Reklama

Reklama

Letiště 1975

  • Česko Letiště 2 (více)

Obsahy(1)

Když cestující letu 409 letecké společnosti Columbia nastupovali do letadla na lince z Washingtonu do Los Angeles, žádného z nich nejspíše ani ve snu nenapadlo, co na ně čeká v dalších hodinách. Při cestě nad horami do přední části jejich Boeingu 747 narazí pilot malého soukromého letounu. Následky jsou hrozivé, oba hlavní piloti nečekaný náraz nepřežijí a třetí zůstává ležet v bezvědomí. Částečně zničeny jsou některé ovládací prvky a narušeno je i radiové spojení. Od tohoto okamžiku vše závisí pouze na odvaze a schopnostech hlavní stevardky Nancy Pryorové... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Katastrofický film se spoustou známých herců kterému bohužel chybí to hlavní: napětí. Na kvalitu a úspěch původního filmu se nepodařilo navázat. Není divu, všecko je tady takové sterilní a jaksi chybí větší spád. Než se děj dostane k osudné srážce uběhne skoro 50 minut a do konce se vše nese podle zažitých pravidel žánru. A tak nejvíc zajímavé na tomto filmu je, že Gloria Swanson tady hraje sebe samu... ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Mustr: letadlo poletí a něco se asi stane, pojďme si představit pasažéry - s některými se sblížíme víc, budou v našem příběhu "důležitější", jiní důležití nebudou, ale potřebujeme omáčku - letadlo startuje - někdo z cestujících má předtuchu něčeho zlého (ačkoliv k tomu není důvod) - natahujeme kaši, protože to, co se stane, se nemůže stát hned - stane se to - místo rychlého (a především nutného) řešení se zabýváme poplácáváním po ramenou, brečení, případně odhánění dotěrných novinářů - letadlo má sice v pilotní kabině díru jak vrata do garáže, ale stačí pár sponek do vlasů a skoro ani není vidět, že tam trochu fouká - nejneuvěřitelnější řešení je to nejlepší, bude nejlíp vypadat na plátně a tak ho provedeme - Charlton Heston se zrovna vrátil z Planety opic a v tomhle filmu si ještě moc nezahrál, tak šup šup, na plac. A dabing několika herců na zhruba čtyřnásobek postav má za následek, že třeba takový Pavel Soukup v hlavní roli si střihne ještě tři čtyři další. ()

Reklama

curunir 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý by si zaslúžil aby ani radšej nebol pokračovaním tak prvotriedneho katastrofického filmu, akým ,,Letisko" bolo. V tomto filme je všetko odvedené len s polovičným, či ešte menším efektom ako tomu bolo v ,,jednotke". Prvé ,,Letisko" mohlo zo začiatku pôsobiť naťahované, diváka dokonale zoznámilo s postavami, ktorým potom snímka získala svoj emocionálny náboj. Tu nič také nie je, síce akcia nastupuje už zakrátko po úvodných titulkoch, postavy sú k divákovi hodené, ako keby ich už dobre poznal z nejakého predchádzajúceho filmu a množstvo zaujímavých scén je zničených demolačným strihom. Pokiaľ ide o Chartona Hestona, pôsobil na mňa skôr nesympaticky a jeho postava sa istú chvíľu neobjaví na plátne tak dlho, až zabudnete, že je hlavným hrdinom. Ničím už potom neprekvapí šialená operácie záchrany lietadla. Veď kto iný ho môže úspešne priviesť späť na zem, ak nie sám Heston? V druhej polovici len film viacej akčnejším a pridáva na tempe aj napriek absurdnosti mnohých scén. Ďalšie filmy s touto tématikou sa asi viac inšpirovali týmto filmom, než verziou z roku 1970. (napísané 1. 11. ´08) ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film katastrofický z prostředí letadla. Jako u filmu Letiště (1970) trochu i tady načekáte než se něco stane, ten začátek na letišti není tak kvalitně rozpracovaný jako tam, ale především jde nám o katastrofu ne? A tady jsou filmaři už zkušenější a natočili to hodně dobře. Velmi dobrý výkon předvedla Karen Black. 4,5/5 ()

LiborGondek 

všechny recenze uživatele

Filmy na toto téma mám rád. Ale Letiště 1975 nezapře svůj rok natočení. Když se na ten film kouknete dnes, působí lacině, trapně, předvídatelně, atd. Obsazení je, no, hrozné. zlaté pozdější katastrofické filmy, které do podobné role dosadí alespoň trochu hezkou stewardku, když už musí být tak hloupá. Je to starý film, který mohl být úspěšný v 70. letech, dnes už je to spíše úsměvný trapas... 30% ()

Galerie (46)

Zajímavosti (2)

  • Gloria Swansonové ve filmu hraje sama sebe. (dopita)

Související novinky

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Reklama

Reklama