Doug Blake (Jack Carson) je opravdu rozzuřen, když zpěvák Gary Mitchell (Lee Bowman) nechce obnovit svůj kontrakt s ředitelem rádia Felixem Hoferem (S.Z. Sakall). Blake zastupoval Mitchella celá léta, tomu však nyní stoupla sláva do hlavy a s Blakem zametl. Doufaje v nalezení plnohodnotného Mitchellova nástupce letí Blake do New Yorku, kde v krásné Marthě Gibson (Doris Day) skutečně objeví slibný pěvecký talent. Sympatická mladá žena má malého syna, od nějž se jen s těžkým srdcem vzdaluje. Panu Hoferovi se její zpěv sice líbí, avšak neangažuje ji. Začíná tak těžké shánění místa pro Marthu. Blake se do Marthy brzy zamiluje, více šancí však u ní má Gary Mitchell... Pro milovníky Doris Day naprostá špička - jedná se o její první titulní part a předvádí se tu dokonale. Především po pěvecké stránce jsou její vystoupení bezchybná. Na filmu je poznat i zkušená ruka Michaela Curtize - takhle skvěle vyváženou romantickou komedii jsem už dlouho neviděl. Připomenout je třeba i první mně známé prolnutí filmu animovaného s hraným - krásný sen Marthina syna - v němž vystupuje Bugs Bunny (nazpívaný Melem Blancem!) i Day a Carson jako roztomilí velikonoční králíčci.(25.7.2005)