy. Každý večer je tato profesionální tanečnice tanga při podivné show s maskami podrobována různým sado-masochistickým praktikám. V publiku pravidelně vysedává také podivný stařec, kterému se jeho zvrhlé choutky nakonec stanou osudnými... (oficiální text distributora)

Hunter2222

Moje prvé stretnutie so subžánrom pinku filmov nazývaným roman poruno. Čakal som nejaký slabší odvar násilia, kopec vykecávania a romantické hlúposti, ale dostal som niečo úplne iné. Násilie je tu rovnako tvrdé a explicitné ako v každom pinku eiga, dokonca niektoré scény aj mne vyrazili dych. No celá tá surovosť je ako keby zakrytá pekným príbehom, romantikou a akousi umeleckosťou filmu. Herecké výkony sú na úrovni a na herečkách sa oči len tak pásli. Násilné scény sú dovedené k dokonalosti, aj keď neponúkajú nič nové. ()

Padme_Anakin

Tahle žena má snad vše, co si lze představit či očekávat od něžného pohlaví, krásnou tvář, luxusní tělíčko, vybraný vkus, decentní vystupování, prostě je to půvabná mladá dáma z vyšší společenské třídy. Do jejího života nečekaně vstoupí nekompromisní Jakuza. Manžel, coby dlužník, nemá dostatek financí na uhrazení dluhu a tak svou ženu unáhleně a slabošsky „prodá“. Mylně se domnívá, že starý pán se chce jen podívat, s přihlédnutím na jeho věk, vůbec netuší, že on je jí nejen zoufale posedlý, ale zároveň i dost nebezpečně zvrhlý. A tak se kráska nedobrovolně stává sexuální hračkou starce s velkou mocí a rovněž těch, kdo za kontakt s ní velmi dobře zaplatí. ()

kajda.l

Explicitně vyobrazená samoúčelnost v násilí a drsných sexuálních praktikách, která ovšem nechá diváka naprosto chladného. A to je u podobného typu filmu zatraceně velký problém. Nechtěl jsem být dojatý, ale měl jsem být naštvaný, šokovaný. Pociťovat to ponížení. Nestalo se. A ani vizuálním pojetím a stylem se nejedná o něco přelomového či zásadního. Snad jen ten trapně vypadající digitální had na začátku a vlastně už tahle scéna měla předznamenat nefunkčnost celého projektu. Ale možná se mi to celé jen zdálo? ()

panjosef

Jednoduchý příběh o vykoupení, který je v maximální míře naplněn obrazy překypujícími perverzí a bizarností. Nejedna zvrhlá fantazie zcela jistě zaplesá nad novým přílivem inspirace - s trochou nadsázky :-) Zpracování je naprostá bomba, včetně těch nejdrobnějších detailů, jako jsou zvuky pnoucích provazů, kapajícího vosku atd. ()

Flipnic

Jo tak to je fakt extra typicky japonská erotická exploitační záležitost ... Z počátku to vypadá na docel zajímavý film obecně, ale po jisté době se to rozjede do téměř nekonečného týrání jedné krásné tanečnice, které jednak sleduje přestárlý odporný dědek a pak řada úchylů v maskách, kteří si za to dobře zaplatili ... Vypadá to jako divadelní představení, ale co tam s tou ženskou všechno dělaj, to sem chvílemi fakt čubrněl a říkal si "Jééé!! Tohle ještě neznám!!" Erotické, ale i nechutné, násilné, brutální, perverzní a 200% japonské!!! Díky té dlouhé stopáži a vizuálu po roce 2000 mi to ovšem nesedlo tak, jako klasiky podobných žánrů z let 70. a první poloviny let 80. ... Prostě už toho bylo potom trochu kvantitativně příliš a z těch slizů co tam mlaskali se mi nějak ani nevím proč občas zvedala grcka ... Každopádně pro budoucí zaměstnance SADO-MASO klubů je tento film jedinečnou výukovou učebnicí!! Je v něm opravdu snad všechno ... :-) ()