Kupa katastrofických filmů sedmdesátých let prakticky vyřešila všechny smysluplné rovnice, které se v této oblasti nabízejí, a proto jsou současné pokusy již jen hrátkami o to, kdo nabídne lepší efekty, více mrtvých nebo větší plochu zničené země. To však vůbec neznamená, že by se ve filmech sedmdesátých let nedalo rozlišovat. Zůstala nám halda nudy, pár skvostů a řada zábavy na vysoké úrovni. Zemětřesení patří příběhem do třetí skupiny, ale především hereckým obsazením silně aspiruje na vyšší příčku. Především Charlton Heston si zavzpomínal na svá bohatší léta a vystřihl docela silný charakter.(3.4.2005)

Na rok vzniku tohto filmu je to v celku fajn podívaná, hlavne deju ladí slušne prepracovanie kulís a ich samozrejmé devastovanie pri zemetrasení, ked padajú trosky budov, rozmáhajú sa záplavy a šľahajú s poškodených budov plamene, herecké výkony sú v medziach, dej je priamočiary ale nenudí a nesmiem ešte opomenúť prepracované modely budov a mrakodrapov, ktoré viac zapasujú než tie dnešné robené počítačovo. ║Rozpočet $7,000,000miliónovTržby USA $79,666,653Tržby Celosvetovo $-(6.12.2007)

Dobrá hudba, ale samotnému katastrofismu moc nedali. Obvykle se průšvih stane na palubě letadla nebo lodi, tady je zemětřesením zasaženo veliké město, a tahle roztříštěnost filmu neprospívá. Zasadní akce se dějí dvě, a obě jsou vlastně jen zachraňovačky s omezeným napětím - 1) slaňování na kancelářské židli 2) evakuace podzemního parkoviště dírou do kanálu, Za atmosféru, první dabing z ČT a Hestona s Kennedym dávám vyšší počet.(23.11.2015)

Vyborny katastroficky film, ktery celkem verohodne ukaze fiktivni nestesti v Los Angeles! Film bavi od zacatku do konce a i kdyz se ve filmu zrovna nic nedeje, je citit napeti, budovani atmosfery se povedlo. Mozna nektere osudy postav ci jejich chovani nejsou nejlepsi, to ale ani v beznem zivote. Skoda, ze Ava Gardner nedostala vice prostoru, ale celkove jsem byl z jejiho hereckeho vykonu nejvice zklamany.(25.5.2014)

Z té vlny katastrofických filmů 70. let, stojí za pozornost jen pár. A Zemětřesení mezi ně patří. Možná i vzhledem k tomu, že se na scénáři podílel Mario Puzo, je film o něco ponuřejší, než je zvykem. Jsou v něm dokonce i nejednoznačně zařaditelné postavy a ne zrovna happy end. A některé scény se speciálními efekty dokonce ani nepůsobí směšně, i když pádu výtahu se asi nelze nezasmát.(14.10.2006)

• - Když spolu hovoří Stewart (Charlton Heston) a Denise (Genevieve Bujoldová), scénář, který drží Stewart v ruce je k tomuto filmu (Zemětřesení) a je otevřen na straně, jež obsahuje scénu, která je právě točena. (džanik)

• - Záběry kymácející se dvanáctiposchoďové "Černé věže" (Black Tower) byly získány tak, že se natočil její zrcadlový obraz a zrcadlo se pak nahnulo dozadu a dopředu. Šlo současně o vtip na účet samotné společnosti Universal: v Black Tower v té době totiž sídlilo nejvyšší vedení společnosti. (džanik)

• - Producent Jennings Lang nabídnul malé cameo svému příteli Walteru Matthauovi, který je přijal bez nároků, ovšem s podmínkou, že na plakátech bude uveden pod svým “skutečným” jménem (které jeho ve skutečnosti nebylo), "Walter Matuschanskyasky". Matthau hrál “opilce na konci baru” a filmové plakáty vedly k dlouhotrvajícím (zbytečným) spekulacím, zda "Matuschanskayasky" je skutečné jméno Waltera Matthaua. (džanik)