Letiště 1975

Airport 1975

Drama / Thriller / Akční

USA, 1974, 102 min

• Rob Roy

Charlton Heston je můj oblíbenec a tak jsem si tohle Letiště nemohl nechat ujít. Bohužel je to jen hodně slabá variace na Haileyho Letiště z roku 1970. Napětí skoro nikde, pořád jen čekáte až se přibližně po 50 minutách srazí ty letadla, aby mohla začít "nemožná" záchranná akce. Prostě klišé. A charaktery nejsou moc dobře vykreslené. Zajímavost: Gloria Swansonová tu hraje sama sebe.(11.9.2003)

• Karlos80

Velmi slabý film ani skvělý herci jako byli Charlton Heston a George Kennedy to tu nezachránili. Filmu jak už zde bylo napsáno chybělo očividně více napětí, neočekávaných a nečekaných zvratů tu také moc nebylo, a už od samého začátku vám bylo vlastně jasné jak to zřejmě nakonec i dopadne. Dlouhé minuty od samého začátku se tu nic nedělo, jakoby se jen čekalo na osudnou srážku, pak zde byla tedy ta srážka nějaké malé bum bum, a pak už ale zase nic, potom jedna nezdařená akce o záchranu pilotující stewardky, a pak už jen vydařené a samotné poklidné pilotování až do samotného méně vzrušivého přistání a to téměř bez škrábance. Samotné pokračování zdařilého Letiště z roku 1970 se tady tedy nezdařilo ani nevyvedlo a zřejmě se možná ani nečekalo. Avšak oproti dnešním leteckým katastrofickým snímkům to stále ještě jde. Sami víme čím vším nás dnešní katastrofičtí tvůrci oblbují a co pak z toho vzniká.(24.3.2007)

• LiborGondek

Filmy na toto téma mám rád. Ale Letiště 1975 nezapře svůj rok natočení. Když se na ten film kouknete dnes, působí lacině, trapně, předvídatelně, atd. Obsazení je, no, hrozné. zlaté pozdější katastrofické filmy, které do podobné role dosadí alespoň trochu hezkou stewardku, když už musí být tak hloupá. Je to starý film, který mohl být úspěšný v 70. letech, dnes už je to spíše úsměvný trapas... 30%(19.1.2013)

• Rodriguez

Všechny letecké katastrofické filmy jsou stejné, nic nového se v nich neodehrává a většinou s nimi přistávají nezkušené letušky nebo amaterští piloti malých letounů. To si filmaři neumí vymyslet opravdu něco lepšího než jen tohle? Jinak film je celkem slušně zpracovaný, až na to, že takováhle trhlina by poslala letadlo rázem tam odkud startovalo-tedy na zem. 20%(10.5.2008)

Nejlepší film katastrofický z prostředí letadla. Jako u filmu Letiště (1970) trochu i tady načekáte než se něco stane, ten začátek na letišti není tak kvalitně rozpracovaný jako tam, ale především jde nám o katastrofu ne? A tady jsou filmaři už zkušenější a natočili to hodně dobře. Velmi dobrý výkon předvedla Karen Black. 4,5/5(16.10.2013)

• - Gloria Swansonové ve filmu hraje sama sebe. (dopita)