Willy Kufalt

Jack hulí, pije, vyvádí, dospívá a touží být spisovatelem... Jack paří ve společnosti odvázané partie. Jack kouří, pije, šuká a vyvádí neustále s kamarády ven i uvnitř. Jack spí po pařbě opilý zabalen v koberci. Jack se baví s přátely o fekálnostech a později ochutnává marihuanu. Jack hulí, pije a vyvádí. Jack čůrá vedle telefonní budky se ženou uvnitř a nahlas si říhne. Jack na mol opilý s flaškou žvaní sám na pláži několik minut do prázdna. Jackovi kamarádi za chvilku říhají taky. Jack vystřížlivěl, vrací se k touze být spisovatelem, uvažuje o životě a začne s kamarády filosofovat o podzimu života. A všechno tohle zachytává malebná kamera plná krásných přirozených barev... Díky kameře, která vytváří podmanivou atmosféru, tento bezvýchodiskový nihilismus o to více pohltí a ještě více zdeptá osudem Jacka, který (i přes několik zajímavějších dramatických momentů jako snaha pomoct dívce extrémně závislé na narkotikách či pokus vykonávat práci) spěje po celý čas odnikud nikam a se závěrem vejde jenom do dalšího prázdna. Jako možnost spatřit svůj případný antivzor funguje tento film dokonale, ale jinak mi dost vadí, že tvůrci navzdory dlouhé stopáží nejdou ohledně psychologie postav(y) do žádné hloubky a divákovi Jacka se svými kamarády (kromě jejich neustálých eskapád) příliš nepředstavili, jenom stvořili vizuálně podmanivou samoúčelnou depresi. [45%] ()