• Campbell
  ***

  Tak nakonec to nedopadlo tak jak jsem předpokládal. Na film jsem se dost těšil už jen kvůli výtečným hercům, který já můžu. A žánr katastrofický mám taky dost rád, navíc ze staré školy. Nemohl jsem šlápnout vedle. Ale nakonec jsem film zkoukl a totálně nic extra mi nedal, jsou tu sice dobré efekty, ale třeba hudba od Williamsa kterýho jsem nedávno chválil za Warhorse mě vůbec nezaujala. A navíc bych film razantně zkrátil je tu moc scén které se mi vůbec nelíbily a některé byly přitažené za vlasy. Nicméně dávám 3*, a za sebe říkám že je to lehké zklamání.(20.2.2013)

 • ARI50
  ****

  Výborně, tady se člověk musí zaměřit nato co v té době dokázaly natočit a hlavně z jakým obsazením té doby a jak velkolepě a užasne jsi pohráli s efekty, určitě jemně zkrátit začátek a trošku natáhnout protrhnutí hráze,a bude to zas ostupen víš podle mě dost výborný katastroficky film odmyslím jsi vše nedomyšlené a přesto sem překvapivě spokojen.(9.12.2016)

 • kaylin
  ***

  Takový celkem klasický katastrofický film, který má velké množství postav, docela dlouhý rozjezd, no a pak už jen nějaké ty dramatické situace, které jsou místy i docela dobré. Není to nic skvělého, ale třeba Victoria Principal mě tu naprosto dostala. Vždycky jsem ji měl rád a tady jsem si ji krásně připomněl.(17.1.2017)

 • DaViD´82
  ***

  Dva roky poté co Dobrodružství Poseidonu naplno odstartovalo boom katastrofických filmů se na plátnech kin sešli hned tři typičtí zástupci tohoto žánru. Dodnes nepřekonané Skleněné peklo, nikterak kvalitní Letiště 75 a právem pozapomenuté Zemětřesení. Není tu nic zapamátování hodného, ale nenudí to. Prostě katastrofický snímek, který kvalitativně žádnou katastrofou rozhodně není ani po všech těch letech, ale o žádnou velkou výhru se také nejedná.(12.2.2008)

 • mandlova
  ***

  Intro, pár záchvěvů jako předzvěst. Pak se to třese snad čtvrt hodiny, všechno padá, všichni padají, pak se navzájem zachraňují. Komplikace zápletky - třes no.2 a dokonání zkázy, zbytek filmu se už zachraňuje zbytek přeživších v totálních ruinách města. Osobně mám radši Skleněné peklo nebo Dobrodružství Poseidonu, prostě hutná katastrofa na malém prostoru. Přesto to není až tak špatný film.(22.6.2017)

 • - Hollywood Dam (Hollywoodská přehrada) z filmu je ve skutečnosti známá Mulholland Dam, pojmenovaná po slavném inženýrovi Williamu Mulhollandovi. Takřka identická St. Francis Dam, nedaleko současné Valencie v Kalifornii, se v důsledku geologické poruchy skutečně 12. března 1928 protrhla. Při neštěstí přišlo o život více než 450 osob, což jsou (po zemětřesení v San Francisku v roce 1906) dosud druhé největší ztráty na životech v historii Kalifornie. (džanik)

 • - Když spolu hovoří Stewart (Charlton Heston) a Denise (Genevieve Bujoldová), scénář, který drží Stewart v ruce je k tomuto filmu (Zemětřesení) a je otevřen na straně, jež obsahuje scénu, která je právě točena. (džanik)

 • - Ava Gardner byla pouze o sedm let mladší než Lorne Greene, který hrál jejího otce.