• Tommassi3

"Šetři energií !! Večer to má údajně hodně házet.." - "Znal jsem letušku, která to měla ráda.." ;) Velká očekávání, která jsou vzbuzována skvělými snímky, většinou působí ještě větší zklamání v případě jejich pokračování, která naše naděje nedokáží naplnit, potvrzujíce pravidlo velkého poklesu kvality sequelů, což v případě této nevyrovnané filmové série inspirované velmi dobrou knižní předlohou válečného pilota a spisovatele Arthura Haileyho platí bezezbytku.. Nadobro se vytratily atmosféra, kouzlo i nadhled prvního filmu, když byly všechny tyto jeho přednosti nejspíš vycucnuty trhlinou v pilotní kabině spolu s oběma piloty, a tak nakonec vše, co zbylo, působí stejně jako letuška ohyzdy Karen Blackové, která převzala v krizi řízení letadla, a s níž bohužel stojí a padá síla celého filmu, totiž dokonalou křečí a až nechtěně sebeparodujícím dojmem.. Navíc celá neodmyslitelná seznamovací první polovina této katastrofické, ve všech smyslech tohoto slova, záležitosti nudí k smrti, irituje šroubovanými dialogy, a divák tak s povděkem alespoň kvituje účast Charltona Hestona a maskota série George Kennedyho, bez nichž by Let 1975 tradičně sterilního režiséra Jacka Smighta byl jen naprostou ztrátou času..(13.7.2013)

• 5150

"Mám za sebou dvacet seskoků ve Vietnamu pane, ale to k čemu se chystáte mi nahání husí kůži." "Mě taky."____Přestože mám katastrofické filmy 70. let hodně rád, tohle byla celkem nuda a v paměti nezůstal snad jediný výrazný moment. Jako zajímavost uvedu, že George Kennedy si roli Joe Patroniho zahrál v celé "sérii Letišť".(11.6.2007)

Podstatne slabsie pokracovanie vyborneho filmu Letiste z roku 1970. Kopa nudy, hluchych miest a prazdnych dialogov. Kto vyhladava filmovu nudu, prosim. Osobne nudne filmy nenavidim. Ale aspon mala ucast mojej oblubenej Glorie Swanson /vo filme Sunset Boulevard si zahrala Normu Desmond/ pozdvihla film na znesitelny priemer . 67 %(13.7.2013)

• Rodriguez

Všechny letecké katastrofické filmy jsou stejné, nic nového se v nich neodehrává a většinou s nimi přistávají nezkušené letušky nebo amaterští piloti malých letounů. To si filmaři neumí vymyslet opravdu něco lepšího než jen tohle? Jinak film je celkem slušně zpracovaný, až na to, že takováhle trhlina by poslala letadlo rázem tam odkud startovalo-tedy na zem. 20%(10.5.2008)

Tak letiste slo druhym dilem lehce nahoru tentokrat se nastesti uz od 30 minuty neco deje je to celkem napinavy i kdyz trochu nerealisticky a taky ta stopaz je rozumnejsi Heston je sympatak a komu prisla ta zachrana akce nerealna doporucuji Katastrofu letu cislo 19 to byla blbost na podobny tema tohle jeste uslo a zajimavosti je ze vsechny zabery na letici letadlo i prechod Hestona do nej vykradl trashak Rodney mc donald do svyho transportu to jenom potvrzuje teorii ze vsechny kvalitni filmy na toto tema jiz byli natoceny a dneska uz se holt jenom vykrada kazdopadne urcite o hvezdu lepsi nez prvni film nic svetobornyho ale aspon jsem se neunudil k smrti(3.6.2012)

• - Gloria Swansonové ve filmu hraje sama sebe. (dopita)