Takový celkem klasický katastrofický film, který má velké množství postav, docela dlouhý rozjezd, no a pak už jen nějaké ty dramatické situace, které jsou místy i docela dobré. Není to nic skvělého, ale třeba Victoria Principal mě tu naprosto dostala. Vždycky jsem ji měl rád a tady jsem si ji krásně připomněl.(17.1.2017)

Zemětřesení už dneska nepřesvědčí Oscarovým zvukem ani grafickými efekty, ale pořád dokáže zaujmout po herecké stránce. Atmosfericky film drží kvalitu sedmdesátkových katastrofických filmů a buduje atmosféru pomalu a nenápadně, podobně jako tomu bylo např. ve Skleněném pekle nebo o rok později v Čelistech. Jak jsem ale již zmínil, hlavní kvalita filmu je v hereckém obsazení - mohl bych tu vyjmenovat aspoň 10 lidí, kteří ztvárnili svoje postavy zajímavě a o nichž bych mohl něco napsat, ale bylo by to asi zbytečný. Vyzdvihnu tak jenom George Kennedyho, na kterýho jsem nedávno nadával v jiném filmu, protože tahle role mu naopak vážně sedla. PS: Byl jsem rád, že psychozelinář ty zmrdy postřílel :D(23.8.2016)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +vyzuální efekty, děj, Charlton Heston, George Kennedy, Genevieve Bujold a další herci-ten závěr mohl být dramatičtější (úzkostnější)/// Klasika mého dětství. Vždycky jsem měl rád katastrofické filmy a před 10-15 lety v televizi ani jiné nedávali. Na tento jsem si matně ale rád vzpomínal. Hlavně jsem si pamatoval přehradu a v závěru jak polda (George Kennedy) zachraňuje dívku (Genevieve Bujold) a někdo se obětuje (to už ale neprozradím). Hodně dlouho jsem to chtěl znovu vidět a tak jsem neváhal a koukal na to na Markýze až do tří do rána. A jsem rád, Zemětřesení se mi opět líbilo. Dnes bych sice uvítal i více postav a mohly být ještě prokreslenější, ale i tak docela spokojenost. No a samotné zpracování? Je jasné že se to nemůže rovnat trikovým velikánům jako Den poté apd. Ale na tehdejší dobu to je vrchol a vlastně i dnes je to neurážející a koukatelné, jen bez počítačových triků./// Celkem 90%///(14.11.2008)

Ďalšia superklasika katastrofického žánru, aj keď jej najväčší problém tkvie v tom, že bola v tieni SKLENENÉHO PEKLA z toho istého roku. Naozaj vynikajúce triky a efekty ( niektoré scény boli o niekoľko rokov použité aj v seriály GALACTICA 1980, keďže seriál, rovnako ako aj film produkoval Universal ), opäť výdatný herecký ansámbel, dokonalá kulisa spustošeného mesta. Katastrofická pecka, ktorá u mňa nikdy nezostarne.(16.10.2010)

Kupa katastrofických filmů sedmdesátých let prakticky vyřešila všechny smysluplné rovnice, které se v této oblasti nabízejí, a proto jsou současné pokusy již jen hrátkami o to, kdo nabídne lepší efekty, více mrtvých nebo větší plochu zničené země. To však vůbec neznamená, že by se ve filmech sedmdesátých let nedalo rozlišovat. Zůstala nám halda nudy, pár skvostů a řada zábavy na vysoké úrovni. Zemětřesení patří příběhem do třetí skupiny, ale především hereckým obsazením silně aspiruje na vyšší příčku. Především Charlton Heston si zavzpomínal na svá bohatší léta a vystřihl docela silný charakter.(3.4.2005)

• - V plánu bylo pokračování filmu - Zemětřesení 2 - a George Fox už měl i načrtnutý scénář. K realizaci už nedošlo. (džanik)

• - Motocyklová nehoda Milese Quadea nebyla ve scénáři, ale přihodila se kaskadéru Ekinsovi. Nebyl zraněn a nehoda byla zapracována do konečného filmu. (džanik)

• - Ava Gardnerová překvapila režiséra Marka Robsona tím, že byla odhodlána sama přeskakovat betonové bloky a těžká potrubí. (džanik)