Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obyvatelé Los Angeles se probouzí do dalšího slunečného dne a netuší, že se blíží katastrofa, která navždy změní jejich životy. Stuart Graff pracuje jako stavař ve společnosti svého tchána a právě se chystá do práce, zatímco jeho žárlivá manželka Remy předstírá předávkování prášky. Jeho manželství není příliš šťastné, Remy žárlí na Denise Marshallovou, ženu Stuartova tragicky zesnulého kamaráda. Před odchodem Stuart pocítí záchvěv signalizující blížící se zemětřesení. Jeden ze zaměstnanců kalifornského seismologického ústavu předpovídá, že během 48 hodin dojde v Los Angeles k velmi silnému zemětřesení. Představitelé města nechtějí šířit paniku, a tak raději o celém problému pomlčí. Následky ničivého zemětřesení pak brzy pocítí všichni obyvatelé a jejich předchozí problémy se v tu chvíli změní v bezvýznamné maličkosti. Z okázalých hrdinů se tak stávají zbabělci, z obyčejných lidí hrdinové, kteří neváhají nasadit vlastní život pro záchranu jiných. (TV Nova)

(více)

Recenze (77)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Kupa katastrofických filmů sedmdesátých let prakticky vyřešila všechny smysluplné rovnice, které se v této oblasti nabízejí, a proto jsou současné pokusy již jen hrátkami o to, kdo nabídne lepší efekty, více mrtvých nebo větší plochu zničené země. To však vůbec neznamená, že by se ve filmech sedmdesátých let nedalo rozlišovat. Zůstala nám halda nudy, pár skvostů a řada zábavy na vysoké úrovni. Zemětřesení patří příběhem do třetí skupiny, ale především hereckým obsazením silně aspiruje na vyšší příčku. Především Charlton Heston si zavzpomínal na svá bohatší léta a vystřihl docela silný charakter. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dva roky poté co Dobrodružství Poseidonu naplno odstartovalo boom katastrofických filmů se na plátnech kin sešli hned tři typičtí zástupci tohoto žánru. Dodnes nepřekonané Skleněné peklo, nikterak kvalitní Letiště 75 a právem pozapomenuté Zemětřesení. Není tu nic zapamátování hodného, ale nenudí to. Prostě katastrofický snímek, který kvalitativně žádnou katastrofou rozhodně není ani po všech těch letech, ale o žádnou velkou výhru se také nejedná. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Na rok vzniku tohto filmu je to v celku fajn podívaná, hlavne deju ladí slušne prepracovanie kulís a ich samozrejmé devastovanie pri zemetrasení, ked padajú trosky budov, rozmáhajú sa záplavy a šľahajú s poškodených budov plamene, herecké výkony sú v medziach, dej je priamočiary ale nenudí a nesmiem ešte opomenúť prepracované modely budov a mrakodrapov, ktoré viac zapasujú než tie dnešné robené počítačovo. ║Rozpočet $7,000,000miliónovTržby USA $79,666,653Tržby Celosvetovo $-()

choze 

všechny recenze uživatele

Průměr katastrofických sedmdesátek. Katastrofa samotná je udělána velmi kvalitně (taky byl film nominován na Oscara za triky), nechybí tradiční hvězdné obsazení, ale problém vězí ve scénáři, jehož první nástřel měl na svědomí Mario Puzo. Ten se dlouho rozjíždí a neopírá se o klasickou gradaci katastrofických snímků, jakou známe z DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU nebo SKLENĚNÉHO PEKLA, tj. na začátku katastrofa, která postavy někde uvězní a nadále ohrožuje a pak všemožně komplikovaná, nebezpečná a časově omezená cesta postav za záchranou. Místo té se postavy ZEMĚTŘESENÍ po titulní katastrofě v půli filmu jen tak prdelí mezi ruinami a navzájem se hledají / pomáhají si, do čehož zasáhne ještě pár menších otřesů. Příběh je roztříštěn mezi vícero různorodých postav (nechybí charizmatický architekt, který se spojí se správným poldou), které katastrofa zasáhne v krizových / zásadních okamžicích jejich životů a snad jen s výjimkou výživné epizodky se zakomplexovaným velitelem Národní gardy a nečekanou absencí happyendu nenabízí nic moc zajímavého. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Zemětřesení je dobře natočený katastrofický film o fiktivním ničivém zemětřesení v Los Angeles. Charlton Heston má jako stavební inženýr pocit viny za stavbu mrakodrapů, které ve filmu i přes jeho snahu padají jako hrušky při větru. George Kennedy zase hraje svérázného policajta - jako obvykle s dobrým srdcem. Vlastní zemětřesení je skvěle natočeno, triky jsou na rok vzniku úžasné, herecké výkony výborné a napětí je dostatečné. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=w_BwX2fEUTo ()

Galerie (56)

Zajímavosti (15)

  • Ava Gardner byla pouze o sedm let mladší než Lorne Greene, který hrál jejího otce. (ČSFD)
  • Když spolu hovoří Stewart (Charlton Heston) a Denise (Genevieve Bujoldová), scénář, který drží Stewart v ruce je k tomuto filmu (Zemětřesení) a je otevřen na straně, jež obsahuje scénu, která je právě točena. (džanik)
  • Záběry kymácející se dvanáctiposchoďové "Černé věže" (Black Tower) byly získány tak, že se natočil její zrcadlový obraz a zrcadlo se pak nahnulo dozadu a dopředu. Šlo současně o vtip na účet samotné společnosti Universal: v Black Tower v té době totiž sídlilo nejvyšší vedení společnosti. (džanik)

Reklama

Reklama