Když cestující letu 409 letecké společnosti Columbia nastupovali do letadla na lince z Washingtonu do Los Angeles, žádného z nich nejspíše ani ve snu nenapadlo, co na ně čeká v dalších hodinách. Při cestě nad horami do přední části jejich Boeingu 747 narazí pilot malého soukromého letounu. Následky jsou hrozivé, oba hlavní piloti nečekaný náraz nepřežijí a třetí zůstává ležet v bezvědomí. Částečně zničeny jsou některé ovládací prvky a narušeno je i radiové spojení. Od tohoto okamžiku vše závisí pouze na odvaze a schopnostech hlavní stevardky Nancy Pryorové... (oficiální text distributora)

RHK

Slaďák, nebýt té díry v pilotní kabině a tří nepoužitelných pilotů. Z něčeho podobného jsem měl jako dítě noční můry... Naštěstí Boeing 747 má dvě třetiny drátů a čudlíků v pilotní kabině úplně zbytečných a tak pro řízení letadla vůbec nevadí, když je vytrhne nejprve náraz malého letadla a zbytek pak vrchní stevardka... Charlton Heston a George Kennedy mají létání v malíku a Boeing chtějí zachránit i přes přítomnost své manželky a milenky v letadle, jenže jsou v době havárie stovky kilometrů daleko na letišti. Stačí se ale dvakrát proletět speciály a pak na laně za letu vlézt do poškozené kabiny dírou velkou tak akorát pro vstup nového pilota a zbytek už je běžná rutina... ()

Rob Roy

Charlton Heston je můj oblíbenec a tak jsem si tohle Letiště nemohl nechat ujít. Bohužel je to jen hodně slabá variace na Haileyho Letiště z roku 1970. Napětí skoro nikde, pořád jen čekáte až se přibližně po 50 minutách srazí ty letadla, aby mohla začít "nemožná" záchranná akce. Prostě klišé. A charaktery nejsou moc dobře vykreslené. Zajímavost: Gloria Swansonová tu hraje sama sebe. ()

Djkoma

Letiště funguje na stále stejném principu vycházejícím z knihy a který po jistém čase stálého opakování určitě začne působit nudně a nepomohou tomu ani sebelepší herci. Původní letiště působilo originálně a celkově atmosféra byla věrohodnější než u pokračování. Tento film vám stejně jako žádný z trojice letišť nezvedne adrenalin, ale chvíli může působit dramaticky. ()

Karlos80

Velmi slabý film ani skvělý herci jako byli Charlton Heston a George Kennedy to tu nezachránili. Filmu jak už zde bylo napsáno chybělo očividně více napětí, neočekávaných a nečekaných zvratů tu také moc nebylo, a už od samého začátku vám bylo vlastně jasné jak to zřejmě nakonec i dopadne. Dlouhé minuty od samého začátku se tu nic nedělo, jakoby se jen čekalo na osudnou srážku, pak zde byla tedy ta srážka nějaké malé bum bum, a pak už ale zase nic, potom jedna nezdařená akce o záchranu pilotující stewardky, a pak už jen vydařené a samotné poklidné pilotování až do samotného méně vzrušivého přistání a to téměř bez škrábance. Samotné pokračování zdařilého Letiště z roku 1970 se tady tedy nezdařilo ani nevyvedlo a zřejmě se možná ani nečekalo. Avšak oproti dnešním leteckým katastrofickým snímkům to stále ještě jde. Sami víme čím vším nás dnešní katastrofičtí tvůrci oblbují a co pak z toho vzniká. ()

Wacoslav1

Tak letiste slo druhym dilem lehce nahoru tentokrat se nastesti uz od 30 minuty neco deje je to celkem napinavy i kdyz trochu nerealisticky a taky ta stopaz je rozumnejsi Heston je sympatak a komu prisla ta zachrana akce nerealna doporucuji Katastrofu letu cislo 19 to byla blbost na podobny tema tohle jeste uslo a zajimavosti je ze vsechny zabery na letici letadlo i prechod Hestona do nej vykradl trashak Rodney mc donald do svyho transportu to jenom potvrzuje teorii ze vsechny kvalitni filmy na toto tema jiz byli natoceny a dneska uz se holt jenom vykrada kazdopadne urcite o hvezdu lepsi nez prvni film nic svetobornyho ale aspon jsem se neunudil k smrti ()

• Gloria Swansonové ve filmu hraje sama sebe. (dopita)