Havajané

Hawajčania

Master of the Islands

USA, 1970, 134 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kostýmy(21.4.2004)

Tak teda dobrá, potlačím zklamání, zapomenu na to, jaký film to mohl být, ale není ...a budu laskavá: za Manciniho hudbu přidám jednu *.(1.5.2010)

• curunir

I keď nerád, ale musím dať len 2*. Film má pomerne zaujímavý námet len je podaný veľmi vlažne a nezaujímavo. Väčšinu prepísknutej dva a štvrť hodinovej stopáže som sa skôr nudil, prípadne plne nerozumel niektorým súvislostiam. Myslím, že zato z časti môže aj nevydarený strih, ktorý bez nejakého výraznejšieho upozornenia preskakuje dianie zaberajúce obdobie mnohých rokoch, u mňa poznajúc hlavne vďaka postupne šedivejúcemu Hestonovi. Najzaujímavejšia mi prišla pasáž na ostrove malomocných Molokai (Hestonovi z Ben-Hura určite známe), avšak i tá sa poľahky stratí. Malo to vlastne nejakú myšlienku? (3. komentár k filmu)(16.7.2009)

Charlton Heston není z těch herců, které bych měl nějak extra rád. Jeho macho přístup mi moc nesedí a nesedí mi ani v tomhle filmu, i když se možná snaží ukázat, jak bílý člověk dovedl poničit i tak krásné míst, jakým je Havaj. Čínští a další asijští herci jsou zde ale mnohem zajímavější než hlavní hvězda.(16.4.2017)

No, čakal som viac...tá dráma tam bola nevýrazná, ani historicky som sa velmi nechytal. A pritom začiatok sluboval viac. Velmi tomu nepomáha ani veľká stopáž, či slabšie herecké vyznenie, áno aj Hestona, ktorý sa však na úlohu hodí. Chválim však jeho postavu, ktorá nebola podaná čisto ako dobráka, ale trochu aj všiváka. Tiež dobovú realitu...malomocenstvo, chudobu, špinu a pod. Škoda, začiatok lepší ako koniec. Hodnotenie: 55%(7.8.2013)