Spolu so Sklenenym peklom jeden z mala katastrofickych filmov zo sedemdesiatych rokov, ktory stoji za to vidiet aj dnes. Zvlastne, ze obidva vznikli v rovnakom roku. A aj ked je meritko katastrofy v Zemetraseni väcsie, tak Sklenene peklo je predsa len o triedu lepsi film. Jak kvôli postavam, ktorych bolo v Pekle viac, boli hviezdnejsie obsadene a lepsie napisane. Ci uz sympataci o ktorych zivot som sa bal, tak aj parchant, ktoremu som tam cely cas prial smrt. Z postav v Zemetraseni ma zajal chrabry ale nie bezchybny Heston, unaveny policajt Kennedy, nadherna Geneviève Bujold, Victoria Principal s peknym trickom ale otrasnou parochnou na hlave a ako bonbonik tu je nonstop ozraty Walter Matthau, ktory ma cele zemetrasenie na haku. Zvysok je nevyrazny alebo nesympaticky dobytok na porazku. Technicka stranka je miestami stale velmi pôsobiva. Najmä ked sa otriasaju skutocne mensie domy. Ale aj makety mrakodrapov vyzeraju miestami stale slusne. Napinavost Skleneneho pekla v ktorom boli postavy uväznene v obmedzenom priestore ale film neosahuje. Zaujme aspon drsny zaver pre niektore hviezdne obsadene postavy. Takze aj ked je vysledkom o triedu horsi film ako Sklenene peklo, tak to je stale prvotriedna zanrovka. 8/10.(15.8.2016)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +vyzuální efekty, děj, Charlton Heston, George Kennedy, Genevieve Bujold a další herci-ten závěr mohl být dramatičtější (úzkostnější)/// Klasika mého dětství. Vždycky jsem měl rád katastrofické filmy a před 10-15 lety v televizi ani jiné nedávali. Na tento jsem si matně ale rád vzpomínal. Hlavně jsem si pamatoval přehradu a v závěru jak polda (George Kennedy) zachraňuje dívku (Genevieve Bujold) a někdo se obětuje (to už ale neprozradím). Hodně dlouho jsem to chtěl znovu vidět a tak jsem neváhal a koukal na to na Markýze až do tří do rána. A jsem rád, Zemětřesení se mi opět líbilo. Dnes bych sice uvítal i více postav a mohly být ještě prokreslenější, ale i tak docela spokojenost. No a samotné zpracování? Je jasné že se to nemůže rovnat trikovým velikánům jako Den poté apd. Ale na tehdejší dobu to je vrchol a vlastně i dnes je to neurážející a koukatelné, jen bez počítačových triků./// Celkem 90%///(14.11.2008)

Sice 45 let starý snímek, ale na speciální efekty se dívá líp než na deset let staré počítačové triky. Jinak jde ale o tuctový katastrofický film, kde se objevují i hodně mizerní herci. Nejhorší ze všeho byl "teplý" a pošahaný voják. No a ten konec nekonec? Takové šup a je to. Asi příprava pro druhý díl, který se nakonec nikdy nerealizoval.(25.11.2018)

V 70. letech byl katastrofický žánr na svém vrcholu, o tom netřeba pochybovat. Filmy jako Skleněné peklo, Dobrodružství Poseidonu nebo Zemětřesení se už navždy zapsaly do našich povědomí svoji nespornou kvalitou. Poslední jmenovaný film mi utkvěl v paměti hlavně úžasným Charltonem Hestonem. Oproti letem minulým byla jeho 70. léta dobou podstatně horších filmů a Zemětřesení tak dost možná patří k jeho vrcholné tvorbě. Vedle něho jsou největším lákadlem i povedené vizuální triky, z nichž určitě dominuje protržení obrovské vodní přehrady u Los Angeles. Zemětřesení patří k těm filmům, nad jejichž zhlédnutím byste se neměli dlouho rozmýšlet.80%(23.5.2007)

Tak nakonec to nedopadlo tak jak jsem předpokládal. Na film jsem se dost těšil už jen kvůli výtečným hercům, který já můžu. A žánr katastrofický mám taky dost rád, navíc ze staré školy. Nemohl jsem šlápnout vedle. Ale nakonec jsem film zkoukl a totálně nic extra mi nedal, jsou tu sice dobré efekty, ale třeba hudba od Williamsa kterýho jsem nedávno chválil za Warhorse mě vůbec nezaujala. A navíc bych film razantně zkrátil je tu moc scén které se mi vůbec nelíbily a některé byly přitažené za vlasy. Nicméně dávám 3*, a za sebe říkám že je to lehké zklamání.(20.2.2013)

• - V plánu bylo pokračování filmu - Zemětřesení 2 - a George Fox už měl i načrtnutý scénář. K realizaci už nedošlo. (džanik)

• - Zvláštní shodou okolností postihlo lokalitu, kde se první den točilo, zemětřesení. Ještě zvláštnější však bylo, že se zemětřesení objevilo i v místě posledního dne natáčení. (džanik)

• - Hollywood Dam (Hollywoodská přehrada) z filmu je ve skutečnosti známá Mulholland Dam, pojmenovaná po slavném inženýrovi Williamu Mulhollandovi. Takřka identická St. Francis Dam, nedaleko současné Valencie v Kalifornii, se v důsledku geologické poruchy skutečně 12. března 1928 protrhla. Při neštěstí přišlo o život více než 450 osob, což jsou (po zemětřesení v San Francisku v roce 1906) dosud druhé největší ztráty na životech v historii Kalifornie. (džanik)