• curunir
  **

  Film, ktorý by si zaslúžil aby ani radšej nebol pokračovaním tak prvotriedneho katastrofického filmu, akým ,,Letisko" bolo. V tomto filme je všetko odvedené len s polovičným, či ešte menším efektom ako tomu bolo v ,,jednotke". Prvé ,,Letisko" mohlo zo začiatku pôsobiť naťahované, diváka dokonale zoznámilo s postavami, ktorým potom snímka získala svoj emocionálny náboj. Tu nič také nie je, síce akcia nastupuje už zakrátko po úvodných titulkoch, postavy sú k divákovi hodené, ako keby ich už dobre poznal z nejakého predchádzajúceho filmu a množstvo zaujímavých scén je zničených demolačným strihom. Pokiaľ ide o Chartona Hestona, pôsobil na mňa skôr nesympaticky a jeho postava sa istú chvíľu neobjaví na plátne tak dlho, až zabudnete, že je hlavným hrdinom. Ničím už potom neprekvapí šialená operácie záchrany lietadla. Veď kto iný ho môže úspešne priviesť späť na zem, ak nie sám Heston? V druhej polovici len film viacej akčnejším a pridáva na tempe aj napriek absurdnosti mnohých scén. Ďalšie filmy s touto tématikou sa asi viac inšpirovali týmto filmom, než verziou z roku 1970. (napísané 1. 11. ´08)(25.10.2008)

 • Karlos80
  **

  Velmi slabý film ani skvělý herci jako byli Charlton Heston a George Kennedy to tu nezachránili. Filmu jak už zde bylo napsáno chybělo očividně více napětí, neočekávaných a nečekaných zvratů tu také moc nebylo, a už od samého začátku vám bylo vlastně jasné jak to zřejmě nakonec i dopadne. Dlouhé minuty od samého začátku se tu nic nedělo, jakoby se jen čekalo na osudnou srážku, pak zde byla tedy ta srážka nějaké malé bum bum, a pak už ale zase nic, potom jedna nezdařená akce o záchranu pilotující stewardky, a pak už jen vydařené a samotné poklidné pilotování až do samotného méně vzrušivého přistání a to téměř bez škrábance. Samotné pokračování zdařilého Letiště z roku 1970 se tady tedy nezdařilo ani nevyvedlo a zřejmě se možná ani nečekalo. Avšak oproti dnešním leteckým katastrofickým snímkům to stále ještě jde. Sami víme čím vším nás dnešní katastrofičtí tvůrci oblbují a co pak z toho vzniká.(24.3.2007)

 • KasparekZabijak
  **

  Volne pokracovani hitu podle novely Arthura Hailehyo ,, Letiste “ z roku 1970 je opravdu bizarni podivana. Nejen proto, ze temer dve tretiny filmu leti obri letoun se snad dvoumetrovou dirou v kokpitu a hlavni hrdince filmu ( letusce, kterou pres vysilacku ze Salt Lake City radi sef letoveho provozu jak pristat s letadlem ) to je tak zlehka cucha uces, ale hlavne z toho duvodu, ze podle tohoto snimku bratri Zuckerove o pet let pozdeji natocili legendarni parodii ,, Pripoutejte se, prosim ! “.(27.8.2018)

 • FilmFan24
  **

  Katastrofický film se spoustou známých herců kterému bohužel chybí to hlavní: napětí. Na kvalitu a úspěch původního filmu se nepodařilo navázat. Není divu, všecko je tady takové sterilní a jaksi chybí větší spád. Než se děj dostane k osudné srážce uběhne skoro 50 minut a do konce se vše nese podle zažitých pravidel žánru. A tak nejvíc zajímavé na tomto filmu je, že Gloria Swanson tady hraje sebe samu...(28.11.2010)

 • RHK
  ***

  Slaďák, nebýt té díry v pilotní kabině a tří nepoužitelných pilotů. Z něčeho podobného jsem měl jako dítě noční můry... Naštěstí Boeing 747 má dvě třetiny drátů a čudlíků v pilotní kabině úplně zbytečných a tak pro řízení letadla vůbec nevadí, když je vytrhne nejprve náraz malého letadla a zbytek pak vrchní stevardka... Charlton Heston a George Kennedy mají létání v malíku a Boeing chtějí zachránit i přes přítomnost své manželky a milenky v letadle, jenže jsou v době havárie stovky kilometrů daleko na letišti. Stačí se ale dvakrát proletět speciály a pak na laně za letu vlézt do poškozené kabiny dírou velkou tak akorát pro vstup nového pilota a zbytek už je běžná rutina...(19.4.2015)

 • - Gloria Swansonové ve filmu hraje sama sebe. (dopita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace