• ARI50
  ****

  Výborně, tady se člověk musí zaměřit nato co v té době dokázaly natočit a hlavně z jakým obsazením té doby a jak velkolepě a užasne jsi pohráli s efekty, určitě jemně zkrátit začátek a trošku natáhnout protrhnutí hráze,a bude to zas ostupen víš podle mě dost výborný katastroficky film odmyslím jsi vše nedomyšlené a přesto sem překvapivě spokojen.(9.12.2016)

 • kaylin
  ***

  Takový celkem klasický katastrofický film, který má velké množství postav, docela dlouhý rozjezd, no a pak už jen nějaké ty dramatické situace, které jsou místy i docela dobré. Není to nic skvělého, ale třeba Victoria Principal mě tu naprosto dostala. Vždycky jsem ji měl rád a tady jsem si ji krásně připomněl.(17.1.2017)

 • adams89
  ****

  V 70. letech byl katastrofický žánr na svém vrcholu, o tom netřeba pochybovat. Filmy jako Skleněné peklo, Dobrodružství Poseidonu nebo Zemětřesení se už navždy zapsaly do našich povědomí svoji nespornou kvalitou. Poslední jmenovaný film mi utkvěl v paměti hlavně úžasným Charltonem Hestonem. Oproti letem minulým byla jeho 70. léta dobou podstatně horších filmů a Zemětřesení tak dost možná patří k jeho vrcholné tvorbě. Vedle něho jsou největším lákadlem i povedené vizuální triky, z nichž určitě dominuje protržení obrovské vodní přehrady u Los Angeles. Zemětřesení patří k těm filmům, nad jejichž zhlédnutím byste se neměli dlouho rozmýšlet.80%(23.5.2007)

 • T2
  ***

  Na rok vzniku tohto filmu je to v celku fajn podívaná, hlavne deju ladí slušne prepracovanie kulís a ich samozrejmé devastovanie pri zemetrasení, ked padajú trosky budov, rozmáhajú sa záplavy a šľahajú s poškodených budov plamene, herecké výkony sú v medziach, dej je priamočiary ale nenudí a nesmiem ešte opomenúť prepracované modely budov a mrakodrapov, ktoré viac zapasujú než tie dnešné robené počítačovo. ║Rozpočet $7,000,000miliónovTržby USA $79,666,653Tržby Celosvetovo $-(6.12.2007)

 • Lacike
  ****

  Spolu so Sklenenym peklom jeden z mala katastrofickych filmov zo sedemdesiatych rokov, ktory stoji za to vidiet aj dnes. Zvlastne, ze obidva vznikli v rovnakom roku. A aj ked je meritko katastrofy v Zemetraseni väcsie, tak Sklenene peklo je predsa len o triedu lepsi film. Jak kvôli postavam, ktorych bolo v Pekle viac, boli hviezdnejsie obsadene a lepsie napisane. Ci uz sympataci o ktorych zivot som sa bal, tak aj parchant, ktoremu som tam cely cas prial smrt. Z postav v Zemetraseni ma zajal chrabry ale nie bezchybny Heston, unaveny policajt Kennedy, nadherna Geneviève Bujold, Victoria Principal s peknym trickom ale otrasnou parochnou na hlave a ako bonbonik tu je nonstop ozraty Walter Matthau, ktory ma cele zemetrasenie na haku. Zvysok je nevyrazny alebo nesympaticky dobytok na porazku. Technicka stranka je miestami stale velmi pôsobiva. Najmä ked sa otriasaju skutocne mensie domy. Ale aj makety mrakodrapov vyzeraju miestami stale slusne. Napinavost Skleneneho pekla v ktorom boli postavy uväznene v obmedzenom priestore ale film neosahuje. Zaujme aspon drsny zaver pre niektore hviezdne obsadene postavy. Takze aj ked je vysledkom o triedu horsi film ako Sklenene peklo, tak to je stale prvotriedna zanrovka. 8/10.(15.8.2016)

 • - Motocyklová nehoda Milese Quadea nebyla ve scénáři, ale přihodila se kaskadéru Ekinsovi. Nebyl zraněn a nehoda byla zapracována do konečného filmu. (džanik)

 • - Záběry kymácející se dvanáctiposchoďové "Černé věže" (Black Tower) byly získány tak, že se natočil její zrcadlový obraz a zrcadlo se pak nahnulo dozadu a dopředu. Šlo současně o vtip na účet samotné společnosti Universal: v Black Tower v té době totiž sídlilo nejvyšší vedení společnosti. (džanik)

 • - Ava Gardnerová překvapila režiséra Marka Robsona tím, že byla odhodlána sama přeskakovat betonové bloky a těžká potrubí. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace